Eldritch Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Nikki Valens
Richard Launius
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Bojová střetnutí

Ahoj, chtěl jsem se zeptat. Je mi jasný, že když jsem na políčku s nestvůrou tak s ní musím bojovat a když jí porazím tak ještě řeším střetnutí dané místem nebo žetonem v tom samém tahu. Když ale nestvůru jen zraním a ne zcela zabiju tak stejně řeším ještě setkání dané místem nebo žetonem nebo tím bojem pro mne fáze setkání končí? Díky za odpověď.
6.8.2016 11:40:18

runner333
Pokud tam zustane nestvura,tak uz dalsi stretnuti neresis.

6.8.2016 11:52:12

...
Střetnutí v lokaci nebo žetonu řešíš jen když na daném políčku není nestvůra. Takže pokud provedeš souboj a nestvůra přežije, fáze končí.

Je to na zadní straně reference guide
2 encounter phase
druhý odstavec.

Mě by spíš zajímalo jestli můžu z políčka s nestvůrou odejít namísto toho abych s ní bojoval?

6.8.2016 11:53:40 | Upraveno autorem (porovnej)

omezení pohybu hráčů v důsledku přítomnosti nestvů> Runner333 i Froggery to uvádějí správně - nestvůry pohybu hráčů obecně nijak nebrání, ledaže by konkrétní komponent (zejm. samotný žeton nestvůry, Mythos karta, vlastnost Prastarého atp.) výslovně uváděl něco jiného. Pohyby hráčů se totiž provádějí ve fázi Akcí, zatímco souboje s nestvůrami se provádějí až v následné fázi Setkání. - Hawkie

...
Díky.
Já si myslím, že odejít můžeš ve fázi akcí a pak až řešíš ve fázi střetnutí jestli je na tvým políčku nestvůra nebo ne. Ale jistý si fakt nejsem.

6.8.2016 12:38:56

From nowhere
Nestvůry ti nijak v pohybu nebrání-

6.8.2016 13:05:39

Skúška bojového stretnutia
1) V prípade bojového stretnutia je hod na skúšku vôle, resp. sily modifikovateľný napr. stavom "Požehnanie"/"Prekliatie"?

2) "v prípade skúšky v divočine hádž jednou kockou naviac" (pasívna vlastnosť postavy, tuším explorer)- vzťahuje sa to aj na boj (teda bojové skúšky)?

27.4.2017 20:21:08

l.ba
1) Ano
2) Ano

27.4.2017 20:45:29

Ještě jednou pro blbý (to jest pro mě)
V důsledku efektu na kartě mýtu se na políčku, kde stál vyšetřovatel, objevilo epické monstrum. A teď jsou tu dvě tvrzení, která jsou dle mého protichůdná. Jedno říká, že když je vyšetřovatel na políčku s nestvůrou, musí s ní bojovat. A to druhé, že nestvůry v pohybu nijak nebrání. Znamená to tedy, že ve chvíli, kdy začne tah vyšetřovatele, můžu monstru ukázat zdvižený prostředníček a v klidu odejít? Nebo s tou mrchou musím bojovat?

14.7.2017 14:44:09

Názor
Myslím si, že můžeš odejít, protože souboj se řeší až v druhé fázi jako střetnutí. Něco jiného je, když tě nestvůra přepadne na základě nějakého efektu, s tou pak musíš bojovat, ale myslím, že po vyřešení boje zase zmizí. Ale to není ten případ jak píšeš.

14.7.2017 14:58:23

MattRicks
Bojové střetnutí se řeší až ve fázi střetnutí, a to předtím než se střetneš s políčkem na kterém stojíš, fáze mýtu je až úplně poslední fáze, takže potvoru v tu chvíli neřešíš a během příštího kola máš akce, kdy můeš z políčka odejít (pokud nejsi zpožděný). A až teprve když všichni vyšetřovatelé odehrají své akce, tak se přejde na řešení případných nestvůr.

14.7.2017 16:21:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Zpožděný
Díky za vysvětlení. A ještě čistě že zvědavosti, chápu to dobře, že kdybych zpožděný byl, tak bych to střetnutí s monstrem musel podstoupit?

14.7.2017 16:31:58

MattRicks
Když jsi zpožděný během fáze akcí vyšetřovatele (např. přijedeš na políčko s žetonem tajemství u Cthulhu, přijdeš o všechny zbývající akce, pokud jsi zpožděný během fáze střetnutí, (což bývá nejčastější případ) tak v následujícím kole nemůžeš provést žádnou akci, tím pádem z políčka s nestvůrou neodjedeš a až dojde na fázi střetnutí budeš ji muset řešit (pokud tedy tebe nebo nestvůru nějaký efekt nepřemístí nebo nemáš něco co ti umožní se při střetnutí vyhnout nestvůrám)

14.7.2017 16:57:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Yog Sothsoth
Zdravím, chtěl bych se zeptat, hrajeme prastarého Yoga Sothsotha a finální mysterium říká, že pokud je hráč na políčku s bránou, může podstoupit speciální střetnutí "klíč a brána". Pokud jsou na tam i nestvůry, musím se napřed utkat s nimi a až potom jít řešit speciální střetnutí (klíč a brána) nebo ho můžu řešit rovnou?

A ještě mi není úplně jasné toto: předměty, které mám např brokovnice, benzin atd. nebo artefakty jsou jednorázové a po použití je zahodím nebo je mám napořád?

Díky

23.3.2020 18:30:25

stepmare
Nejdřív řešíš nestvůry,pokud tam žádné nezbyly, můžeš řešit zvláštní střetnutí. Karty majetku ti zůstávají pokud není uvedeno že je máš odhodit

23.3.2020 21:47:19

Vybíráme z Bazaru

Modrá Laguna
Modrá Laguna
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas