Ekopolis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojem

Hru jsem splašil ze zájmu na Aukru, ikdyž je neprodejná. Zajímalo mě, co nám soudruzi z Evropského sociálního fondu s pomocí dotací EU nabídli. Recenze na http://www.deskovehry.com/s-pribehem/436/recenze-ekopolis-vstric-zelene-budoucnosti popisovala hru jako perlu v moři deskových her a nešetřila slovy jako neotřelá, zajímavá, světová úroveň či pečlivě zpracovaná a chválihodná.
Po otevření však nelze konstatovat jinak, než že se jedná o hanebnou politickou propagandu na poli deskových her. I komentáře nepůsobí v tuto chvíli věrohodně.

Je to fakt hrůza, nevím co jsem čekal.
20.3.2012 21:31:03

maykee
Tak nafoť nějaké komponenty/kartičky nebo hoď alespoň příklady deskovkové propagandy, ať se pobavíme.

21.3.2012 06:46:55

maykee
No, já taky nemám nejlepší zkušenost s recenzemi na uvedených stránkách. Zatím všechny hry, o které jsem se zajímala, byly hodnoceny dost dobře a nakonec to třeba byla konina.
Nicméně na výukovou hru to vypadá celkem záživně, a snad to mysleli tak...i když to procentuální hodnocení je asi dost mimo.
Na pohled je hra pěkná, tak aspoň něco :)
Ale jsem taky pro, abys tu uvedl příklady, jak se dá taková hra využít i politicky :)

21.3.2012 09:52:38

Flash verze
Zahrál jsem si i pár her flash verze na officiálním webu hry http://www.ekopolis.cz/menu/hra-duel.aspx
Na to, že je to výuková hra, není zase až tak špatná - tedy jinak řečeno pokud beru výukové hry jako to nejhorší na poli deskových her (kostkodráhové maratony s úkoly na kartičkách apod.), tak tahle je z nich asi nejlepší a poráží i většinu klasických dětských deskových her.
Graficky se mi celkem líbí, dá se stáhnout z officiálního webu a vyrobit bez dřevěných komponent (nezkoušel jsem).
Pokud ale někdo nemá rád ekologismus (nikoliv ekologii), tak to asi těžko zkousne :-)

21.3.2012 11:00:18

uff
nakonec stesti, ze nam dalsi penize uz nechteji davat

21.3.2012 11:01:48

Foto
Až seberu odvahu ji znovu otevřít, tak ji nafotím. Graficky nepůsobí špatně, ale ani ne tak, jak je pospána v uvedené recenzi. Jedná se řekněme o takový průměr. Nevím na jakou skupinu měla být cílována jako výuková hra. Obrázky ve hře působí, že spíš pro první stupeň základní školy. Starší děti by asi tolik neoslovila...
Jak bylo řečeno, na výukovou hru není špatná (pokud nevezmeme v úvahu, jaký rozpočet vývoj a následná produkce musela mít). Ale tak trochu to připomíná asi 60 starou hru Vzhůru do dvouletky, vydanou také pod záštitkou vlády, respektive ministerstva informací. Šlo o "výukový", propagační materiál, ikdyž trochu silnějšího rázu (pozn. "Nejvíce nám práci maří / ulejváci, šmelináři. / Mezi nás se nehodí, / zavřou se, neb vyhodí." nebo "Šelmy Němce za hranice, nesmí se už vrátit více" atd. ).
A podobné na tom je, že na ministerstvu školství při vzniku Ekopolisu byli zelení (Bursík, Liška). No a jak bylo zmíněno o tom ekologismu, tak hra slouží právě pouze k propagaci názoru strany, tedy ne ekologie...
Proto se mi hra doma zhnusila, sehnal jsem si ji totiž na základě té recenze a až pak si ji pročetl a našel příslušné reálie.

24.3.2012 15:50:39

maykee
Každopádně je fajn, že jsi takhle varoval ostatní - že recenze není moc košer a na hru si je třeba dát pozor.

24.3.2012 16:46:28

Recenze
Dovolím si nesouhlasit. Myslím, že hra je pro děti fajn a že graficky je fakt pěkná a snese srovnání s dalšími hrami.. a to že je v pozadí výukový faktor? To je naopak dobře, když se jedná o dětskou hru do škol.. Hráli jsme ji s několika věkovými skupinami napříč základní školou a všem se líbila..

26.3.2012 14:20:20

Maykee
O hře nic nevím. Škoda, do výuky občanské výuky by se hodila. Zásadní rozdíl mezi eko hrou a totalitní manipulací je, že jedno lehce tolerovatelná lež, které se každý zasměje, ale na veřejnosti se jí drží a druhé těžko stravitelná pravda, kterou si nikdo nepřipouští. Ekologismus je ekologická věda uplatňovaná v občanské společnosti - tedy co se snažím vštípit svým žákům - ekoaktivismus. Ale jinak tady nechci rozdmýchávat negativní emoce.

26.3.2012 19:21:28

Maykee
Už jen z představy té indoktrinace dětí se mi chce zvracet.

maykee: „Ale tak trochu to připomíná asi 60 starou hru Vzhůru do dvouletky, vydanou také pod záštitkou vlády, respektive ministerstva informací. Šlo o "výukový", propagační materiál, ikdyž trochu silnějšího rázu“.....

Safra, to mi uniklo a nestačilo mi to zhnusit deskové hry. :-) Já si pamatuji jen na „monopoly“ České pojišťovny s „pojistěte si auto“, „dům“, „chatku“ a „přišla povodeň“, „kroupy“ ...... ohromná „zábava“. Vystřihování hry trvalo déle a bylo zábavnější než hraní, které jsme po půl hoďce raději ukončili. Festival nudy. :-)

Jen tak pro informaci, soudní procesy s nepohodlnými osobami přišly po „Vzhůru do dvouletky“ nebo až po jejím vydání? Já jestli soudruzi v Bruselu něco přeskočili, nebo se na to můžeme teprve těšit? :-)

27.3.2012 08:35:05

Vzhůru do dvouletky
U zmínené hry jsou letopočty 1946-47, takže není třeba něco doplňovat.

Stepan
Ještě zpět k tomu ekoaktivismu. Je to samozřejmě každého věc, co učí svoje děti. I učitel ať prezentuje svůj názor, žáci si pak na základě různých názorů od různých učitelů vytvoří názor vlastní. Nicméně ekologismus není věda, ale pouze jakési myšlenkové hnutí vycházející z ekologie. V dnešní době tento názor navíc nabral politických rozměrů, se kterými nemusí mnozí lidé souhlasit. A dle mého mínění není legitimní takto globálně prezentovat názor politické strany, jenž vede čirou náhodou školský sektor. Ať už s tím názorem souhlasím nebo ne, nemá v demokratické společnosti politická propagace u dětí ve školách co dělat.

27.3.2012 21:06:47

PJ

Stepan
Koukám, že to bereš jako táta, kterej se nás, studenty, taky pokoušel občas „aktivizovat“ :-)

27.3.2012 21:09:21

kolibrici
To nemate jine zamestnani?! Jak to tady pak mame orchestrovat, kdyz se tu aktivizujete? Opravdu strikam hnevem.

27.3.2012 21:10:41

Vybíráme z Bazaru

Na křídlech + rozšíření
Na křídlech + rozšíření
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas