Eclipse: Second Dawn for the Galaxy

xxxxxxxxxo hodnoceno 99x (Seznam vlastníků)

Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 200 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Touko Tahkokallio
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak je to s KS?

Ví se, jestli je nové vydání plánované pouze pro backery na kickstarteru, nebo jestli půjde i do běžné distribuce? Na BGG to nemůžu najít. A nad Eclipse uvažuju už dlouho, tak nevím, jestli koupit první edici, která čas od času poletuje na bazaru, nebo jestli čekat na druhou. Díky.
14.3.2018 15:11:10 | Upraveno autorem (porovnej)

KS
Eclipse na kickstarteru nebude.

https://boardgamegeek.com/boardgame/246900/eclipse-second-dawn-galaxy

14.3.2018 15:53:11

juliusm
V které diskusi se o tom píše?
Dej konkrétní odkaz ;)

14.3.2018 17:33:39

Možná jsem to špatně pochopil?
Nějak jsem nabyl dojmu, že půjde na kickstarter. Ale možná to blbě chápu. Třeba jde jen o kickstarter pro vydání v Americe? Začal jsem tady odsud:
https://www.tabletopgaming.co.uk/board-games/news/eclipse-second-dawn-for-the-galaxy-the-sequel-to-the-2011-sci-fi

Tak jsem se o tom dozvěděl.
A pak tady, a všade možně návazně.

https://boardgamegeek.com/thread/1943401/kickstarter-announcement

14.3.2018 18:37:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Omluva
Tak jsem si to procetl diskusi od zacatku, muj problem je ze ctu prispevky odkonce. Takze KS od kvetna. Netusim jestli je to dobra nebo spatna zprava. Zalezi od jestli budou SG, a pokud jo, tak jake.

14.3.2018 20:13:30

to je právě ono. těžko říct.
Osobně doufám, že to půjde cestou Scythu. Nějaká ta promo technologie, rozšíření zdarma, třeba na čas exkluzivně, ale pak se vším hurá do široké distribuce.

14.3.2018 20:44:21

A rozdíly mezi oběma edicemi
https://boardgamegeek.com/article/28450217#28450217
Za mě pass. Ano, "pohráli si", "potunili", "vybalancovali" atd., ale je to důvod ke koupi nové hry? Ship Pack a další "miniaturky" jako součást základní krabice pro mě nejsou zas až takovým lákadlem.

15.3.2018 16:34:11 | Upraveno autorem (porovnej)

KS
Ja se na tento KS tesim a jsem zvedav co z toho vyleze :)

Za me by bylo treba fajn kdyby komponenty pro 6,7,8...15teho hrace davali do adonu a ne do SG. Ja osobne to nikdy ve vice nez dejme tomu v 5 hrat nebudu a tak jsou mi komponenty pro dalsi hrace k nicemu.

Nebo vydaji na KS hru ciste pro dejme tomu 6 hracu a pak budou nasledovat klasicka rozsireni mimo KS? Jsem zvedav

15.3.2018 17:48:09

KS
loni jsem konecne zavrsil koupi vsech rozsireni k prvni edici, je v tom tolik penez, ze by v te nove edici musely ty lodicky samy jezdit po mape, aby me to nalakalo. Jsem na to zvedavy, ale ze bych prispel je velmi nepravdepodobne.

Navic si myslim, ze zmeny pravidel pujdou lehce implementovat i do prvni edice, podle BGG to nevypada nejak drasticky.

15.3.2018 20:16:40

KS
Právě proto mě ten KS trošku straší. Protože jsem originál nikdy neměl, ale prostě chci Eclipse, tak potuněná a vyladěná verze s miniaturami by byla naprostej (a asi i celkově levnější) ideál. Jenže výrazně osekanou ji nechci. To raději překousnu starší grafiku první edice.
Ale jinak souhlas. Pokud půjde o přídavky typu rozšíření pro X hráčů, a věci stylu "kovové mince" a "vytuněné žetony", tak s tím problém absolutně nemám. A KS by naopak mohl hře prospět, co se týče peněz a průzkumu trhu.

15.3.2018 20:32:01 | Upraveno autorem (porovnej)

KS

Mě se to líbí moc, změny k lepšímu, vizuální stránka atd. ale pokud to nebude česky j mi to na prd, takže asi zůstanu u svojí původní hry.

16.3.2018 13:48:02

eclipse
ťažko takto hodnotiť, ešte sa v podstate nič nevie, ale z toho málo čo sa vie, je kúpa pre človeka, ktorý má originál a ku tomu napr. aj ship pack a zvyšné rozšírka zbytočná.

už s druhým rozšírením je tá hra tak na hrane, dokonca už teraz mám pocit, že je trochu prekombinovaná (upgrady a techy, reputations atď).

Čiže z môjho pohľadu je zbytočné Eclipse predávať so všetkým, čo ku tomu mám, len aby som kúpil druhú edíciu. Už by som nechcel ani ďalšie rozšírenie.

Ale ako vravím, infos je zatiaľ žalostne málo.

16.3.2018 14:48:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Stokyi
Ja prave doufam v to ze to zestihli a udelaji z toho jednu kompaktni hru s maximalne nejakym tim rozsiserim v podobe SG a dalsi rozsireni mimo KS uz nebudou.

16.3.2018 15:44:41

Hmm
Pokud jsem to správně pochopil, na KS jdou proto, aby měli lepší financování.
Původní hru učesali a upravili tak, aby byla líbivější a reagovala na problémy, které s ní hráči mohli mít - namátkou třeba prolítání hexy, když tam nebudou lodě, což nespustí válku, atd.
Z rozšíření vykuchají "to dobré" a přihodí k tomu Ship Pack v ceně.
Bude jiná, "dospělejší" grafika.
SG maximálně nějaký ten hex nebo technologie.
Nechám se překvapit...:-)

16.3.2018 17:42:15 | Upraveno autorem (porovnej)

vi se kdy?
Je nejake predbezne info, kdy se spusti ks?

16.3.2018 18:59:27

kveten
Tak uz jsem nasel...

16.3.2018 19:16:36

Beholder
aj takto sa dá na to pozerať, ale nepredpokladám, že sa úpravy nebudú môcť dať spraviť v prvej edícii. Ale tak uvidíme..

17.3.2018 23:46:45

...
@Edison: Ty mas prvni edici cesky? A je v ni cesky neco jineho nez pravidla? Zrovna tady bych se anglictiny nebal, je to prakticky jazykove nezavisle. Jasne, ze je tam napsane "Fusion source", ale tebe stejne zajima jenom to, ze ja tam nakresleny blesk a 6, i kdyby bylo pod tim napsane co chtelo.

prijde mi, ze z toho chteji udelat Twilight Imperium, alespon ten model prestupu mezi edicemi mi prijde stejny - vezmeme puvodni hru, vylestime grafiku, zjednodusime pravidla a pridame to nejlepsi z rozsireni prvni edice. Takze nazor, ze dalsi expanze nebudou mi prijde mylny. Budou, aby bylo pak co pridavat do treti edice ;)

19.3.2018 10:17:11

KS
https://www.kickstarter.com/projects/kolossalgames/eclipse-second-dawn-for-the-galaxy/description

10.7.2018 17:59:41

Druhá edice
Tak jsem to viděl. Jsem rád, že mám tu první i s rozšířením(i), a za 170 dolarů bych to opravdu nechtěl. Ale všem, které to nadchlo a rozhodli se podpořit, gratuluji ke koupi skvělé hry.;-)

11.7.2018 01:21:39

IN

Re
Já jsem bohužel první edici prodal, takže druhou "musím" backnout. Ale přiznám se, že cena s rozšířením je poměrně pekelná a nového není vlastně nic...:)

11.7.2018 09:33:56

...

Ja nastesti koupil pred dvema tydny prvni edici tady na bazaru dvakrat hranou za krasnych 1200 i s postovnym :)

11.7.2018 09:57:33

druhá edice
Já měl první edici se všemi třemi rozšířeními. Nikdy jsem to nehrál a prodal jsem to s tím že půjdu do druhé, která bude trochu učesanější než první se všemi rozšířeními.

170 dolarů jsem teda nečekal, to jsem trochu zaskočen. Ty inserty jsou na druhou stranu vymakané.

Chápu to správně, že se ještě neví co bude součástí toho rozšíření? Nebo to jsou právě ty human ships a ty proma co byly v první edici?

11.7.2018 10:32:04

Rozsireni
Na bbg jsem cetl cosi, z ceho jsem pochopil, ze by to mely byt ony otevrene SGs. Tzn, ze ted se nevi nic moc :/

11.7.2018 10:56:26

KS
Zatím jsme trošku zmatený...vubec celá ta stránka je dost nepřehledná.

Pro neznalé první edice tam nejsou vidět rozdíly...nerozumím designu lodí / je jich 6 různých sad pro 6 hráčů?

Ale co je to pak s tima "human ships" a těch je zase 108...takže ve výsledku 12 sad lodí?

Co se týče toho rozšíření, tak to je pandořina skříňka?

KSE není zatím žádný jak jsme pochopil...takže i v retailu budou ty suprové inserty?

Zatím samé otázky a celkem nespokojení backeři a je to vidět i na celkové vybrané sumě, která by mohla být klidně trojnásobná

13.7.2018 17:33:06

Moje spekulace
Nikdy jsem Eclipse nehral, ale co vim, tak tam vzdycky kazda strana desky hrace mela jednu stranu jako alien a jednu jako human. Ty human ships tedy asi budou pro ty co si vybrali stranu human (takze jen kosmeticky bonus, ktery ale konci ve chvili kdy bodou ve hre 2+ humans a pokud si vyberou humans ships tak je budou mit stejne)

Mozna je kickstarter exclusive cely tento projekt a v retailu to vubec nebude? Nebo to bude jeste drazsi (coz je ten kickstarter exclusive bonus?)

13.7.2018 19:38:39

Vybíráme z Bazaru

Space Hulk (Fourth Edition 2014)
Space Hulk (Fourth Edition 2014)
Akt. cena: 260 €
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas