Eclipse - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Lautapelit.fi
Autoři: Touko Tahkokallio
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nová edice

Ahoj,

máme tady reprint v novém hávu:
https://boardgamegeek.com/boardgame/246900/eclipse-second-dawn-galaxy/credits
22.2.2018 19:44:01

Jen pro KS?
Ví se vlastně, jestli je nové vydání plánované pouze pro backery na kickstarteru, nebo jestli půjde i do běžné distribuce? Na BGG to nemůžu najít. A nad Eclipse uvažuju už dlouho, tak nevím, jestli koupit první edici, která čas od času poletuje na bazaru, nebo jestli čekat na druhou.

14.3.2018 12:23:22

omyl
je možné, že jsem omylem označil příspěvek za nevhodný. Pouze jsem chtěl zkopírovat odkaz. Pokud by se stalo, moc se omlouvám.

14.3.2018 16:41:48

Eclipse
Víte někdo, jak to vypadá s tím druhým vydáním? Bude to ještě letos?

12.4.2018 12:40:40

V cervnu
bude kickstarter

12.4.2018 13:27:48

Eclipse vs Gaia project
Můžu mít ještě dotaz. Nemáte někdo srovnání Eclipse a Gaia project??

12.4.2018 21:19:55

Rukavicka
Uplne jine hry rekl bych. Ale treba se nekdo pokusi o nejake porovnani :)

12.4.2018 23:30:27

díky Beholder
Mně to podle fotek přišlo podobné. Mám chuť pořídit něco vesmírného a zaujali mě jak nový Eclipse (hrál jsem první verzi), tak Gaia project (nehrál jsem). Obě hry neuživím, ale pro jednu z nich bych čas našel, ale kterou??

13.4.2018 08:32:51

Rukavicka
Me se gaia nelibi. Hral jsem jednou a dost jsem se nudil a musel bych se dost premahat k zahrani znovu.

Stavis tam jakesi imaginarni retezce budov po planetach. Kdyz chces postavit nejakou lepsi budovu tak nejakou jinou musis zrusit.
Nevim no. Mam rad eura a nevyzaduji vzdy uplne 100% atmosferu skloubenou s mechanismy. Ale gaia mi prisla vylozene nudna a scifi tema mi do tech mechanismu vylozene nesedelo.

Eclipse jsem nikdy nehral, ale cca vim o cem to je. 4x vesmirna strategie. Neni to az tak moc pocitaci euro jako gaia.

13.4.2018 08:56:02

Rukavicka
Me se gaia nelibi. Hral jsem jednou a dost jsem se nudil a musel bych se dost premahat k zahrani znovu.

Stavis tam jakesi imaginarni retezce budov po planetach. Kdyz chces postavit nejakou lepsi budovu tak nejakou jinou musis zrusit.
Nevim no. Mam rad eura a nevyzaduji vzdy uplne 100% atmosferu skloubenou s mechanismy. Ale gaia mi prisla vylozene nudna a scifi tema mi do tech mechanismu vylozene nesedelo.

Eclipse jsem nikdy nehral, ale cca vim o cem to je. 4x vesmirna strategie. Neni to az tak moc pocitaci euro jako gaia.

13.4.2018 08:56:03

Beholder
Já si myslel, že Gaia je taky 4x strategie, vesmírné lodičky atd. V tom případě díky moc za vysvětlení. Asi podpoříme projekt Eclipse. Hezký den a ještě jednou díky :)

13.4.2018 09:17:18

Souhlas
Byt v tom s Beholderem vubec nesouhlasim, vystihl to celkem dobre.

Gaia je suchy euro, kde mas vse od zacatku odkryte a ejn pocitas, co postavis, kdy, co propojis, co upgradnes, atd.

Eclipse je 4x, kde odkryvas hexy, nachazis upgrady lodi, bojujes pro ti spoluhracum, i NPC lodim. Hra ma samozrejme mnohem vetsi atmosferu.

Za me obe hry ve svych "zanrech" 10 / 10.

13.4.2018 09:18:01

Onas
Miluji kostky, ale ani euro mi nevadí. Například Caverna je moje oblíbená hra. Tématicky mi do vesmíru bude asi víc sedět Eclipse. Škoda, že nemám možnost Gaiu vyzkoušet. Mohl bych si názor udělat sám. Ještě, že tady jste :)

13.4.2018 11:29:13

Rukavicka
A nemas ty, nebo nekdo ve tvem okoli Terru Mysticu? Gaia Project je Terra Mystica premalovana do vesmiru, misto barvy terenu jsou barvy planet, misto drevenych budou jsou plastove a mapa je v GP variabilni, ale jinak je to na jedno brdo. Mechanismy se ty hry v 90% prekryvaji. Gaia je vymazlenejsi, rekl bych, ale hral jsem ji jednou. A a ni TM ani GP nemusim.

Eclipse je bozi, uplne pokazde jiny, podle setupu, podle tahani novych techu, podle lidi se kteryma sedis u stolu, podle rasy kterou hrajes, podle objevu ktere najdes ve vesmiru a casto taky podle te mrchy stesteny.

Asi nemusim rikat, co bych doporucil ;)

btw eclipse je pro apple i android tablety a taky na steamu pro PC, takze si ho muzes vyzkouset. Nova edice bude jen vylestena pravidlove a s castmi z rozsireni pro 1. edici.
_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.

13.4.2018 13:37:16 | Upraveno autorem (porovnej)

lacko
Terra Mysticu ve skupině nemáme, ale mě nikdy nelákala ani tématicky. Eclipse jsem měl možnost několikrát hrát. Nebyla to sice láska na první pohled, ale nakonec jsme si celkem sedli. Díky moc, za názor. Myslím, že Eclipse bude správná volba :)

13.4.2018 14:53:07

...

Jestlli je Gaia něco obdobného jako TM, tak mám jednoznačné doporučení - rozhodně Eclipse. Ano, ode mě je to poněkud zaujaté doporučení - jsem totiž odpůrce TM, která mi připadá nesmírně překombinovaná, nudná a vůbec...Oproti tomu Eclipse je zážitek ohromnej.

13.4.2018 15:07:22

KS nové edice

Ahoj, backnul to prosím někdo?

J.

4.12.2018 15:36:11

KS

Já jo i s rozšířením.

4.12.2018 15:44:27

ano
...taky

4.12.2018 15:45:16

To Mizy, Promil
A je ještě šance se případně připojit nebo je to již uzavřené?

4.12.2018 15:53:20

bohužel...
...dávno zavřené

4.12.2018 15:58:40

KS
Tak mě dnes jako blesk z čistého nebe přišel playmat pro KS edici Eclipse :D

3.9.2019 10:17:43

Playmat
Playmat je tedy extra super nádhernej! Dal jsem nějaký fotky zde do aglerie. Super kvalita, nádherně matně lesknoucí povrch. Silný materiál, kvalitně šité kraje + vlastní pouzdro

3.9.2019 14:43:30

Vybíráme z Bazaru

Expedice: Hra ze světa Scythe
Expedice: Hra ze světa Scythe
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas