Earth Reborn - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ludically
Z-Man Games
Autoři: Christophe Boelinger
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Průběh druhé fáze - prosím o radu

Rozumím, že aktivuji postavu otočením o 90 stupňů. Přiložím k ní příkazový žeton. Potom si vyberu příkaz, přidám k němu určitý počet AB a vykonám příkaz (pohnu se, zaútočím...).

A dál? Pokračuje soupeř stejným úkonem a potom zase já a tak dokola nebo nejdříve aktivuji další postavu, další žeton a až mám aktivovány všechny postavy a nemám AB, začíná soupeř?
Díky za radu
11.12.2012 11:01:51

35496
Hral som to 4x a vzdy sme to hrali "Pokračuje soupeř stejným úkonem a potom zase já a tak dokola ".

11.12.2012 12:16:20

ok
OK, takže aktivuju postavu, přidám ji příkazový žeton, k příkazu položím AB a vykonám příkaz. Potom protihráč to stejné a pokračuju já, buď aktivací nové postavy nebo dalšími AB ke stávajícímu příkazovému žetonu. Chápu to dobře?

11.12.2012 13:10:44

Neo1tex
Možná ti pomůže tahle diskuze:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/earth-reborn-1497/diskuse/jak-funguji-ordery-cp-3937/

11.12.2012 14:11:20

ok
Chápeš to dobře, postavy se aktivují nastřídačku - tvoje, protihráčova, tvoje, protihráčova atd.

Aktivuju postavu, přidám ji příkazový žeton, k příkazu položím AB a vykonám příkaz. Potom protihráč to stejné a pokračuju já, buď aktivací dosud neaktivované postavy (pokud mám ještě nějakou postavu neaktivovanou) nebo aktivací již aktivované postavy (pokud jsou všechny postavy aktivované).

11.12.2012 14:13:53 | Upraveno autorem (porovnej)

ER
Ja bych jen dodal, ze na aktivaci mas tri moznosti... otocit o 90 stupnu, umistit Order, umistit Order a utratit nejaky pocet Command Pointu. Takze to neni uplne ja aktivuju, ty aktivujes a tak porad dokola.

11.12.2012 16:46:58

upřesnění k aktivační fázi...
Pokud máme být opravdu přesní, tak pokud jsi na tahu, můžeš udělat (právě) jednu z následujících věcí:

1) aktivovat jednu svou dosud neaktivovanou postavu (musíš nejprve postupně aktivovat všechny své postavy otočením o 90 stupnů, než je můžeš reaktivovat)

2) reaktivovat jednu svou dříve aktivovanou postavu (stejné možnosti jako v bodě 1, ale už neotáčíš kartu postavy).

3) koupit příkazový žeton z míšku za 1 AB nebo z odkládací hromádky za 2 AB (za předpokladu, že v daném místě nějaké jsou)

4) pasovat

Možnosti u 1 a 2 už zde byly popsány, ale střídáte se po jedné akci z výše uvedených, což ale nikoli nutně nemusí být jen (re)aktivace postav.

11.12.2012 21:38:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky
Všem moc díky za vysvětlení...

12.12.2012 15:14:37

Reaktivace
Dotaz mužu reaktivovat 1 postavu několikrát v aktivačním kole ??? Trošku jste mě polekali stím že už neotáčím postavu o 90 stupňů

13.12.2012 13:37:07

Hassan23
otaceni postavy je jen kvuli tomu ze vsechny postavi musi byt nejdrive aktivovany alespon jednou. Pote muzes aktivovat klidne tu samou 5x za sebou.

13.12.2012 14:11:36

Vybíráme z Bazaru

One Deck Dungeon
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas