Earth Reborn - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ludically
Z-Man Games
Autoři: Christophe Boelinger
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Abe
Abe - avatar

Příkazové žetony v kooperaci?

Mám jeden velkej problém a moc prosím o pomoc. Jak fungují příkazové žetony v kooperaci? Každý hráč dostává na začátku kola 5 žetonů? Pak mi to totiž přijde hrozně nevyvážený. Už takhle ve scénářích mají Noradi převahu v akčních bodech a měli by tak ještě značnou převahu ve vykládání akcí = až 15 proti 5 (bavíme se o kooperaci, prostě by museli automaticky vyhrát díky počátečnímu nastavení). Nebo se to tady hraje tak, že je to bez příkazových žetonů a každý si je nakupuje za své akční body (mě osobně by to dávalo větší smysl a bylo by to víc vyváženější)? Navíc tak usuzuju i podle toho, že v běžném scénáři mají obě strany většinou k dispozici kolem 10 AB a v "mulťáku" se AB pohybuje od 20 do 30 (takže při placení za AB či znovuvytažení AB by se AB na kolo pohybovala stejně jeko v kampani 1 na 1. Děkuji moc
28.1.2012 09:13:22 | Upraveno autorem (porovnej)

abe
ja asi nerozumiem tvojej otázke :) Každý hráč ale dostane počas iniciatívy 5 orderov. To nakupovanie orderov za command points je akože house rules?

28.1.2012 16:47:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Abe

jsem lama a pořád nerozumím :)
Dík moc za odpověď. Takže to když se hraje kooperace, tak každej dostane 5 příkazových žetonů? To znamená v podstatě jedna strana 5 a druhá 15??? Možná si to nedokážu jenom představit, ale příjde mi to jako nepoměr a jasné vítězství pro stranu s více příkazovými žetony (zvlášť když tahle strana má k dispozici víc akčních bodů). Nebo je nějaké omezení na Reaktivaci postav která mi unikla? Nebo můžu do jedné postavy znovu a znovu "pumpovat" příkazové žetony pokud všechny ostatní postavy už byli aktivované?

P.S. nakupování příkazových žetonů je běžné pravidlo, myslel jsem, jestli se takhle neřeší "mulťák" (dávalo by to větší smysl). Budu rád za každého který to ve více hráčích hrál (jde mi o coop, týmová akce bude vyrovnaná) a podělí se se mnou o zkušenosti

28.1.2012 19:01:49

abe
Každá postava má stanovené maximální počet velitelských bodů, které můžeš za její akce utratit, takže pumpování příkazových žetonů je na nic.

Ale samozřejmě mít pět žetonů na postavu je výhoda v tom, že určitě budeš mít vyšší pravděpodobnost, že Ti budou vyhovovat ty co si nabereš a nebudeš muset utrácet za nejisté nabírání dalších, popřípadě kupovat použité.

A přijde mi to jako velká výhoda.

28.1.2012 19:36:26

Abe
O ktorom scenáre hovoríš? A jáj.. už chápem .. teraz mi došlo.. ty myslíš počas hrania nákupy orderov :) Ja som to pochopil že počas iniciatívy výmeny orderov. No v každom prípade je dôležité vedieť ktorý scenár hráš, pretože v každom scenári ( multi) máš určené kto má koľko akčných bodov, ale v každom prípade si každý hráč ťahá iba 5 orderov. A je jedno koľko postáv v tom scenári ovláda. A ako spomína chilly. Každý postava má určený počet commandov ktoré môže použiť za ťah, čiže až tak veľmi ich pumpovať nemôžeš.

28.1.2012 20:18:59

Abe

tohle mi uniklo?
Všem děkuji za příspěvky, snad jsem se dohrabal k řešení mého problému, sám bych to "nedal". Takže max AB za aktivační kolo určené na kartě po stavy je určené pro celé hrací kolo? A ne jen pro jednu aktivaci? (příklad: použiji 3 AB u Billiho při aktivaci a při reaktivaci můžu tak použít už jen 1AB? A ne (jak jsem si myslel) 4 AB v jedné aktivaci a další 4 pří reaktivaci a další 4 v další reaktivaci atd... (pokud mám dostatek AB a příkazových žetonů)?

29.1.2012 09:43:04

Abe
Přesně tak, za celé hrací kolo. Nikoliv za jednu aktivaci.

29.1.2012 10:53:36

Abe

poděkování
Uf, dík moc, konečně to dává smysl. V Pravidlech to vyznívá dvojsmyslne (stejný problem jsem mel i se střídáním hráčů, než jsem pochopil že se střídají po postavách a ne po hráčích (pak začaly taky dávat smysl vyčkávací akce :-D), původně jak jsem to pochopil to vypadalo na hotovej matrix (jeden vyčerpá své AB a kouká jak mu ten druhej dává držkovou). Ještě jednou poděkování od zdejších Drakobijců

29.1.2012 12:07:07

Vybíráme z Bazaru

Goblini
Goblini
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas