Earth Reborn - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ludically
Z-Man Games
Autoři: Christophe Boelinger
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Každá hra iná??

Zdar.. Takže hra ma veľmi zaujala, ( s toho čo som čítal ) len mám jednu ťažobu na duší. Keď hráči odohrajú jednotlivé scenáre, má hra čo ponúknuť ďalej, resp. dajú sa jednotlivé scenáre hrať tak inač? Viem že existuje the scenario auto-generating system. Skúšal ho už niekto? Lebo neviem sa zbaviť dojmu že po 9-10 hrách, hra omrzí..
6.8.2011 17:00:04

připřavené scénáře vs S.A.G.S.
Připravené scénáře jsou podle autora hry "pouhými" tutoriály, které mají hráče seznámit se všemi aspekty hry a jejími kompletními pravidly. Právě tebou zmíněný Scenario Auto-Generating System (S.A.G.S.) má být opravdovým jádrem hry a tím, k čemu by hráči postupem času měli ideálně dospět. Hra je tedy v tomto ohledu v podstatě neohratelná, každý vygenerovaný scénář je jiný.

6.8.2011 19:44:07

Generator
No vyzera to viac nez dobre tato hra. kupujem :) No a skusal niekto ten generator? Da sa to porovnat so original scenarmi?? Thx

7.8.2011 21:35:58

stOKYi
marte to vystihol, ja este len doplnim drobnost na margo ofiko 2P scenarov:
-kazdy z nich je len jedna z moznych kombinacii rozostavenia dielov mapy a k 'rovnakemu' sa (s malou az ziadnou pravdepodobnostou) da dostat aj v prvej casti hry cez SAGS..
-plus su (imho) vyborne vybalansovane aj ked je kazdy o cosi vacsia vyzva pre jednu stranu..

-to, ako je tato hra v samom jadre spravena (variacie 4z5 prikazov s roznymi hodnotami v sume 7CP/OT) 'zarucuje', ze sa takticke situacie na mape v tom istom scenari 'nikdy' nezopakuju a toto, na moje 'pocudovanie', plati uz aj pri tych zakladnych prvych troch vyukovych scenaroch. (s Martom mame po hre uz klise komentar: "zase to bolo uplne inak, no joo.." ..fakt je to tak, ruku do ohna davam! ..v neskorsich scenaroch je tento komentar uz uplne zbytocny;))

-ako sa ku hre pridavaju dalsie rozkazy (4+), tieto moznosti rastu (geometricky?:) a spolu s definovanim misie na 'viacero ciastkovych cielov' (kt. sa daju dosahovat v roznom poradi) ma toto za nasledok o.i. aj to, ze sa vetvia aj 'dlhodobe strategicke moznosti'!!!

Je to cele imho na dlhsi sofistikovany rozbor, kazdopadne Ti garantujem, ze ak mas rad konfliktne takticke akcne RPGcka s blafom a inteligentnymi kostkami pre 2, tak po 9-10 hrach LEN prvych troch scenarov (pozor, uz toto su plnohodnotne hracske zazitky!) Ta to nie ze omrzi, ale nadchne tak, ze hocico doteraz Ti pride ako marnost sediva... ;))

p.s. nie hra,ale system to je..aach.. ER4EVER:D

11.8.2011 15:29:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Nadhera
Krasa, presne takto som si predstavoval dokonalu hru. Dufam ze som nasiel agricolu medzi tymto druhom hier :)

11.8.2011 21:52:57

Generátor
Takže ER som už dosť dlho nehral, nieje čas. Už mám odohraté skoro všetky tutorialy a už pomíňajú ( niektoré sme hrali niekoľko krát ) a blíži sa zima, čo znamená že pre mňa prichádza čas spol. hier a teda aj na ER. Čiže, otázka : po vyčerpaní tutorialov, skúšal niekto ten generátor? Už sa to pýtam snáď niekoľký krát a ešte mi nebolo odpovedané, tak som usudzoval že nie :) ,či má čo ponúknuť, či je to porovnateľné so scenármi.

14.10.2011 18:30:40

vlastné scenáre
A ešte :) Ak ste si robili vlastný scenár a otestovali ste ho a myslíte si že stojí naozaj za to, nemáte v pláne sa podeliť s ním? Na offic. stránke som našiel jeden user scenár a vyzerá zaujímavo.. Len tak hodená téma na diskusiu :))

14.10.2011 18:33:32

sags
musim povedat, ze sags je to najlepsie, co mohlo hracskemu svetu (aspon teda tomu mojmu) spadnut do lona:)
ALE dokonalost je narocna iluzia, v nesymetrii zvlast, takze konkretne violaa: v hre pre troch hracov sa moze stat, ze sa scenar cez sags nastavi tak (nahoda je fakt mrcha), ze jeden z hracov je v extremnej nevyhode a doslova bez realnej moznosti vyhrat.. Toto vsak az do konca hry nikto nevie! hehe ..mozno preto ma aj tento aspekt bavi a berem ho ako dalsiu origo pecku na celom ERku ..zas ale chapem, ze to moze niektorym hracom vadit..preto dolezite upozornit aj na tienistu stranku veci
inak je to objektivne tip-top imho + aj toto sa asi da nejak osetrit imho, cele je to dost otvorene:)

dalej je tam dolezity, priam fundamentalny rozdiel v jednej zakladnaj veci, a sice informacie o cieloch misii su tajne.. toto meni pristup najzasadnejsie ehm;))

ponuknut to rozhodne ma co, v porovnani s definovanymi scenarmi, nie nasobne viac, ale na kvadrat minimalne:)), nehovoriac o tom, ze tvorba misie je zabavna a napinava hra sama o sebe..
..jj niektore scenare sa urcite oplati ulozit v editore a nechat preskumat dalsim..

E: stOKyi, som sa uklikol s tym minuskom, pardon, nic sa nedeje
pliz niekto to vyrovnajte - dikez:D

14.10.2011 19:55:19 | Upraveno autorem (porovnej)

niiiiice :)
som viac než spokojný s tvojou odpoveďou a už teraz sa teším na SAGS :) A zaujala ma jedna časť a to je " .jj niektore scenare sa urcite oplati ulozit v editore a nechat preskumat dalsim.. " existuje na to dáky špeciálny editor? či myslíš len jednoducho odfotiť foťákom? :D A číta som si o tom SAGS a tá možnosť " tajného" plnenia misie sa mi veľmi páči...
Ešte ma napadlo, že som čítal na jednom fóre, že cez SAGS je pre 4och hráčov lepší ako samotné scenáre.. Máme to v pláne hrávať vo štvorici, hra v trojke ma teda veľmi ale neláka.. Ani sme ju neskúšali, ale mám pocit že to stráca to coop čaro ktoré je štvorke je tak silné .

14.10.2011 21:11:09 | Upraveno autorem (porovnej)

;)
je online editor z ktoreho si mozes ulozit mapu aj ako PDFko v pomerne dobrej kvalite a tiez ako pracovny subor co ide otvarat online.. alebo tiez na stiahnutom editore - tento uklada a otvara ulozene veci aj rovno z kompu:)

Zial verzia, ktoru som cekoval posledne mala omedzenia len na 1 krabicu a tiez 'pole' ma 'pevne' hranice co v kombinacii s nemoznostou grupovat a presuvat tiles spolu robi z editora fakt len zaznamnik a nie 'kreativny' nastroj (vdaka aj za ten vsakze).. aspon mne to tak vtedy prislo;
tyka sa to samozrejme hlavne map bez pouzitia ramu, poschodove bojiska a tak...
Ale mozno sa to uz zmenilo, nemam zatial aktualnu verziu, casom;)
Pozri ich stranky, doklikas sa k tomu urcite a tiez sa cez ich stranky daju tusim zdialat taketo vytvory..

no a tajne plnenie je urcite defaultne, nie je to moznost:D resp. ina moznost v rulebooku nie je..ale daju sa vytvorit nove 'pravidla', napr. ze si cast misii si pridelia superi navzajom za +MP..
..coz je cele uzasne, autor umyselne nechal otvorenost lubovolnym housrules, fantazii sa medze nekladu..)

14.10.2011 21:30:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Bestie CZ
Bestie CZ
Akt. cena: 40 €
Končí za: 7 dnů

Offcanvas