nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Dwarf Stones

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: neuvedeno
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Three Sages Games
Autoři: Jeff Walker
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Hordy trpaslíků se toulají Pohořím na vrchu světa, kutají zlato a svádějí líté boje. Klan útočí na klan a válka se vede nejenom sekerou a kuší, ale taky zlatem. Úplatky a korupce jsou na denním pořádku. Cokoliv, co přinese žádaný účinek.

Koneckonců, králem na Zlatém trůně může být jenom jeden...

Dwarf Stones je jednoduchá, ekonomicko-strategická válečná hra pro 2-4 hráče jenž se vede za pomoci kamínků na plátěné mapě. Jak to nejlépe popsat? Představte si, že by Dáma a Go měli dítě (dobré), jenž se naučilo trochu té ekonomie a budovatelství (dobré)...a pak si pořídilo kostky (už ne tak dobré).

Příprava hry

Každý hráč hraje za jeden klan trpaslíků, jenž se snaží kutat drahokamy a rozšiřovat svoji působnost s ultimátním cílem být posledním přeživším. (Alternativní cíl je vyhrát na největší bohatství a počet dolů, ale to se mi zdá trochu těžší na dosažení). Na začátku každý dostane pár band trpaslíků (Barevné kamínky = armáda.) a může se jít nato.

Jak se to hraje

Všichni hráči ve svém kole pohybují bandami trpaslíků, útočí na cizí trpaslíky a kutají diamanty. V celé hře je jeden důležitý koncept - tzn "chain of command". Hráč nemůže vytvářet další složky armády, nebo přesouvat diamanty po mapě, pokud nemá nepřerušenou šňůru svých jednotek až do domovského hradu z onoho místa, kde chce něco řešit.

Každý hráč má v kole několik fází.

  1. Posila armády - vytvoří novou jednotku trpaslíků (kámen). Pokud zaplatí diamant, může postavit dvě.
  2. Pohyb - každou jednotkou o 1, nebo diamantem o 1.
  3. Dolování drahých kamenů - hráč háže kostkou. 1-3 vydoloval diamant, 4-5 se nic nestalo a 6=zaútočily nestvůry a hráč se musí bránit.
  4. Útok na vedlejší pole. Po neúspěšném útoku hráč přijde o útočníka, při neúspěšné obraně taktéž. Útok a obrana se vyhodnocuje hozením kostek obránce a útočníka. Obránce má bonus na obranu, pokud je v horách a pokud jsou na stejném políčku dvě jednotky. Jinak se dá výsledek ovplyvnit jenom použitím diamantů.

A na co jsou vlastně ty diamanty? Ty může hráč použít na bonus při hodu kostkou na útok nebo obranu, na zakoupení jednotky/tah víc anebo jako úplatek bestiím číhajícím v dolech aby měl práve dolující hráč větší pravděpodobnost, že nic nevydoluje, ale spíš jeho trpaslíci pojdou v obraně.

Konec hry

Hra končí v okamžiku, kdy všichni hráči až na jednoho stratí domovský hrad, anebo jeden hráč nekontroluje 10 diamantů a 3 doly najednou.


Autor: Xingyi