Dungeons & Dragons: Legend of Drizzt Board Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 55x (Seznam vlastníků)

Dungeons & Dragons: Legend of Drizzt Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Wrath of Ashardalon, Ravenloft, Drizzt ... porovnani?

koukam na vsechny tri a vypadaji hodne podobne - jako kooperativni Descent bez pana jeskyne jenz se vas snazi zabit.
Je mezi nima znatelny rozdil ve hre/kvalite ? Premyslim o koupi jednoho a nevim ktereho.

I kdyz mam celkem rad Drizzta, mam pocit, ze je dost navazany na pribeh a tudiz si hraci nemohou moc vybirat (jako u ostatnich, kde je vseobecny popis charakteru jako valecnik, mag atd)
30.11.2011 12:31:46

rbx

uz to tu jednou je
precti si toto, tady se to rozebiralo:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/dungeons-dragons-legend-of-drizzt-board-game-1949/diskuse/dojmy-4625/

30.11.2011 12:35:06

recenzia
Už dlhšiu dobu mám chuť spísať porovnávaciu recenziu tejto D&D trilógie, nakoľko mám WoA nahratý poriadne a CR a LoD dosť natoľko, aby som vedel vypichnúť pre a proti. Je niekto komu by takáto recenzia pomohla v rozhodovaní? :)

23.3.2012 10:52:30

acerdrac
Ano. Co víc ti na to říct ;)

23.3.2012 10:59:38

rbx

acedrac
urcite, sem s tim. A mohol by si tam aj vypichnut, ako sa to da rozne kombit.:-)

23.3.2012 11:43:53

ad rbx
No práveže to zmiešanie som ešte nestihol vyskúšať :(. Nemáme odohrané ešte všetky scenáre CR a LoD a nejak sa toho "bojím", že to zmiešanie bude tak dobré, že ma už tie hry samostatne nebudú baviť, lebo cítim, že to doplnenie sa niekedy žiada.

Ale hlavne by sa mi to potom nechcelo zas triediť :) :D. Takže som rozmýšľal odohrať všetky scenáre a až potom urobiť "miešačku" :). Možno potom neskôr venujem "miešačke" samostatný článok.

A inak už mám v hlave pár scenárov, ktoré by som do miešačky pridal. :)
Len to jednoducho časovo nevychádza a to ešte čakáme v júli prvý prírastok do rodiny :).

23.3.2012 12:11:08 | Upraveno autorem (porovnej)

ad rbx
No tak si ma inšpiroval a cez víkend sme zahrali 3. scenár CR so zmiešanými komponentami s WoA. A rozhodne to odporúčam zmiešať! Žiadna príšera nám neprišla 2x, encountery boli rôznorodé, karty podkladu detto. A miešali sme aj schopností hrdinov t. j. môj klerik mal aj nejaké karty od klerika Quinna a ostatní hrdinovia tiež kombinovali.Prvýkrát sme hrali každý po 2 postavy, ja mojich milovaných trpaslíkov (cleric Thorgrim a fighter Vistra), manželka hrala rogue Kat a wizard Imrehil. Mastenica riadna to bola, ale nakoniec sme zdolali Klaga a rozbili aj ten jeho artefakt :).

Drizzta som zatiaľ nemiešal, trošku mi nesedí tematicky, ale to som už nakazený knižnou predlohou :(. Ale časom možno pôjde všetko dokopy :).

26.3.2012 15:33:09

rbx

ace
no vida, tak drzim palce do dalsiho miesania!

26.3.2012 22:20:01

acedrac
to asi bolo robene na to aby tie 3 hry (podla mna priemerne) boli spojene a dalo to dokopy jednu kvalitnu.

26.3.2012 22:43:10

Prosba o radu s výběrem
Ahoj, série Dungeon and Dragons mě zaujala a chtěl bych ji vyzkoušet. Poradí někdo, kterou hru zvolit jako první (Ravenloft, Drizzt, Wrath of A.)? Drizzt má všude nejlepší hodnocení, asi že je poslední a má "vychytané mouchy", dá se začít i s ním, nebo je lepší vzít napřed některý z prvních dvou dílů? Díky za případné rady :-)

2.6.2013 00:17:12

...
I když má Drizzt asi nejhezčí dlaždice a je silně tematický pro fanoušky knižní předlohy, podle mě je lepší začít Ashardalonem, protože je to takové univerzálnější fantasy. Ale asi je to hodně individuální

2.6.2013 08:20:29

Castle of Ravenloft
Mám jen ten, ale jeho dvě výhody:

Na bgg jsem si pro něj našel výbornou kampaň (jsou tam minimálně dvě, ale vyzkoušel jsem jen jednu a jak to říct - je tuhá)

Drizzt je údajně o dost jednodušší, respektive hrdinové jsou prostě příliš nakopaní (ještě jednou zdůrazňuji, mám to jen z doslechu)

2.6.2013 11:46:47

Vlastnik Drizzta
Tak ja mozem za seba ako vlastnik jedinej hry serie doporucit prave Legend of Drizzt. Je to stale fantasy ako remen a nie je take dolezite poznat svet okolo Drizzta... Aj ked priznavam, ze knihu mam a po prejdeni par scenarov som si ju precital a hra ma potom este vacsiu hlbku co sa zazitku tyka...
A ak si potrpis aj na graficke spracovanie, taj potom jednoznacne Drizzt, lebo pozerat sa na stole na tie graficky hnusne, odflaknute dieliky dungeonu v prvych dvoch hrach by som velmi nechcel...
Co sa tyka pravidiel a zmien, vela ich nie je, takze je to urcite aj o osobnom vybere, co ma kto radsej tematicky... takze pozriet si na webe co ktory diel prinasa a vybrat ten ktory sadne... za mna subjektivne jednoznacne Drizzt...

2.6.2013 16:31:57

díky za postřehy
Díky všem za postřehy, ale každý jste dal jiné doporučení, takže jste mi to moc neulehčily, no zkusím ještě vše zvážit, pokoukat tu a na BGG na obrázky a jednu nějak vylosuju :-)

2.6.2013 22:20:26

ad ktory diel
Svojho času som vlastnil všetky tri diely :), takže ich viem porovnať. Každý diel má nejaké muchy a nejaké plusy a po hernej stránke neviem vybrať víťaza. Takže ja by som vyberal buď podľa témy, alebo podľa toho, aký prvok, ktoré ostatné diely nemajú, Ťa zaujal. Treba si prečítať recenziu (http://www.deskozrout.cz/page/index.html/_/recenze/netvory-pasce-a-smola-na-patach-r115/). Vkladám tu link na DŽ, lebo tunajšia recenzia ešte nie je aktualizovaná.
Na stručné porovnanie, čo ktorý diel má naviac oproti ostatným, tu vkladám časť mojej recenzie:
---
Castle Ravenloft – téma upírskeho hradu, kde si na vás počká Strahd von Zarovich so svojimi vlkolakmi, zombíkmi a kostlivcami; karty pokladu s trvalým aj jednorazovým efektom; hru výborne oživujú žetóny počtu netvorov, ktoré určia koľko netvorov sa vás vyrúti z tmavej chodby (0 až 3) a my ich používame aj do ostatných hier tejto série, nakoľko je to výborný prvok, ktorý vnáša napätie a náhodu do pripravenej taktiky.
--
Legend of Drizzt – téma jaskýň Podtemna a drowov – temných elfov; hra kopíruje príbehy R. A. Salvatore-ho o temnom elfovi Drizztovi a jeho spoločníkoch vo svete Forgotten Realms; kompetitívne scenáre a scenáre s backstabbingom; diely podzemia s oveľa krajším grafickým spracovaním, navyše sú prepojené s efektmi na kartách stretnutia a diely slepej chodby, ktoré vás donútia vracať sa späť, kde ste nechali dvojicu rozzúrených jaskynných trolov; zvierací spojenci diviak a Drizztova puma z astrálneho sveta Guenhwyvar.
--
Wrath of Ashardalon – klasická D&D téma jaskyne s drakom; prvok dverí; kampaňové scenáre a žetóny podkladu; karty pokladu iba s trvalým efektom (predmety), diely podzemia s komnatami plnými netvorov.

3.6.2013 10:55:55

dojmy
hral jsem Ravenloft a Legend of Drizzt - osobne doporucuji, aby sis nekterou z nich nejdriv zahral / nasel si videorecenze - nekteri mi spoluhraci byli LoD zklamani (mj hraci Descentu), hlavne z toho, ze hra nedava hraci moc velkou svobodu vyberu akci (coz je ve srovnani s Descentem pravda), takze znova by LoD hrat uz nechteli - oproti tomu Descent a Gears of War si oblibili hned :)

btw pro Descent jsou mody pro hru bez Overlorda, takze jde hrat jako coop a ma hezci figurky -> imho jasna volba ;)

PS. pokud jde o Dungeons & Dragons, rad bych si zahral misto D&D deskovych her rovnou klasicke RPG Dungeons & Dragons 5. edici ;)

10.6.2015 16:11:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Descent Hiers of blood
Descent Hiers of blood
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas