Dungeons & Dragons: Legend of Drizzt Board Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 54x (Seznam vlastníků)

Dungeons & Dragons: Legend of Drizzt Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O co tematicky půjde?

Znáte někdo něco bližšího o předloze k Legend of Drizzt? Tedy jaké je ve hře možno očekávat prostředí, jaká nálada, druhy příšer, charaktery hrdinů????
14.3.2011 12:33:31

Olney
Já předpokládám, že by to mělo být z prostředí Underdarku (Podtemna), čili podzemní prostory světa Forgotten Realms. Žije tam většina nejnebezpečnějších potvor (ty na povrchu jsou čajíček) celého světa, ale málokdo přitom ví víc, protože se odtamtud málokdo dostal živý. No a pak tam taky mají své hlavní město a říši Drowové, čili temní elfi, což jsou v jádru zlá a temná stvoření. Drizzt je taky původem drow, ale odešel do vyhnanství a je to v podstatě hodný dobrodruh, který se stal legendou na povrchu...

14.3.2011 12:49:26

Havelock
Děkuju, to zní velmi inspirativně. Osobně sice nemám s temnými elfy žádnou zkušenost, ale v zásadě se tomu nebráním...

14.3.2011 13:08:42

zvedavosť
Na stránke Wizardov už je aj prvé videopreview:
http://www.wizards.com/dnd/Product.aspx?x=dnd/products/dndacc/355940000

a na BGG pekný zoznam rozdielov medzi CoR a WoA:
http://boardgamegeek.com/thread/625708/content-information

Ten červený final boss vyzerá dosť dobre :), budem pokukovať po LoD ako rozšírenie pre WoA :)

16.8.2011 15:49:23 | Upraveno autorem (porovnej)

vzhledem k tomu
ze jsem pred cca 3/4 rokem dohral na PC dungeon Menzoberranzan (kritikou sice pomluveny, ale me se to libilo, i pres jiste jednoduchosti), tak tohle by mohla byt super a to jsem si jeste neporidil Ashardalon. Ach jo...

Temny svet Underdarku, temnyc elfu...vlastne to uz Havelock popsal. A hlavne nevyzpytatelny Drizzt, ktereho jsem v Menzoberranzanu mel cest mit na nejaky cas v parte:-)

16.8.2011 16:10:01

protivníci
Na BGG se v obrázcích objevila pěkná řádka karet monster, začínám se těšit čím dál tím víc. V současné době snad ještě o to intenzivněji, že dočítám 3. díl Hvězdného třpytu a stínů (také o drowech) a čeká mě Tisíc orků (z cyklu Lovcovy čepele -další Drizztova dobrodružství) :o)

20.8.2011 12:21:55

protivníci
to se ale jedná o fanouškem vytvořená "custom"monstra, ne o monstra ve hře obsažená. Každopádně se také těším moc. Po výborném WoA určitě neodolám.

20.8.2011 12:41:13

oops
To mám z toho, že jsem si pro samé nadšení pořádně nepřečetl popisky u obrázků :-( Ale v každém případě vypadají natolik zajímavě, že si pak možná některými z nich obohatím originální hru.

20.8.2011 13:04:52

protivníci
Ty druhý obrázky těch monster jsou ze hry D&D miniatures. V podstatě u těchto her používají nenabarvené verze.

1.9.2011 16:22:48

VitekS
Ano, máš pravdu, ale tahle informace je známá už od Castle Ravenloft, tedy první hry z této serie.

1.9.2011 17:10:26

rozdiely
Po prečítaní pravidiel som zistil nasledovné:
Oproti WoA pridali:
- treasure karty s jednorázovým efektom tzv. fortune (ako v CoR)
- bude k dispozícii 8 nie 5 hrdinov
- okrajové dieliky, ktoré uzatvárajú chodby (to sa mi páči, už nebude také ľahké utekať pre monstermi)
- kompetitívne scenáre
- scenáre, kde si hrdinovia budú vrážať dýky do chrbáta (backstabbing :) )
- trap tokeny majú konečne aj ilustráciu
- condition imoblilized (nemožnosť pohybu na 1 kolo)
- scenáre s predvystavanými jaskyňami
- grafika dielikov jaskyne je pestrejšia oproti WoA a CoR

odobrali:
- dvere
- condition dazed (buď pohyb alebo útok na 1 kolo)
- enviroment karty z encounter decku


Celkovo sa na LoD teším, láka ma rozhodne viac ako CoR a na Vianoce to vidím ako jasnú voľbu :).

2.9.2011 07:24:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Pravidla
Zde si můžete stáhnout pravidla: http://www.wizards.com/DND/Product.aspx?x=dnd/products/dndacc/355940000

7.9.2011 11:29:16

Rozdilnosti DD her
tak by me zajimalo, jestli se vubec vyplati mit vsechny hry, ktere v teto edici vychazeji. Zacinam byt trochu frustrovan z toho, ze jsou hracum scenare predkladany formou nove plnohodnotne hry v plnohodnotne velke krabici za plnohodnotnou cetu. Mit Ravenloft, Wrath a ted jeste i Drizzta, neni to zbytecne? Jsou ty odlisnosti tech her natolik markantni, ze to neni jen o grafice chodeb a figurkach novych priserek? Umim si docela desive predstavit, ze techto her vyjde klidne i 10 v ruznych scenarich a do toho uz bych fakt nesel.

15.9.2011 14:03:48

Ringo
Také by mě to zajímalo, protože o možnostech propojení her jsem toho moc neslyšel, a když už, tak to prý moc nejde. Tahle série her mě ale docela zajímá, takže se přidám k otázce Ringa. Jak jsou na tom hry samostatně vs. dohromady a jdou nějak dobře propojit? U Ravenloftu je jenom jedna malá zmínka a odkaz na jeden společný scénář a to je vše.

15.9.2011 14:14:59

rbx

thales
tak treba tady mas hned tri spolecne scenare:
http://www.wizards.com/DND/Article.aspx?x=dnd/duad/20110408

edit: je to jen jeden scenar, ale obsahuje tri dobrodruzstvi, takze muzes mezitim nakupovat.

15.9.2011 14:39:42 | Upraveno autorem (porovnej)

rozdiely
No CoR a WoA su skoro to iste. LoD bude zahrnat aj kompetitivne scenare resp semikooperacne s naslednym superenim, na co som zvedavy. Podla mne je blbost mat vsetky ale do dvoch by som siel. Keby ze sa rozhodujem teraz a su v predaji vsetky tri hry, kupil by som LoD.

Inak je pravda, ze u WoA si so scenarmi moc roboty nedali. Vacsinou chodte tam a tam to vymlatte. Ale celkom sa tesim na vytvaranie vlastnych scenarov s prepojenim podzemia WoA a jaskyn LoD :).

Co sa tyka prepojenia, nevidim dovod preco by sa nemali dat zmiesat vsetky karty netvorov, stretnutia a pokladu, hrdinovia atd. Opravte ma, ked sa mylim :).

15.9.2011 20:39:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Štvanice
Štvanice
Akt. cena: 549 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas