Dorn - Výprava za Bránu Osudu

xxxxxxxxoo hodnoceno 240x (Seznam vlastníků)

Dorn - Výprava za Bránu Osudu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Autoři: Filip Kozák
Jan Drevikovský
Kryštof Kozák
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Podobné hry

...vzhledem k tomu, že to "musím" hrát furt dokola /ale jo, díky bohu za ty dary/, tak bych to prokládala taky nějakou alternativou. Kedže moji polovičku tohle neskutečně baví, tak co ještě takovýho vlastně existuje? Něco s podobnou atmoškou a podobnou porcí náhody...
27.1.2013 10:25:07 | Upraveno autorem (porovnej)

mage knight
Asi už to bude znít jako klišé, ale nenapdá mě nic vhodnějšího

27.1.2013 10:36:19

MK
tak ten vůbec neberu v potaz, nebo tedy lépe řečeno - v současné době. Nějak mě nepřesvědčil. Oproti Dornu ta pravidla jsou fakt 5x tak hutná a ta překombinovanost...

Ale rozhodně dík za tip, delší dobu jsem kolem nějk kroužila...

27.1.2013 10:38:59 | Upraveno autorem (porovnej)

pravidla a překombinovanost
Na první pohled se to může zdát složité a překombinované, ale tak nějak to do sebe zapadá a po pár hrách to přejde do krve. V tomto ohledu má MK 3 velké plus.

1. Výukový scénař - velmi užitečný
2. Sólo hra - můžeš si všechno krásně projít aniž by na tebe někdo tlačil
3. Kooperativní scénaře - musím říct, že patří k nejoblíbenějším. Určitě jsou na první hry nejvhodnější. Vůbec nevadí když budete společně procházet možnosti popř. nejasnosti. Tohle nás moc baví.

Nejlepší by pro vás asi bylo si hru od někoho půjčit a vyzkoušet. Fakt je, že ze začátku si hra vyžádá trošku víc času, ale podle mě to stojí za to.

27.1.2013 11:03:27

hm
já na toho MK ještě kouknu (mám doma k němu pravidla), ale nějakým způsobem mi to připomíná Proroctví a hry Chvátila mě nijak neuchvacují, ale rozhodně mu tedy dám ještě šanci a bude-li příležitost mrknu na to...

27.1.2013 11:08:12

MK
Ksm má pravdu,ale jinak Dorn asi jen tak něčím nenahradíš. Pokud chceš škodit hrdinům tak snad Descent:-))

27.1.2013 11:12:21

vance
...jj, nad Descentem jsem také dost uvažovala, jen se mi nechce počešťovat těch cca 150 minikartiček, takže leda jestli to BF vydá CZ...

27.1.2013 11:18:00

:-))
Seš velký optimista...

27.1.2013 11:24:46

vance
...ani ne, chci tím jen říct, že už mě nic nepřinutí počešťovat hru se 150 minikartičkama :-)))

27.1.2013 11:26:30

Tak mě napadá...
...Kosťej:-))) trochu to mění principy ne?

27.1.2013 11:27:36

Pořád nemám žádnou alternativu

k této hře a pořád přemýšlím o Descentu, protože Dorn II už asi vyšuměl do ztracena. Myslíte, že je Descent dobrá volba?

4.12.2017 11:43:15

Tajemna
Dorn jsou skoro sachy a porad jsou stejne podminky vitezstvi.

Descent ti nabidne ruzne scenare s ruznyma podminkama vitezstvi, ucelenou kampan ( 3 v Cz ) , vice nahody, spoustu plastu a kartonu, moznost skladat si vlastni mapu.

Pri trose snahy by sel descent prekopat na dorn :-)

4.12.2017 12:27:24

...
Také bych rád nějakou alternativu ke hře Dorn. U Descentu mi vadilo právě to sestavovavání mapy (raději bych hrací desku) a nevyváženost scénářů. U Mage Knight mi zase vadil boj a celkem složitá pravidla.
Trochu podobná hra která nebyla špatná je Tannhäuser. Tam mi ale vadilo to, že každá postava má plno žetonů schopností a člověk si musí pamatovat, co která zbraň/kouzlo vlastně dělá. Chtělo by to karty, nějaké symboly nebo tak něco. Jinak je to také docela taktická hra.

29.12.2017 13:08:22

Titus

a co Euthia?

29.12.2017 14:58:02

Vybíráme z Bazaru

Detective: City of Angels (ENG) ALL-IN Expansions
Detective: City of Angels (ENG) ALL-IN Expansions
Akt. cena: 4500 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas