Dorn - Výprava za Bránu Osudu

xxxxxxxxoo hodnoceno 240x (Seznam vlastníků)

Dorn - Výprava za Bránu Osudu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Autoři: Filip Kozák
Jan Drevikovský
Kryštof Kozák
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Můžete mi to někdo přiblížit? Případně povědět, pokud je víc edic, jak se jednotlivé edice liší? Díky za info.
11.12.2009 07:57:21

Bouchi

rozdily mezi vydanimi
1. vydani (2006):
- figurky postav jsou drevene hranolky
- pravidla jsou cernobila
- hrac si musi sam nalepit samolepky na zetony nestvur a pokladu a na figurky

2. vydani (2008)
- trochu zvetseny herni plan (vizualne stejna, ale rozmerove vetsi)
- figurky jsou kartonove a zasazuji se do plastovych podstavecku
- samolepky na zetonech jsou uz nalepene
- pravidla jsou barevna
- byl pridan textilni sacek na losovani silnych nestvur

11.12.2009 08:30:08

dodatek
V 2 druhé edici jsou ty slabší postavy zesíleny(bohužel ty silnější oslabeny nejsou) takže je to takové i trochu vyváženější.

11.12.2009 17:16:33

díky
za postřehy ... když tak se tedy poohlédnu po té druhé edici.

11.12.2009 22:28:41

Souhlasím
Koupení druhé edice se ve všech směrech vyplatí.....rozumná volba ;-)

12.12.2009 00:18:47

postavy
A lze někde zjistit co bylo přesně změněno na postavách?

12.12.2009 00:26:41

zmeny
Jj, zmeny postav bych taky uvital, mam prvni verzi a investovat do druhe se mi tim padem nevyplati...

12.12.2009 11:14:27

zmeny
Osobne si nemyslim ze by se nejak zavratne zmenila sila hrdinu.
Mam prvni vydani a rozhodne bych si kvuli losovacimu sacku a lepsimu typu figurek nekupoval hru znovu. Figurky se daji objet izolepou, cims se zaprani loupani nalepky po stranach. Momentalne hraji hru vyhradne z rozsirenim, ktere hru vyrazne zlepsuje.

12.12.2009 11:39:17

oprava
A ted jak to tak po sobe ctu, tak vidim ze gramatika neni moje silna stranka :-) .

12.12.2009 11:47:05

to Prior
Nemusíš se za nic stydět já no tom nejsem o nic líp. V druhé edici máš větší plán, takže se už nestává že ve velkých bitvách hrdinové stojí přes dvě políčka navíc ty figurky z první edice celkem nepasují na hexy což mi celkem vadí. Je pravda že pokud první edici máš druhou už nepotřebuješ(má věta "Koupení druhé edice se ve všech směrech vyplatí.....rozumná volba ;-)" byla myšlena když ještě Dorn nemáš) . Ale já jsem bohužel do Dornu tak zažraný že prostě musím mít od něj vše tak jsem si tu druhou edici pořídil.
No např. takovej Kaerdrak už tam aspoň za něco stojí (v druhé edici má 6/7/7 Hp oproti první 5/6/6), ale sám jsem citoval "takže je to takové i trochu vyváženější."a slovíčko trochu je jen trochu :-)

12.12.2009 17:51:08

Dorn
Tak už máme za sebou 2 partie a já musím tedy hru hodně pochválit. Zpracování sice není top, ale při hře mi to tedy vůbec nevadí. Dle mého výtečné fantasy šachy s možností dopředu volit strategii a zároveň se vyžívat v taktických soubojích. Kupoval jsem hru spíš dětem, protože chtějí pořád něco se souboji, ale kupodivu jsem tím nadšen i já :)

12.12.2009 21:33:06

ro Richmond
Ano je to oprvadu výborná hra(já ji asi nikdy nepřestanu chválit :-) ) škoda že možná i tak trochu ve stínu....

12.12.2009 22:49:44

Drak

Figurky
Zdravím. Nezkoušel někdo nahradit stávající figurky nějakými jinými? Vím, že to není podstatné, ale třeba by zlepšilo pocit z hraní. Mám na mysli nějaké cínové figurky pro DrD (jestli se ještě vyrábí) nebo nějaké plastové.
Jinak Dorn nemám, ale zrovna ho objednávám :) Tak doufám, že mě nezklame.

11.1.2010 10:24:37

Drak
Já nezkoušel, ty stávající figurky z 2.edice mi celkem vyhovují.

11.1.2010 11:11:55

Drak
Já jsem je upatlal z moduritu:
http://www.boardgamegeek.com/image/602582/dorn

11.1.2010 11:23:50

to eksmen
Nádherné, sice to na mě působí trochu "dětinsky" ale líbi se mi to :-) , zvlášť figurka Zorkala je super ten jeho "šílený" obličej a zkroucené tělo je fakt bomba :-) Až pořídíš rozšíření udělej další ;-)

11.1.2010 16:07:35

eksmen
Parádní! Klobouk dolů :)

11.1.2010 16:09:49

:-O
Tak to mě překvapuje, že byly změněny i někteří hridnové :-O.
Sice jsem už čet, že v původní verzi vyhrával ve značné většině her Zorkal, ale nenapadlo mě, že to bylo kvůli slabosti hrdinů. Mám reedici (2. vydání) teprv od Vánoc a zatím mi přijde, že vyhrávají častěji hrdinové:-(. Ale možná jenom ještě neumím za Zorkala dobře hrát...

24.1.2010 21:40:26

to Nekra
U nás je to zase přesně naopak, ale v Dornu rozhodně platí pravidlo že když hrdinové udělají nějakou chybu tak je to pro ně fatální chyba jelikož život hrdiny se už vrátit nedá, avšak pro Zorkala chyba skoro nikdy fatální není jelikož si může všechno vylíhnout znovu a z toho vyplývá definice: když hrdinové hrájí bez chyb a nepadnou jim žádné špatné poklady a požehy Zorkal z 80% nemá šanci. (toto už asi ale neplatí pro hru s rozšířením). Kdyby měl někdo jakýkoli jiný názor ať mě ho klidně vytkne ;-)

25.1.2010 07:08:20

Hrdinové
Kaerdraku, tím chceš naznačit, že je hra dělaná hlavně ve prospěch hrdinů? (To, že je to u vás naopak, chápu správně, že vyhrává častějc Zorkal?) Že jsou hrdinové ve výhodě, protože zpočátku maj Požehy a Zorkal nemá krev, takže hrdinové maj čím překvapit je sice pravda, ale odmítám připustit, že by byl Zorkal závislý na chybách hrdinů. A jestli u vás vyhrává častějc Zorkal,čím to tak může být? Máš první vydání (kde jsou možná někteří hrdinové slabší)? Kolikrát jste to hráli(těch mejch šest her není asi dostatečně velký vzorek..)? Nechce se mi věřit tomu, že by to hrdinové vždycky povorali. Při prvním hraní za Zorkala jsme prohrál proti úplným začátečníkům. Přítel tvrdil, že hrdinové to maj těžší v "koordinaci" při plánování, jako by deset očí něco přehlédlo snáz, než dvě (Z.). Že si můžou hráči myslet, že tam kouká někdo jinej a ono ne ;-). Možná proto dávají někteří hráči přednost duelům,ale mě se strašně líbí dohadování hrdinů (zvlášť když jsme Zorkal) a to bych si ujít nenechal, je to zábava :-). Stejně si myslím, že kdo vyhraje záleží na kvalitě hráčů jednotlivých stran a pokud bude Zorkal hrát dobře, tak může vyhrát i když hrdinové nebudou dělat chyby (I když uznávám, že s nima to jde líp.Když posledně Almanor otevřel truhličku a vyhups na něj herman, osttaní mu radili, kam si má (zbývaly mu asi dva body pohybu) couvnout. Couvnul si o jedno nebo dvě políčka vedle. S Touhou po krvi ho to stálo život ;-) ).

27.1.2010 19:51:37

Nekra
Dorn hrozně chytl kluky na mém kroužku. Je jim asi 12. Většinou hraji s nimi, ale občas řeknou, že chtějí hrát beze mě. Proč? Moje strana vždy vyhraje. Buď si hrdinové něco špatně spočítají a je vymalováno. Já osobně nejdu do boje, když nezabiju alespoň jednoho hrdinu nebo dva těžce nezraním. A nebo na druhé bstraně hraji za nepříjemné kombo Choros Almanor. Jsou to borci s plošným útokem a ty jsou dle mého soudu nejvíc nepříjemní. A pro Zorkala je to věc navíc co si musí hlídat. Aby nebyli potvoráci blízko u sebe.

27.1.2010 20:02:15

to Nekra
Ne, jenom když hrdinové budou prostě hrát upe bez chybičky (je to možné?) tak že si Zorkal většinou neškrkne. Od spousta lidí jsem slyšel hodně stejných názorů že když hráli první partie Dornu že většinou vyhrával Zorkal, jak ale odehráli více partii dostávali se hrdinové do menší výhody hlavně kvůli tomu že už nedělali tolik chyb. U nás vyhrává většinou Zorkal proto že hraju za něj většinou já :-D, nevím buď mám nějaké hloupé spoluhráče a nebo jsem nějak moc přemýšlivej....

28.1.2010 07:12:16

výhry
ja som hral cca. 20 hier a môžem povedať, že väčšinou vyhral Zorkal a to hrávam stále na výmenu...raz za Zorkala a raz za hrdinu...ďalší postreh z mojej strany - nesúhlasím s názorom, že čím viac hráčov, tým väčšia náhoda...Zorkal má ohromnú výhodu, keď počuje o čom sa bavia jeho súperi. mne to vyhovuje najviac, keď hrám za všetkých hrdinov, viem aké majú požehnania a môžem si tak prichystať stratégiu do boja. táto hra patrí medzi moje top 3, lebo je v nej minimálny prvok náhody a pri našich hrách to je aj vidieť...kto urobí chybu, ten prehrá...tiež nie je celkom pravda, že keď urobí chybu Zorkal, tak to vie ešte vykryť...každopádne je táto hra veľmi fajn a rozšírenie sa tiež vydarilo :-)

21.6.2010 15:05:35

to monkeyml
Zkus svým bystrým okem hodit na hru Middle-Earth Quest. Myslím, že by se Ti mohla líbit (a podle mě obecně většině těch, kterým se líbí Dorn). Jediný problém s ní je, že nevyšla česky a anglických textů je tam poměrně dost. Ale jinak vřele doporučuji.

21.6.2010 15:40:45

to monkeyml & to all
zdar
u nás sa Dorn zo začiatku vôbec netešil obľube. Hrali sme to v 3och ja za Zorkala a kamoši za hrdinov. no nenadchlo ich to - najmä preto lebo jeden chcel ísť tam druhý zas inam + ako napísal monkeyml že Zorkal počujte taktiku hrdinov a tým pádom sa vie pripraviť pár ťahov dopredu + "nevýhoda" pre hrdinov ak hrá za každého jeden hráč tak nevedia o svojich požehnaniach .

Dlhý čas Dorn stál v poličke a nehral sa vyše roka! No potom som to len tak opäť skúsili s inými kamošmi a dostal sa opäť k slovu no jedine ako hra pre 2och. Všetci sme sa zhodli že pravidlo viac hláv viac rozumu hrdinom skôr uškodí, než pomôže (a keď som oponoval že sa vedia dohodnúť 3ja pri WoW tBG tak prečo sa nevedia dohodnúť v Dornovi tak ma zahriakli :P ) Oceňujú najmä to že vedia v jednom kole použiť aj 3-4 požehnania a zasadiť Zorkalovi tvrdý úder. - lebo šetriť požehnania sa nevypláca .... vraví kamošova skúsenosť :D
Každopádne postupne ho hrávame viac a viac a väčšinou u nás vyhráva Zorkal- lebo ho hrám ja :D ale raz som hral za hrdinov a hra skončila veľmi skoro v prospech Zorkala

to all
Nebol by niekto taký láskavý a vedel mi prípadne na mail poslať oscanované zmeny 2. edície ? ak vravíte že sú zmenené postavy aj príšery rád by som šiel s dobou + rozmýšľame aj o rozšírení, no najprv si chceme ešte riadne užiť základ , napr Choros a Kaerdrak sa u nás takmer vôbec nehrajú.

22.7.2011 23:06:21

po delší době
jsem to opět oprášila a už hrajeme třetí hru za sebou a jsem znovu/opět nadšená :-) Fakt hodně dobrá a atmosferická hra.

10.1.2013 09:54:43

Vybíráme z Bazaru

Undaunted: Stalingrad (EN)
Undaunted: Stalingrad (EN)
Akt. cena: 1750 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas