DOOM: Desková hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 84x (Seznam vlastníků)

DOOM: Desková hra  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jonathan Ying
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Srovnání s Descentem

Ahoj,
můžete někdo srovnat hru s Descentem (2012)? Zajímal by mě rozdíl, jelikož u Descenta jsme si užili skvěle chvíle a 3x projeli kampaň :-)
Díky :-)
6.6.2017 19:39:16

Ew

rozdiel
V zaklade u Descenta mas viac herneho materialu :D

2.11.2017 17:11:55

Abe

naprosto rozdílné hry
Logicky evokuje srovnání s Desentem, oboustranné mapové dílky, prakticky stejné množství figurek (u Dooma mi příjdou o néco lepší a větší), podobný styl hraní (1 hráč hraje za Gamemastera, ostatní za hrdiny), obě hry jsou postavené na scénářích a podmínkách vítězství pro jednotlivé strany.

Tím veškerá podobnost končí. Jiný systém aktivace (každé kolo je jiné pořadí hráčů), herní akce se provádějí skrze zahrané karty (platí pro mariňáky), byť to zní bláznivě, v podstatě jde o Deckbuilding (sebereš novou zbraň, vezmeš si 3 nové příslušné karty a zamícháš si je do svého balíčku karet), každá zahraná karta určuje pohyb, dostřel, počet kostek na útok, popř. speciální efekt (lze vytvářet komba se zahranými kartami), jiný systém obrany (nehází se, ale otáčejí karty z balíčku, kde jsou vyobrazené štíty), systém dorazení pokud je nepřítel zraněný v určité míře a v poslední řadě je zde jiný balanční systém pro menší počet hráčů (počet nestvůr zůstává, ale mariňáci získávají týmové karty, které je vylepšují a tím se dorovnává chybějící počet mariňáků).

2.11.2017 19:00:36

Vybíráme z Bazaru

Great Western Trail: Argentina (EN)
Great Western Trail: Argentina (EN)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas