Dominion: Intriky

xxxxxxxxoo hodnoceno 286x (Seznam vlastníků)

Dominion: Intriky - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Bard - Centrum Gier
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Odolnosť kariet pri častom miešaní

Zdravím vás.
Rád by som sa opýtal aká je vaša skúsenosť s odolnosťou kariet. Často ich treba miešať.Ja mám nový Dominion,ale vy ktorý ho máte dlhšie by ste mohli napísať ako tie karty vyzerajú po viacerých hrách.
Máte niekto karty v obaloch?
Alebo máte nejaký tip ako miešať karty,aby sa menej ničili? :-)
Ďakujem
28.3.2013 07:44:22

to andreasss
Mám karty vložené do obalů. Je sice poté nutné přeskládat pozice v insertu, ale jinak sedí fajn. Bál bych se, že na černých okrajích bude brzo znát opotřebení. Karty do Dominionu míchám od půlky náhodným rozhozením do tří kupek, které pak ještě promíchám v ruce.

28.3.2013 18:37:15

..
Zkušenosti: Můžeš mít na to jakékoliv pravidlo, ale stejně nedonutíš lidi, aby se k tomu pěkně chovali. Navíc, všiml jsem si, že spousta lidí ani neumí míchat karty :-D Sám karty v obalu nemám, protože by to byla až moc velká investice, karty sice jsou na okrajích ohrané, ale všechny jsou ohrané pravidelně, okraje se netřepí a po rubu stále není poznat, která karta je která

28.3.2013 22:12:01

míchání
doporučuji "kupkovat"

Jednak se "rozhodí" komba a snížíš tření okrajů. Krom toho ještě obměňovat měďaky (hrají se nejvíc a vždy jen část), aby nebyla část nová a část jetá. Hrajete-li opravdu často, opotřebení se bez protektoů nevyhneš

29.3.2013 09:52:34

obaly
Jenže obaly na dominion jsou tak drahý, že radši koupim novou hru, až se ohrají karty.
Teda je jich potřeba tolik, že je to tak drahý.

29.3.2013 10:00:02

jarmuk
přesně tak ... dominion seženeš okolo 500, protektorů potřebuješ cca 500, nejlevnější seženeš tak za 0,6 Kč, to máš 300 :-/

29.3.2013 10:12:44

obaly
Tiež ma hneď napadlo, že obaly na celú hru stoja skoro toľko čo nová hra. Dalo by sa kúpiť menej obalov, lebo všetky karty sa aj tak nehrajú. (všetky medenáky ...) Možno by sa dali aj striedavo baliť menej používané akčné karty.(nemám s tým skúsenosť, možno je to zlý nápad). Inak to "kupkování" miesto miešania ja dobrý nápad.

29.3.2013 12:13:07

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny
Hra o trůny
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas