Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

zbojnik a zlodej

zbojnik a zlodej: ukradnute peniaze si beriem do ruky? alebo na odkladaci balicek.
v pripade zbojnika, ze super nema ziadnu kartu peniazi, MUSI si zobrat medak?, alebo nemusi.
karta zlodej mi pride celkom slaba, kedze supera mozem zbavit medaku, ktory profi hracom zavadzia. ak by sa ten peniaz bral do ruky je to celkom fajn karta.
10.3.2015 20:15:07

Zloděj
Soupeře můžeš zbavit i zlaťáku, ty sám rozhoduješ, kterou kartu odhodí (dočasně) na smetiště.

Už se mi několikrát stalo, že jsem takto dva soupeře najednou obral o zlaťáky.

10.3.2015 21:25:10

Zbojník/Noble brigand
Opět, získané peníze jdou jen na odkládací balík. V případě, že hráč neotočí kartu peněz, musí si vzít měďák.

10.3.2015 21:28:36

zlodej
cize tie karty penazi so smetiska idu v oboch pripadoch na moj odkladaci balicek. skoda, tesil som sa zle :)

10.3.2015 21:32:59

Zloděj
Jdou určitě na odkládací balíček. A nezapomeň, ty si ty karty ze smetiště nemusíš vůbec brát. Pokud tam ostatní odhodí jen měďáky, tak bych je tam s klidem nechal.

10.3.2015 21:49:53

Síla/slabost zloděje
Jen k té síle Zloděje, abych tu vyjádřil souhlas s uvedeným názorem - taky mi připadá jako slabá karta. Často spíš soupeři pomůže. Kupuju ho málokdy. Hodí se občas, např. když jsou ve hře Zahrady, člověk pak Zlodějem "zvětšuje" svůj balíček na úkor ostatních a bere třeba i ty Meďáky, které jinak zahazuje.

10.3.2015 22:20:32 | Upraveno autorem (porovnej)

JJ
Zlodej je dobry iba v specifickych pripadoch - napr. s uz spominanymi Zahradami alebo ked vidis, ze tvoji superi maju tenke decky s malo penaznymi kartami. Potom im mozes zlodejom pekne zavarit :-) (napr. ked je v hre kaple a pod.)

10.3.2015 23:28:11

k pôvodnej otázke
zdá sa mi, že v Dominione je to tak, že ak si má hráč brať kartu do ruky, je to na karte napísané (teda "vezmi do ruky"), získané karty totiž spravidla putujú na odkladací balíček (teda tu sa používa pojem "vzít").

11.3.2015 17:27:51

zbojnik a platinak
co udela zbojnik s platinakem? bereho nebo ne? vim ze na karticke platinak neni spomenuty, avsak je tam prizvukovany medak ako najmensia minca. a jelikoz je platinak z ineho rozsireni mam otazku ci zbojnik bere platinak ako stribrnak a zlatak? sedliacky rozum mi vravi ze ano, avsak pravidla to nespominaju.

5.12.2015 21:53:20

Platina
Samozřejmě, že platinu nebere, stejně jako žádné další peníze (Úkryt, Banka, Harém, Bohatství, a mnoho dalších). Dominion je třeba hrát opravdu velmi striktně podle pravidel, hlavně si nic nedomýšlet.

5.12.2015 22:36:43

Vybíráme z Bazaru

Shit Happens
Shit Happens
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas