Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PROSPERITA : otazky ku kartam

opet sa obraciam s prosbou na vysvetlenie par kariet.

podomni obchodnik:
ked vo svojej akcnej faze zahram 4x kartu co mi dava +1 nakup. napriklad DĚLNICKÁ ČTVRŤ mozem si potom zobrat 5 ks podomniho obchodnika? bez toho aby som minul jeden peniaz?


Pujcka:
chapem to dobre, ze tato karta sa hraje kvoli tomu, aby som sa zbavil medakov na ruke? resp aby som co najskor minul doberaci balicek? alebo mi pri tejto karte unikol hlbsi vyznam.

Mesto:
v popise karty je spomenute, ze ked sa minie viac ako tri balicky tak.... akym sposobom je mozne hrat hru dominion dalej po minuti troch balickov, ved predsa vtedy nastane koniec hry.


mincovna :
v pravidlach je tato veta : Nové karty tedy můžete nakupovat za celou hodnotu vyložených karet peněz.
asi som blb :) pretoze peniaze su na smetisku, a dalsie uz vykladat nemozem, tak ako mam kupovat dalsie karty?
ad2, ked mam vylozene karty s virtualnymi peniazmi, +5 VM a za tieto virt. mince kupim mincovnu, tak aj tak zahadzujem klasicke peniaze?


OBCHODNÍ STEZKA:
ked ju zahram na kralovsky dvur, a na podlozke mame 5 kovovych zetonon. ziskam 15 virtualnych minci? alebo ziskam len 3 nakupy a 5 VM.

Ked kartu na smetisko nezahodim, lebo uz nemam na ruke, ziskam vyssie spomenuty bonus?


STRÁŽNÍ VĚŽ:
funguje reakcia aj na kartu, ktoru si beriem zo svojho doberacieho balicka?


a na zaver sa nam podarilo vyskladat karty kralovstva, kde bol kontraband a uradnik zo zakladnej hry:

ak zahram uradnika, a nasledujuci hrac nema zelenu kartu na ruke, je povinny ukazat karty na ruke. Otazka: ukazuje ich len tomu, co hral uradnika, alebo vsetkym hracom?
totizto, ak ma na ruke kontraband a ma tam aj dalsie peniaze,, tak sa dostava do situacie, kedy dalsi hrac bude rozhodovat, ktoru kartu si nemoze kupit, no a ten bude presne vediet hodnotu penazi :)
24.3.2015 09:11:46

Odpovědi
Pokusím se komplexně odpovědět. :)

Podomní obchodník: Ano, takto to jde udělat přesně jak píšeš. Pozor ale na jednu situaci - kdybys zahrál Královský dvůr a pak třeba tebou zmíněnou Dělnickou čtvrť, tak byť hraješ Dělnickou čtvrť třikrát, máš ve hře jen dvě akční karty, a Podomní obchodník by stál 4 peníze.

Půjčka: Podle mě to chápeš opět správně. Osobně jsem Půjčku snad nikdy nepoužil, protože mi přijde strašně nepraktická. Na druhou stranu, když hraješ Podvodníka a soupeř na něj odhodí kartu v ceně 3 peněz, můžeš mu za ni zkusit střelit Půjčku a uvidíš, co to udělá. :)

Město: Tam se nepíše "tři a víc", ale "dva a víc." Může totiž nastat situace, že si já nebo soupeř dobereme poslední kartu třetího balíčku jinak než nákupem. Co kdybych zahrál třeba Mastičkáře, soupeř by si vzal kletbu a měďák, a jedna z těchto dvou karet by byla poslední kartou třetího dobraného balíčku? Pak musím dokončit svůj tah, a když mám ještě akci, na kterou zahraju Město, pak můžu tuhle výhodu využít k nějakému dalšímu potenciálnímu nákupu.

Mincovna: Přiznám se, že ad1) moc nerozumím otázce. Mohl bys mi to trochu upřesnit? :) Ad2 - Když kupuješ Mincovnu, odhazuješ karty peněz, které máš VE HŘE, nikoli V RUCE. To znamená, že když máš 5 virtuálních mincí, neodhazuješ nic, leda bys kromě mincovny za vyložené klasické peníze koupil ještě něco jiného.

Obchodní stezka: No, zajímavá otázka, dokonce ani oficiální FAQ to neřeší. :) Ale podle mé logiky: Hraju třikrát Obchodní stezku, tedy bych měl získat daný počet virtuálních mincí za každé její zahrání. Ale samozřejmě s tím, že musím zahodit 3 karty.

Strážní věž: Ne. Tohle funguje na kartu, kterou získáváš, ať už ji kupuješ, nebo ji dostaneš na základě nějaké karty. Karty, které si dobíráš z dobíracího balíčku, už nejsou karty získané.

Úředník: Jednoznačně se ukazuje všem hráčům. Úředník ovlivňuje všechny protihráče, takže to, že si pak postižení soupeři můžou vidět do talíře, není tvůj problém. :) To, že toho pak může využít některý ze soupeřů a uškodit chudákovi s Kontrabandem, může pomoct i tomu, kdo zahrál Úředníka.

26.6.2015 10:28:35

Doplnění
Půjčka: kartu chápeš správně, ale podceňuješ její efekt. Pokud v nabídce není efektivnější trasher, je to dobrý způsob, jak se zbavit měďáků a navíc zrychlit protočení balíčku.

Mincovna: jde o to, že pokud máš více nákupů a vyložených např. 9 peněz, můžeš si koupit Mincovnu a k tomu něco za max. 4, přestože Mincovna pak na smetiště odhodí všechny peníze, ne jen těch 5.

Obchodní stezka: S Královským dvorem dá 15 VM a postupně tě nutí zahodit na smetiště 3 karty z ruky. Pokud už jich nemáš dost, odhodíš, kolik můžeš, ale stejně dostaneš těch 15 VM. Abys je nedostal, musela by formulace znít: Odhoď kartu z ruky na smetiště. Pokud tak učiníš, +1 za každou minci ...

26.6.2015 15:00:58

Vybíráme z Bazaru

Zombicide Undead or Alive Core Box
Zombicide Undead or Alive Core Box
Akt. cena: 1590 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas