Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

karta hostina

Může mi někdo prosím vysvětlit výhodu této karty?Jestli to chápu dobře,tak při zahození na smetiště získám jinoub1kartu o 1 peníz dražš.Ale kvůli tomu si přece nebudu pořizovat kartu Hostina nebo jo?Přijde mi to velmi slabé.Kupujete někdo tuhle kartu?
26.12.2010 15:04:58

NAOPAK!
hostina je silna karta, pokud se nepletu za stoji 4 a muzes si vzit vec za pet. Ber to tak ze na zacatku mas pomer v baliku penize 7/3 estate a pet penizku vetsinou na ruku nedostanes, takhle se muzes dostat na silnou kartu driv nez ostatni a mas jiste ze ti ta akce prijde.
Kdyz ti v prvnich dvou kolech prijde 4, 3 (pocet penizku, nejpravdepodobnejsi situace), tak si koupis hostinu, stribrnak a ve tretim kole je velka sance na petkovou kartu.

Ale samozrejmne to je jedna z mnohastrategii :). Casto si ji kupuji kdyz se rozhodnu pro strategii "tenkeho balicku".

26.12.2010 18:26:46

Silne vs. Slabe karty
je pravda ze nekolik karet mi prijde slabsich at jsou v jakekoliv sestave. Bohuzel autor hry chrli spoustu karet a drzi se pravidla pokud se ti neco nelibi tak si danou kartunedavej do hry. Tento pristup me trochu mrzi, ale vsem se nezavdecis :).

26.12.2010 18:28:54

Falco
Mi to naopak prijde fajn, si muzes postavit set podle toho, jak se ti zrovna chce hrat a mas spostu karet na vyber...

26.12.2010 18:34:19

aneken
jasne no, ale pak muze chrlit rozsireni, viz Alchemy,to mi prislo takove nudne. Nicmene ja jsem zatim spokojen se zakladem ktery jsem nekde vyhral a cekam na prosperity az bude v Cj abych to mel kompatibilni (teda doufam ze bude v Cj)

26.12.2010 22:41:09

Falco
Alchemy byl pokus o pridani noveho platidla, ktery dle meho nevysel. Jak uz jsem psal jinde, IMHO mely byt katy lektvaru k vyuziti aktivne s nekteryma kartama jako boost, ne jen jako druhe platidlo, coz mi take prislo nudne... Jinak v ostatnich orzsirenich je karet, ktere bych aspon nekdy nevyuzil, minimum (s tim, ze Prosperity jsem jeste nehral...)

26.12.2010 22:59:19

hostina/zbytek
Hostina mi připadá fajn stejně jako Falcovi - člověk může vyměnit slabé karty za lepší a slabší mu pak nazabírají místo v balíčku.
Co se týče rozšíření, moc se mi nelíběj: hra bobtná, ale možnosti, který to do ní přidává, za to moc nestojej. Neřikám, že jsou k ničemu nebo že tam nejsou žádný dobrý nápady, jenom že si tam autor prostě může přidávat karty jaký chce bez ohledu na kritickou reflexi, a argument "nehrajte co vás nebaví" neni moc vlídnej k hráčům, kterejm se líbí původní hra a chtěli by ji obohatit.

26.12.2010 23:48:26

dotaz
lze tato karta kombinovat s trůním sálem? Nezdá se mi, že když máš hostinu zahodit na smetiště, aby bylo možné ji trůním sálem zase vylovit a zahodit jí znova. Jak to hrajete?

1.9.2011 09:29:19

Pelly
Lze, ja si trunni sal vykladam tak ze k ni prilozenou kartu zdvoji a hned zahraje. A prave normalne s hostinou je trunni sal zajimava zalezitost a hraju to prave tak. Co NELZE hrat jsou dva trunni saly na jednu hostinu (Na kazdy trunni sal je treba fyzicky jedna karta).

1.9.2011 09:47:01

Falko
jo, jako že uspořádám hostinu v trůním sále, kde se všichni nacpou až jim pupky prasknou .... :) Ale jo, proč ne :)

1.9.2011 09:49:26

Hostina
Mohu za hostinu nakoupit kromě akce např. i vévodství které stojí 5 mincí?

7.4.2017 23:56:28

...
Ano, jistě. Na kartě se píše že si máš vzít kartu o ceně nejvýše 5. Pokud kdykoliv karta odkazuje na kartu, tak se jedná o libovolnou kartu. Kdyby tam bylo explicitně uvedeno třeba akční kartu, tak pak jsi teprve omezený na akční karty.
Můj názor na tuto situaci je takový, že se to může vyplatit jen ke konci hry kdy se už musí sbírat body za každou cenu a tobě na ruku přijdou 4 mince. Tak bych tu hostinu koupil, páč bych jí pak mohl proměnit na vévodství. Ale jinak je hostina, jak se píše níže, hlavně karta na začátek hry, dá ti náskok oproti ostatním, když na ruku nedostaneš 5 mincí. V každém případě ve hře je hodně možných strategií.

8.4.2017 06:21:25

matewr
Díky moc za vysvětlení ,jednalo se o tom v posledním kole a nebyl jsem si jistý jak to zahrát.

8.4.2017 08:41:36

Pelly

Karta Hostina zahraná na TS lze zahrát jen jednou. Protože poprvé ji odhodíte na smetiště. Pro druhé zahrání ji tedy už nemáte.

3.4.2022 20:29:37

@Indi  Nemáš pravdu. Je to jedna ze zodpovězených FAQ na Dominion-wikipedii u karty Hostina: http://wiki.dominionstrategy.com/index.php/Feast

Pokud na Hostinu použijete Trůnní sál, získáte dvě karty, přestože Hostinu můžete vyhodit pouze jednou. Získání karty není podmíněno vyhozením Hostiny; jsou to jen dvě věci, které se vás karta snaží přimět udělat.

Sice to já osobně považuju ještě za jistou nevymakanost původní základní sady (taky byla tato karta ze Second edition odstraněná), ale vzhledem k tomu, že u Dominionu to hodně stojí na správném a doslovném výkladu pokynů na kartách, je nutné to hrát takhle (resp. chceme-li hrát podle pravidel správně). U mnohých jiných karet z pozdějších rozšíření je tento problém ošetřený formulkou “Zahoď tuto kartu na smetiště. Pokud tak uděláš, stane se XY” (“Trash this, if you do…”) V tom případě by platil tvůj výklad - trůní sál by nepomohl, kartu by šlo trahnout jenom jednou. Ale u Hostiny to tak není a tak skutečně vede její trůnění ke získání dvou pětkových karet.

 

P.S.: On zakladatel této diskuse to má už určitě vyřešené, ale kdyby někdo řešil to stejné a na diskusi narazil, mohla by se tu naše polemika hodit.

3.4.2022 20:51:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Aha, tak to je zklamání. Ale v pravidlech je napsáno že kartu hranou na trůn máš zahrát z ruky a to je nepovede napodruhé, jakkoliv budete překrucovat slova (věty), protože to autor tak myslel. Na druhou stranu karta Hostiny není tak “low” karta.

4.4.2022 20:48:44

@Indi  Každou kartu, kterou zahraješ z ruky, už pak v té ruce nemáš, ale octne se tím in play. 

Trůnním sálem nemůžeš zahrát třeba kartu Duration, kterou už máš před sebou vyloženou (z rozšíření Pobřeží a dalších). Naopak jím můžeš zahrát i třeba karty Experiment nebo Kůň, které se po odehrání vrací do svých balíčků.

4.4.2022 21:37:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

IKnow
IKnow
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas