Dominion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Bard - Centrum Gier
Filosofia Editions
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Donald X. Vaccarino
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dominion 2016

Zajímalo by mě jak si vede základní dominion v roce 2016 vůči jiným karetkám. Pořád se hraje? Mám partu příležítostných hráčů , tak by mě zajímalo jestli je hra chytlavá i když nemá žadný příběh. Jsou v tomhle i strategie a je potřeba u toho i přemýšlet ? Díky za info
10.6.2016 12:39:42

ano,
Domininion má, dá se říct, svá nejlepší léta za sebou. Od doby, kdy byl vydán, přišly další a další hry, ale za sebe musím říct, že to je jedna z her, která se u nás na stůl čas od času dostane a rozhodně si ji ve své sbírce ponechám. Myslím, že pro příležitostné hráče by chytlavá mohla být, stejně jako v době, kdy byla nová a poměrně dost velký úspěch u /ne/hráčů měla... Strategie tam nějaká je a u hry rozhodně přemýšlím, když hraju...Je to poměrně lehká strategie, žádnej hard core, to je jasný ;-) Ještě koukni na Star Realms, mohlo by tě zajímat.

10.6.2016 13:16:11 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Tak nějak souhlas tajemnou. Hlavní plus dominionu je pro mě i po letech úžasná svižnost a takový určitý puzzle efekt, který se snažíš vyřešit na začátku partie dle dostupných karet, jaké karty se spolu dobře kombí a tak. Pak, až se vymyslí kombo, tak už to je spíše automatická činnost, ale vzhledem k půl hodinové herní době, to je vlastně jedno. Ano, hra určitě chytne nehráče a příležitostné hráče, není tam sice žádné téma, ale kouzlo spočívá právě v tom, jak to do sebe všechno pěkně zapadá a to lidi mají rádi. A ano, i po letech je to pro mě nej deckbuilding. Neříkám že bych byl hardcore deckbuilding hráč, ale mám za sebou 5 jiných deckbuildingů, hlavně u Ascension jsem strávil desítky hodin. Každý má něco do sebe, ale dominion je mi i po těch letech nejblíže. Je totiž pokaždé jiný, svěží a rychlý. No a navíc je tam co vymýšlet, ale není to zase až moc plné strategie, máš nějaké mantinely, které si utváříš tak trochu sám a to já rád. Takže za mě rozhodně vyzkoušet. Jo a nikdy jsem nehrál žádná rozšíření.

10.6.2016 13:49:24

ruy

za mna
...mal som ho komplet a bol som rad ked som naraz predal vsetko - u nas ta hra zacala strasne trpiet tym, ze po 3 max 5 kolach bolo viacmenej vsetkym jasne kto vyhra...

10.6.2016 17:55:07

příležitostní hráči
si dominion užijou

11.6.2016 23:08:43

Vybíráme z Bazaru

Mořeplavci
Mořeplavci
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas