nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Dog Royal

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: desková hra, karetní hra, závodní
Čeština:
Vydavatelé: Schmidt Spiele
Autoři: Johannes Schmidauer-König
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

Nehodí se mi nikam se pohnout. Občan má dobré postavení. Snad to vydrží. Už, aby mi Filip pomohl. Za chvíli bude moct. Kdybych mu moh aspoň naznačit, co potřebuju. Snad to vidí. Snad je mu to jasný.  Snad chápe v jakým srabu teď jsem a proč dělám, tak zoufale, co dělám. A Ti druzí jedou jako čerti vpřed... Ještě máme šanci... 

 

O co ve hře jde

Znáte Člověče nezlob se? Skvělé! Představte si, že každá figurka má svojí osobnost a házení kostkou je pasé. Pak začnete lépe chápat tuhle psí hru. 

Principem hry je dostat své figurky ze startu, přes hrací pole, do cíle. Komu se to povede jako prvnímu vyhrává. V případě dvou hráčů, hrajících proti sobě. Dog Royal však počítá s tím, že ho primárně bude hrát celá smečka.  (Dále se budu věnovat hře ve více hráčich.) Pokud hraje více hráčů, tvoří dvojice tým a vyhraje až potom, co dostanou všech svých 8 figurek do cíle, dříve, než tým soupeřů. Není možné vyhrát jako jednotlivec. Jakmile někdo dostane své 4 figurky do cíle, pomáhá svému kolegovi v týmu dostat do cíle i jeho figurky. O postupu figurek, či o tom, jaké karty má kdo na ruce, se nemluví a na ničem takovém se nikdo s nikým nesmí domlouvat. 

Karty. Místo házením klasických kostek, lížou hráči karty a používají je dle svého uvážení. Některé karty mají na sobě číslo a určují, o kolik se pohne figurka, kterou hráč vybral jako možnou pro pohyb. Krom karet s pohybem obsahuje hra i celou řadu dalších karet. (Např. karta, která prohodí postavení vaší figurky, za jakoukoliv jinou ve hře. Je tu karta umožňující pohyb dozadu i karta, která umožní okamžitý pohyb všem vašim figurkám.)

Nakonec je důležité zmínit, že hra počítá s osobitostí hracích figurek. Každý hráč má 4 fgurky. Krále, rytíře, občana a šaška. Každá figurka má vlastní charekteristiku. Má svá pravidla a schopnosti, které můžete na hracím plánu využít nebo jich litovat. Co ale musíte, je dostat figurky i s jejich silnými stránkami i jejich slabostmi do cíle.  

Příprava hry

Klasické rozmístnění figurek do domečků. Každý hráč má svou barvu a  svůj cíl i start ve stejné barvě. Tým tvoří každé dvě osoby, které sedí naproti sobě. Jeden z hráčů zamíchá karty a rozdá každému 6 karet. Pak předá balíček hráči po své levici.
Na začátku se musí odstartovat. To znamená, dostat svou figurku ze startu do hry. To se udělá speciální startovací kartou. Kdo jí nemá, doufá, že kartu dostane v příštím kole. 

Průběh hry

Před začátkem každého kola si týmový partneři vzájemně vymění po jedné kartě, a to lícem dolů. Hráč, před kterým je položený balíček karet, začíná hru tím, že ze své ruky zahraje první kartu a posune tím svou figurku. Dál je na řadě hráč ve směru hodinových ručiček. 

Figurky se pohybují vyložením karet. Zahraje-li hráč "5", smí jeho figurka postoupit o 5 polí. Nelze popojít o víc či méně. Karta se musí využít zcela. 

Konec hry

Vyhrává tým, který první umístí svých 8 figurek do cíle. Nejprve umisťuje každý své figurky a když se jednomu z týmu povede dát své figurky do cíle, pokračuje ve hře a posouvá figurky svého spoluhráče. 

 

 

Hra zná i pravidla pro 2 hráče a pravidla pro 3 a pro 5 hráčů. Tato pravidla přinášejí to, že každý hráč hraje s pěti figurkami a vyhrává, když dostane své 4 do cíle. 

Autor: Cthulhudog