Doba Kamenná - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Michael Tummelhofer
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

obecně ke hře

jsem si ji pořídil a zatím zahrál ve 2 hráčich což chápu není ideální počet ale stejně mi to přišlo trochu zvláštní protože jsme oba končili s 10 panáčkama a 10 obílí k tomu jsme prakticky vybrali všechny suroviny a bodovací tabulku jsem oběhla snad 3x dokola. To je to ve dvou opravdu tak nevyvážený nebo jsme hráli něco špatně?
4.3.2009 12:21:29

obecne ke hre
hral jsem to nekolikrat ve dvou a zda se mi, ze je tam dostatecny pocet variant jak hrat. Nam se snad jeste nestalo, ze by chybely suroviny. A dokonce neni vzdy pravidlem, ze bych mel na konci 10 panacku nebo obili. Hra prece konci, kdyz dojde nejaka kopka z barakama nebo kdyz dojdou karty. Kdyz nekdo chce, muze tu hru ukoncit pomerne rychle.... Podle me povedena hra, ikdyz ve trech nebo ctyrech rozhodne lepsi.

4.3.2009 12:38:11

to paladin91
To se mi nezdá, něco musíte hrát špatně - mrkněte se ještě do pravidel. Nezapoměli jste, že při hře ve dvou se mohou obsazovat z trojice míst nástroje, chýše na rození a obilné pole vždy jen maximálně 2 z nich. Nezapoměli jste třeba, že na rození příslušníka kmene musíš dát dva panáčky, a hlavně že ve dvou může obsadit jednu surovinu vždy jen jeden hráč? Takže i když mám na dřevu třeba jen jednoho svého panáčka, tak soupeř už tam nesmí umísťovat. A hlavně nezapoměli jste, že ve dvou hráčích jsou na místě pro kartičky budov jen dva sloupce budov po sedmi chýších, že s polovinou chýší (se 14) se ve dvou nehraje?

4.3.2009 12:51:04

Obecně ke hře
Já jsem si ji koupil a naprosté zklamání.Plně souhlasím s Paladinem91.Hrál jsem ji jak ve dvu tak ve třech a vždy to byla nuda.Vždy jsme všichni měli 10 lidí,10obilí a šlo jen o karty.Co mě nejvíc zamrzelo bylo konečné bodování.Vždy rohodlo kdo měl nejvíc karet.Budovy na to měli minimální vliv. Nevím,možná jsme to hráli špatně ale opravdu jsme při čtení pravidel nic nevynechali..Hrozná škoda, protože herní materál je opravdu nádherný..

4.3.2009 12:52:12

To Kren
To vše jsme věděli a taky tak hráli.Nic z toho jsme nevynechali.Nevím..Přišlo mi to jako strašně moc jednoduchá a hlavně mechanická hra.Nevím...prostě zklamán..

4.3.2009 12:55:06

to SSZGSA
Vidíš, teď jsem napsal tvůj nick správně, protože na něho při odpovědi vidím :). Každopádně s tebou souhlasím. Doba kamenná je jakž takž dobrá ve 4 hráčích, a máš pravdu, že bodování v průběhu hry je nevyvážené s bodovým ziskem z karet na konci hry. Na jedné straně je sice dobré, že do poslední chvíle nevíš kdo vyhrál, ale zdá se mi také, že je to nevyvážený nepoměr. Občas se scházíme s takovýma početnýma rodinkama, které si rádi zahrají. Nejsou to ale žádní hardcore hráči a tak z Doby kamenné byli nadšení. Teď před 14 dny o školních prázdninách jsme byli na horách, všichni si Dobu kamennou pořídili, a pořád to tam hráli až mi to už lezlo na nervy. Když chce Dobu kamennou někdo zahrát tak si ji zahraju, ale nevyhledávám ji. Je to podle mne taková typická hra do rodiny, kde jsou jedna dvě hry a hraje se ve svátek, když děti moc otravují. Není to hra vyloženě špatná, ale asi pro jiný segment hráčů než jsme my tady.

4.3.2009 13:23:10

kren
tak to jsi definoval dobu kamennou naporosto dle mych predstav o teto hre:-) Taky ji nevyhledavam, nekoupim si ji a kdyby mi ji nekdo koupil, prozenu ji Aukrem:-) Jinak podobny dojem mam treba i z hry Vikingove.

4.3.2009 13:48:36

to kren
ne měli jsme jen dvě míst a na suroviny mohl jen jeden a i vše ostatní co jsi vyjmenoval ale vzhledem k tomu kolik mám ze začátku jídla jsem ho nemusel skoro řešit, pak jsem va každým kole jeden nebo druhej stavěli na obílí a ten druhje zpravidla na novýho člena takže jsme za chvili skoro všechno uživili z obilí. A a protože jsme vybrali skoro celý oba dva sloupce s budovama zůstala jen jedna. tak já jich měl na konci 8. Libí se mi to pojetí a provedení ale je to takový celý málo náročny. Zkusím ješě ve větším počtu ale v těch dvou :( a ještě to placení za karty surovinama je taky divný - stejně za to každej dá to nejlevnější dřevo.

4.3.2009 14:03:54

Voloda

tak to cumim a nechapu
bud to hrat neumite nebo to umite hrat az moc dobre... o jednom i druhem pochybuju. hral sem, byl sem uchvacen a stale si rad zahraju. idealny pocet se mi zda 3, ve dvou trochu nuda a v 4 dost nahodne... i gdyz... bodovani se mi NEZDA nevyvazene, spis to chce zapojit pamat a aspon to dava napetie.

4.3.2009 14:07:39

To Paladin 91
Přesně, jeden dal na obilí automaticky jsem dal na další potomstvo.Všechny karty jsem platil zásadně dřevem a za celou hru jsem šel maximálně dvakrát na lov.Pro mě ve hře není nic překvapivého nebo nečekaného.Možná ve 4lidech dobrý ale nevím,hrál jsem to ve třech a opravdu jsme se všichni nudili.Jak píše kren, jde o rodinnou hru která nás asi moc neuspokojí.Ale pokd se někomu líbí tak jen dobře..:)
Souhlas s Paladinem, prohnal jsem ji Aukrem..:D

4.3.2009 14:21:39

sszgsa
nehrál jsem to s tebou :)))
no já si právě koupil abych ji na horách otestoval ale dojem zatim slabší a navíc mám trochu strach to naservírovat mé "hráčské skupině" po tom co jsem to zkusil. Ale zase abych to pouštel z ruky ještě dřím než jsem si vůbec vošmatlal všechny kartičky se mi nechce.

4.3.2009 14:49:36

SSZGA
Aukro je dobra vec, tama prozenes vse co doma nepotrebujes a vzdycky senajde hafo lidi kteri to vemou:-)

4.3.2009 17:51:47

ad hra ve 4
Ani ve ctyrech to neni zadna velka strategie, je to primarne rodinna hra. I kdyz je tam uz vetsi souboj o vse, coz je zabavnejsi, mnohdy te uz prijde lip vzit dobrou civilizacni kartu nez dalsi potomstvo. Ono bych se docela vsadil, ze ve ctyrech byste na svou mnozici strategii mirne dojeli, ta tam uz tolik nefunguje;)

4.3.2009 17:58:13

přecejen to není tak zlé
Jsem si včera záhrál pár partií na Bretu a přecejen to nebude zas tak špatná hra. Ten rozdíl mezi hrou 2 a více hráčů je naprosto zásadní. Stejně jako když jsem to hrál v reálu tak i na bretu bylo skóré ve 2 hráčích někde okolo 300. Ve třech už jsem byl rád když to bylo okolo 100. Přestože to je přecejen spíše oddychovka tak teď už alespoň těch 800 nelituju.

11.3.2009 09:44:34

re: Ringo
Tak to se nenech vysmát! Vikingové patří mezi velmi dobré hry, kde se prostě pozná dobrá hráč od toho slabého. Krom toho Vikingové jsou hratelní v jakémkoliv počtu!

11.3.2009 09:57:35

2 Richmond
to je sice mozne, ale me to nejak neoslovilo

11.3.2009 10:00:31

2 Richmond
mozna je to dano tim, ze mam uz tolik Euroher, ze dalsi uz mi nenabizeji nic vyrazne noveho a obohacujiciho. Takze ted uz shanim jen takove nejake neotrele a zvlastni hry, ktere jeste doma nemam a Vikingove, to by mi prislo jako noseni drivi do lesa.

11.3.2009 10:07:21

Vikingové
největší problém té hry je, že vůbec není o vikingách ;) Akční obal krabice a uvnitř variace na Carcassone. Po 5 hrách červená karta.

11.3.2009 10:08:35

re: Ringo
To jsi skončil docela brzo :-D Já mám pořád pocit, že potřebuju další a další eurohry :)

11.3.2009 10:16:27

re: Sydo
Ale jo, souhlasím, že téma je tak trošku nadbytečné :) Moc to o Vikinzích není. S tou variací na Carcassonee nesouhlasím, nikdy jsem neměl pocit, že hraju nějakej klon Carcassonne. Jó takhle Oregon, ten mi přijde hodně zkopčený ale taký zábavnější Carcassonne.

11.3.2009 10:18:20

2 Richmond
brzo? No ja mam spise pocit ze jsem se v tom zastavil prave vcas, uz ted mame docela problem vybirat co si zahrajem a zacinam vnitrne citit, ze nektere z tech her chte nechte vytlacuji do pozadi jine a to je mi docela lito. Muj limit 6 her a dost je najednou nekde na poctu 18 her. To jsem jej prevysil 2x:-)

11.3.2009 10:28:23

2 SYDO
ja tomu dal cervenou po dvou hrach. Ono to jako neni vylozene spatne, ale kdyz se kouknu na hromadu tech her co mam, tak bych asi marne v sobe kdy hledal motivaci vytahnout zrovna Vikingy. Ma to docela zajimavy system drazeni karet a umistovani ostrovu s nutnosti premyslet nad tim co s lodemi, aby mi vsechno nevybrakovali. Ale takove systematicke umistovani karticek a figurek - to uz mam v tolika hrach, ze dalsi navic by byla zbytecnost.

11.3.2009 10:30:27

2 Richmond
ale u konce jeste nejsem, kdyz tu tak koukam na muj Wish list, tak tam nejake 4 eurohry jeste mam, ale 9 jich uz zastupuje Ameritrash. Dekuji za to Sydovi:-) akorat mi pridelal spoustu dilemat, kde k nekterym tem superhram splasim cas a hrace:-)

11.3.2009 10:34:54

re: Ringo
Já se na svůj Wish list radší ani nedívám :))

11.3.2009 10:51:50

Ringo
rádo se stalo :D

11.3.2009 11:15:00

2 Richmond
tak ja se ti na nej schvalne kouknul. 40 her uz mas, 30 dalsich jich mas ve Wishlistu. Vubec ti to nezavidim. Nastesti drtivou vetsinu tech co tam mas neznam a radeji znat nechci:-D A to ja si s 20 momentalne pripadam divny, kdyz jich mam ve Wishlistu 13:-) Jako chtel bych jich i vice, ale dal jsme si do wish listu vylozene jen ty, ktere chci uplne extra moc, nedaval sjem tam ty, bez kterych se obejdu a nezbvlaznim se kdyz mit nebudu. A je to tu asi kapku offtopic:-) ale o cem jinem se bavit u Doby Kamenne, ze:-DDD

11.3.2009 11:20:32

Vybíráme z Bazaru

Prodám Zimu mrtvých: cesty osudu
Prodám Zimu mrtvých: cesty osudu
Akt. cena: 820 Kč
Končí za: 23 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas