Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Změny pro dotisk 2017

Descent čekají velké změny. S nejbližším dotiskem ve hře ubude Almanach dobrodružství, který bude nahrazen kampaní Heirs of Blood, která byla doposud prodávána samostatně. Celá lokalizace je poměrně náročná a DPC nové verze hry tak nabobtná o zhruba 200Kč (na 2199,-). Na druhou stranu hráči dostanou víc obsahu. Tou dobou už by mohl být také hotový komunitní překlad aplikace Road to Legend. Pokud chcete ušetřit, kupte si Descent co nejdříve, Heirs of Blood poskytneme ke stažení zdarma. Následně si majítelé budoucího třetího českého vydání budou moct stáhnout i původní Almanach.
22.2.2017 12:27:54

re: Michal-BF
Mám s dovolením dotaz.

Jaký je termín, kdy se tahle verze Descentu (s vloženou a přeloženou Heirs of Blood kampaní) objeví u nás na trhu?

3.3.2017 17:39:43

to mart
nejdříve v září, ale spíš později

7.3.2017 08:15:04

Oprava
Bude to včetně oprav v překladu a zapracovaná erata? Díky za info

8.3.2017 19:28:00

Nějaké další plány s Descentem v BF?
Chápu, že nové české vydání s komplet novou kampaní není nic malého, ale napadá mě, zdali BF plánuje (výhledově) i nějaká další rozšíření? Zrovna teď, když už jsem si objednal prakticky komplet v anglické verzi, by to pro nebylo úplně skvělé, ale ještě nemám vše a v případě možnosti bych se pokusil počkat na česká rozšíření...
Já jen, že když se chystá další české vydání, se to asi prodává dobře a tím pádem by si to to rozšíření zasloužilo, že :)

8.3.2017 23:49:52

Fyzická kopie
Napadlo mě, jestli by nebylo možné kampaň nechat vytisknout v extra kopiích. Nikdy to tak hezky nevytisknu a pokud by to bylo možné koupit za třeba 50-100Kc, tak bych vůbec neváhal.

19.4.2017 11:08:40

Heirs of Blood
@Michal-BF:
S ohledem na překlad aplikace Road to Legend bych se chtěl zeptat, jak je to s překladem Heirs of Blood - bylo by fajn, kdyby byla použita stejná terminologie. Při překladu appky jsme vycházeli z hráčských překladů zde na ZH. Je nějaká šance, že překladatel Heirs of Blood z nich také vycházel?

25.4.2017 09:59:57

Duirin
Zrovna u Heirs of Blood asi není potřeba nic řešit, je to určené pro základní krabici a tím pádem pokud se použije terminologie základu, tak by žádný problém v rámci appky vznikat neměl (nedává to žádné nové předměty, dovednosti, hrdiny, nestvůry atd.)

25.4.2017 10:39:00 | Upraveno autorem (porovnej)

počkat nebo koupit?
Dobrý den,
mám Descent první edici s 1 rozšířením v ENG verzi počeštěné. A je to srdcovka.
Nyní si chci koupit druhou edici s 1 rozšířením v češtině.
Mám tedy počkat na 3 edici a nebo je vhodnější koupit teď a jen si dotisknout tu kampaň?
Četl jsem na stránkách, že dotisk hry bude mít bohatší obsah. Přibude i nějaký karton a plastové figurky nebo jde jen o změnu almanachu za kampaň.
Díky

PS vím, že existuje ta konverzní sada, ale raději si nechám ty dvě hry oddělené.

27.4.2017 10:43:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Smith-g
Ahoj, pokud se nemýlím, jedná se jen o to, že v nové krabici bude místo kampaně Runa Stínů kampaň Heirs of Blood, která je mnohem propracovanější a má celkem hezký nosný příběh. Nestvůry, hrdinové a vše okolo zůstává stejné. Takže konečné rozhodnutí je na tobě - získáš stejný obsah, jen se musíš rozhodnout, jestli si připlatíš cca 200 za lepší kampaň.

27.4.2017 12:32:05

Meeshab
Ahoj,
díkes za reakci.
No tak v tom případě je to asi jedno, kterou kampaň si budu muset dotisknout.
Ideální varianta by byla, jak tu někdo psal níže kdyby šlo ten sešit za nějaký peníz koupit hotový.

27.4.2017 20:30:25

Almanach
Taky bych se přikláněl k variantě, že by to šlo přikoupit.

27.4.2017 23:05:24

Stažení
Však se v hlavním příspěvku píše, že poskytnou Heirs of Blood ke stažení zdarma. Jestli to chcete v lepší kvalitě, tak si zajděte do tiskárny a nechte za ten malý peníz vytisknout na lesklý papír a pak doma sešijte.

28.4.2017 09:54:55

tisk
Sleepy: Mám takovou představu, že pokud Blackfire tiskne několik set almanachů do krabic, tak při přidání několika desítek extra kopií dostane takovou cenu za kus, kterou ty v životě v tiskárně nedostaneš. Navíc oni to tisknou v profesionální tiskárně a ne v nějakým copy centeru, takže i kvalita bude rozdílná (a profesionální tiskárna mi asi nevytiskne jeden kus a když jo, tak zase za diametrálně jinou cenu).

28.4.2017 10:38:34

tisk
Nevím jaké máte zkušenosti u Vás, ale já mám reklamku, tisknu na křídový 135g lesklý papír digitálním malonákladovým strojem a mám i sešívací modul. Ano cena asi bude trochu jiná 1 ks vs. 500, ale nic co by srazilo vola na zem.

28.4.2017 11:03:43

tisk
Nechal jsem si právě takto natisknout kompletně český obsah k descentu první edice společně s prvním rozšířením.
Pravidla, almanach, všechny karty a podkladové podložky pro hru. + Descent: Quest Compendium
Vše barevný oboustranný tisk, zalaminováno a svázáno. Je toho opravdu velká spousta, ALE stálo to u známého se slevou přes 7000,- Kč.
A bohužel kvalita není tak pěkná jako originál. Z tohoto důvodu bych byl raději pokud by objednali několik kopií navíc, kterou klidně zaplatím předem.
Pak vzhledem k rozsahu jsem ochoten zaplatit já nevím třeba 300,- Kč. Protože já to levněji nejspíš neudělám a když ano tak nikdy v takové kvalitě.

28.4.2017 17:19:53

Smith
Chtěl bych mít fitmu v tvém regionu, to je pálka jako prase, solidně si na tobě vydělal....

30.4.2017 20:31:07

Edison
Kámo nevydělal nic, dal mi velkou slevu. Všude jinde to bylo dráž.
Je tam opravdu velké množství materiálu, dvoje pravidla, dva almanachy, herní podložky, dvoje karty, ze základu i rozšíření. Plus vybrané příběhy stažené z internetu což vydalo na další knížku, opět, zalaminováno a svázáno. Karty oboustranné, vše zalaminované a rozřezané. Je toho tolik že se to ani do té původní krabice vše nevešlo.
Nevím proč jsi sem střelil takový hate, když nevíš vůbec o množství, které bylo tisknuto.
Pochybuji že bys sehnal levněji.

2.5.2017 13:36:35

Smith
Omlouvám se není to hate, mám reklamku s digitální tiskárnou a za 7000 kč i s laminací toho natisknu plnej pytel. Máš pravdu, nevím přesně (!) kolik toho bylo celkem, ale tisknu si sám pro sebe spousta překladů a karet do jiných her, vím jaké jsou náklady a jaké prodejní ceny. Ale nemám s tím problém, nechme toho, mě je to vlastně fuk kolik si platil ve finále :)

2.5.2017 20:06:39

Edison
No je to asi 7 let zpět. Nevím jestli se za poslední dobu díky novým technologiím nezměnily ceny. Každopádně pokud bys měl firmu někde dejme tomu jižní čechy nebo Plzeň, klidně bych natiskl u tebe pokud to bude levnější. Díky

2.5.2017 22:56:00

To Michal-BF
Co znamená, hráči dostanou víc obsahu? Je možné to více upřesnit, případně zmínit i další změny? Rozhoduji se, zda koupit Descent nyní, nebo si počkat na další edici. Z hlediska rozhodování mě netlačí ani čas, ani peníze, pokud je navýšení jen o 200,-. Spíš mi jde o ten obsah. Moc děkuji za upřesnění.

30.8.2017 11:31:30 | Upraveno autorem (porovnej)

tokura
Pokud se nemýlím, měl by být fyzický obsah zcela stejný (figurky, karty, mapové díly,...). Lišit se bude kampaň jako taková, přičemž Heirs of Blood je mnohem vyrovnanější, propracovanější, má lépe popsaný příběh, IMHO člověka lépe vtáhne do děje.

30.8.2017 18:03:40

rix

více obsahu
taky by mně zajímalo co tím je myšleno. Pokud se jedna pouze výměnu tištěné Heirs of Blood místo původního Almanachu, tak to asi nemá smyl čekat a ještě připlatit.To je určitě rozumnější si to pořídit nyní.

31.8.2017 10:35:35

Oprava chyb?
Ahoj,

a jak to bude s dotiskem co se týče errata? Budou zapracovány chyby z 2. (revidovaného) vydání?

Následující chyby našli Froggery a Ew - viz vlákno k revidovanému vydání.

Almanach
strana 14 - HROBKA STINU odstavec Vitezstvi ma byt spravne - Pokud hrdina nesouci urnu odejde

Strana 40, “Muž, jenž se chtěl stát králem”: Splig by měl začínat dobrodružství na sousedícím políčku z druhé strany dveří (šikmo vlevo nahoře). a tu je znacen sikmo v pravo

strana 7 - Daerionova tvrz II
POSILY - na začátku každého svého tahu může vládce zla umístit 1 nestvůru z jedné volitelné skupiny nestvůr (správně má být 1 nestvůru ze své skupiny nestvůr)

strana 12 - Okřídlená smrt I
POSILY - na začátku každého svého tahu může vládce zla umístit 1 nestvůru ze své volitelné skupiny (správně má být 1 nestvůru ze své skupiny nestvůr)

strana 18 - Zásobárna nestvůr I
POSILY - Na začátku každého svého tahu může vládce zla umístit 1 nestvůru ze své volitelné skupiny nestvůr (správně má být 1 nestvůru ze své skupiny nestvůr).

strana 29 - Rituál stínů II
VÍTĚZSTVÍ - Pokud lord Merick Farrow opustí mapu přes díl Východ (správně má být přes díl Vchod).

strana 32 - Dvojice sošek I
SOŠKY - Sošky jsou velice těžké. Nestvůra nesoucí sošku (správně má být Soška lebek je velice těžká. Nestvůra nesoucí sošku lebek... i když tady se to dá stejně jako v následující chybě odvodit, protože soška slunce se nedá sebrat)

VÍTĚZSTVÍ - Pokud nestvůra položí sošku slunce na jedno ze dvou (správně má být: Pokud nestvůra položí sošku lebek na jedno ze dvou)

31.8.2017 11:20:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Heirs of Blood
Ahoj, víte kdy by přibližně měla být ke stažení ta kampaň Heirs of Blood? a má být česky nebo anglicky? Dík za odpověď.

30.9.2017 04:28:38

rix

termín
Už je znám nějaký termín?

7.10.2017 13:04:04

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět Deluxe + 3x rozšíření
Zaklínač: Starý svět Deluxe + 3x rozšíření
Akt. cena: 6900 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas