Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Výhoda pro dva hrdiny

V Erratech 1.6 je úprava pro hru dvou hrdinů, kdy oba mají každý navíc jeden volný útok, který se nezapočítívá do běžných dvou akcí. Zkoušeli jsme dnes odehrát 3 mapy a přišlo mi to docela dost silné, jako Overlord jsem se skoro nechytal. Co si o té úpravě myslíte vy? Osobně se mi zdá tato úprava hodně silná. Volil bych spíš jeden volný útok za tah hrdinů. S tím, že hrdinové by si museli rozmyslet, který z nich ten volný útok použije.
11.8.2016 22:41:48

Je to hodně
Nemáme toho moc odehrané, ale i tak se mi to zdá jako moc. Obtížnost už je ošetřena při setupu hry. Když hrají jen 2 hrdinové tak je i méně protivníku (nestvůr).

12.8.2016 15:53:16

D.A.M
To ano ale i tak to bylo při hře dvou hrdinů znatelně víc nakloněné ve prospěch Vládce zla, pokud se nějak nekrotil. Samozřejmě záleží i na scénáři. Je fakt, že tahle varianta nahrává zas víc hrdinům, ideální je spíš pro plnou kooperaci nebo tam, kde by opravdu vládce zla hráče moc drtil a neuměl vědomě zmírnit hru, aby je moc neotrávil, akorát je pak zas otrávený vládce zla :)) Proto buďme rádi, že je coop appka :)

12.8.2016 16:17:11 | Upraveno autorem (porovnej)

D.A.M
Ono taky hodně záleží kolik máte rozšíření. Čistý základ nahrává hrdinům, když jsou dva. Ale čím více rozšíření, tím to mají těžší.

12.8.2016 17:31:20

Balanc
Zkoušeli jsme variantu ve dvou hráčích vícekrát a je pravdou, že Overlord to má zhusta docela do kopce. I když dost záleží na misi/kampani, kde především pak kampaň v základní edici hry dává znatelnou výhodu hráčům.

Zkoušeli jsem to dál vybalancovat a jako jedna z možností - pro hru dvou hráčů, se zdá být průchozí pomocník z rozšíření Labyrint zkázy. Čili pokud jsou přítomní jen a pouze dva hráči, mohou sáhnout po pomocníkovi (Serena, Raythen) s tím, že tento získává stejně jako hrdinové zkušenosti a vždy za dva body zkušenosti si může vybrat jeden ze tří dostupných skillů.

Pomocníci se přitom hrají se všemi pro ně obvyklými pravidly a náležitostmi, čili pokud pomocník na mapě padne (kupř. Střetnutí 1), objeví se vedle hrdinů až na další mapě (Střetnutí 2).

12.8.2016 17:37:24

Nemožné
Tak jsme zahráli 6 map z kampaně pro dva hráče, kde oba měli volný útok a všech 6 map s přehledem hrdinové vyhráli. Navíc třeba Jaina se svým hrdinským činem má 2-3 pohyby a 2-3 útoky v jednom kole, takže občas může vyčistit půl mapy hned ze začátku. No z té úpravy jsem dost rozladěný, asi zavedeme home rules, buď jeden volný útok pro družinu (rozhodovat budou na začátku kola hrdinů, kdo volný útok uskuteční) nebo žádný volný útok.

26.8.2016 22:42:49

Nemožné
Mě ten volný útok nepřijde zas tak OP. Nezapomínáte že u něho se nemohou používat skilly? A taky že je buď volný útok nebo léčení 2 zranění?

27.8.2016 10:43:43

hra 2 hracu
No me zkusenosti hry 2 hrdinu pred upravou utoku/leceni jsou takové, ze šance hrdinu na vitezstvi byla minimální. Většinou hru prohráli protože se nedokazali někam včas dostat, OL jim zatarasil cestu, nebo je dobil a jejich akce byly prevazne jen o kriseni. Nakonec nikoho nebavilo hrat za hrdiny i po vymene roli. Proto jsem za upravu rad. V praxi jsem ji ale nezkousel od te doby hrajeme v pěti a to je ta hra asi nejvyváženější.

27.8.2016 13:36:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Mejlo
Jo taky mi to tak přišlo.

27.8.2016 16:46:10

Volné útoky a skilly
VitekS: Při volném útoku používáme jen blesky na zbraních, ale dovednosti na jiných kartách ne. Nemohou se používat ani dovednosti zbraní?

28.8.2016 20:18:17

volné útoky
Jenom blesky na zbraních lze používat, takže jste to hráli dobře. Ale nejde použít při schopnostech hrdinů(Jaina ho u hrdinského činu nemůže použít). Volný útok se používá pouze na začátku nebo konci aktivace hrdinů.

28.8.2016 20:31:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Oživení téma
Ahoj, koukám že poslední příspěvek je zde z roku 2016, tak bych se rád zeptal, jaké jste za tu dobu nasbírali zkušenosti na toto téma ? Díky

26.9.2017 10:46:06

portak
Moje zkušenosti jsou takové, že Descent je celkově nevyvážený.

26.9.2017 11:01:43

Titus
To je i když těžko nějak dokonale vybalancovat hru, kde je tolik různých schopností a možností, je fakt, že u mě Descentu hodně pomohla appka, kdy jsou všichni hráči na jedné lodi.

26.9.2017 11:31:41

Titus
A ták .. já jsem tak trochu doufal, že někdo přišel na nějakou vyváženější úpravu hry pro 2 :D

Nejspíš to vyřešim tak, že hold i ve dvou budem hrát za 3 hrdiny :D

26.9.2017 11:32:58 | Upraveno autorem (porovnej)

portak
Držel bych se toho, ostatně je to už pevná součást nových pravidel. Já teda hraju už jen s appkou, ale i tam jsou dobrodružství, kde to dá zabrat i s tím zvýhodněním, bez něj by se člověk vůbec nechytal.

26.9.2017 11:37:12

Froggery
Ok tak já počkám na appku.. jestli se nepletu měla by snad vyjít v CZ ne ?

26.9.2017 12:28:51

portak
Jestli chceš hrát jen ve dvou přijde mi aplikace jako lepší volba, česky by měla být, tam se teď řeší spíš nějaké technické problémy, ale snad to nějak dopadne.

26.9.2017 13:09:42

Vybíráme z Bazaru

Sea Sim
Sea Sim
Akt. cena: 90 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas