Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Varianta 6 hráčů

O víkendu máme hraní 5 hrdinů + OL.
chtěl bych se zeptat, jak byste vybalancovali hru, aby to pro hrdiny nebylo moc jednoduch.

ZAtím s enejvíc přikláním k variantě, kterou jsem našel a o to: + šedá kostka k obraně a 2 HP u každé bytosti.

Našel jsem ještě jednu zajímavou variantu a to:

Hrdinové začínají a pohnou se tři charaktery, potom OL hraje karty + pohne jednou skupinou bytostí, potom hrají zbylý dva hrdinové a nakonec OL pohne zbylými skupinami bytostí.

Co si o tom všem myslíte, prosím?

Díky všem moc za postřehy!!

29.10.2015 13:04:23

Saracen
Šedá kostka navíc do obrany a +2HP každé nestvůře se mě zdá přiměřené. To rozdělení na půlkola se mě zdá zbytečné a matoucí. My navíc při hře v 5+1 přibíráme prvek RPG, čili hrát svižněji (hrdinové) a radit si jen když jsou skutečně u sebe i na herním plánu.

30.10.2015 11:04:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Realna zkušenost
Takže víkendové hraní je za náma a pokud bude někdy někdo řešit obdobnou věc, přináším konkrétní zkušenost.

Nakonec jsem jako zloun zvolil variantu, kdy každá bytost dostane na obranu +1 šedou kostku a každá bytost dostane + HP o rovnosti rozdílu mezi lordem a klasickym monstrem.

To, jak jsme to zvolil mi přišlo perfektní vyváženi pro 5 hrdinů. Příšery byly mdost tuhy, takže nebyla každá mrtvá na jedno sknutí a hrdinové s nima neměli úplně snadnou práci, na druhou stčranu nebyly neporazitelny. Takze s touhle upravou mam opravdu dobrou zkusenost. Hrali sme 4 dobrodruzstvi.

2.11.2015 10:44:31

Saracen
Díky za info, o víkendu budeme taky hrát s 5 hrdiny, tak to udělám dle tvé rady.
Přidávat navíc jednu skupinu nestvůr tedy nebudu...

3.11.2015 18:32:11

5+1
Čo tak napríklad povoliť monštrám 2 útoky miesto jedného? Radiť sa len keď sú hrdinovia skutočne na susedných políčkach znie tiež dobre, takticky to musí byť hardcore :)

25.1.2016 20:21:24

Dendo25
To si myslím není dobrý nápad, protože v rozšířeních přicházejí nestvůry, které skutečně mohou utočit 2krát i tak. Tím bys je pak vůbec neposílil a vznikl by chaos. Nejdůležitější je, aby se dohodla skupina. Jak říkáme u nás, nejdůležitější je požitek ze hry pro všechny a hrdinové mají mít aspoň trochu navrch, protože když vyhrávají, tak je štastno více hráčů, než když vyhrává jen Overlord. :-)
Já zažil už kampaně, kdy si Overlord vůbec neškrtl, ale i ty, kde hrdinové byli jen fackovacími panáky. Rozhoduje strašně moc faktorů, s rozšířeními je každá hra neopakovatelná a to právě dělá z Descentu naprosto špičkovou hru, pokud jste měli nebo máte v žilách fantasy či Dračák...

25.1.2016 21:22:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hra Vesmirna agentura
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas