Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšírenia, Hero & Monster kolekcie, Lieutenants

Ahojte,
rád by som založil poriadnu tému o rozšíreniach, kde by sa neriešili preklady ale postrehy a skúsenosti, hlavne o tom, ktoré rozšírenia sú najlepšie a ktorí hrdinovia a monštrá z rozšírení a hero packov sa vám najlepšie hrajú, aby som ja ale i ostatní vedeli, do čoho sa oplatí investovať.
Tak ak máte akékoľvek rozšírenia, bol by som rád, keby ste prispeli svojimi dojmami a postrehmi, prípadne poriadne zhodnotili obsah a hrdinov.
22.1.2016 10:11:37

Rozsireni
- Conversion Kit - urcite se vyplati hlavne do zacatku, kdyz mas jenom zakladni set, kvuli 48 hrdinum (= podstatne vetsi vyber hrdinu) a 50 kartam monster

- rozsireni, ktera pridavaji nova povolani - napr. Labyrinth of Ruin (pridava meho oblibence Treasure Huntera + jsou tam Beastmaster, Hexer, a Apothecary )

22.1.2016 20:33:11

Rozšíření
Já jsem si pořídil ty menší, které přidají do hry nová povolání, hrdiny, karty pána zla, vybavení (to rozšiřuje základní hru), rumour karty (novinka, která přidává do hry pár překvapení pro hrdiny během kampaně a začleňuje minikampaň do hlavní kampaně) atd. Jmenovitě Trollfens a Lair of the Wyrm.

Trollfens - tam se mi hodně líbí karty pána zla s traitem Nákaza, které při vyložení mají permanentní efekt během scénáře.

Lair of the Wyrm - výborná povolání Šampion a Geomant. Hlavně Geomant mě zaujal, i když v praxi jsem ho ještě nezkoušel.

Z H/M rozšíření mám Crown of Destiny, kde jsou výborné jak nestvůry (Giant, Lava beetle), tak i hrdinové (Lindel, ...)

Conversion kit mě moc nezaujal, protože nejsem moc zastáncem rozdílu mezi kartou hrdiny/monstra a figurkou na herním plánu.

23.1.2016 20:18:10 | Upraveno autorem (porovnej)

conversion kit
Tjn.
Na conversion kit bacha, sám o sobě má jen karty, takže je to spíš pro fajnšmekry s první edicí.

Jinak doporučuju Trollfens, Lair of the wyrm, Manor of Ravens a Shadows of Nerekhall. Poručíky jsem zatím nekupoval, protože mi přišlo krapet moc abych dával za 1 postavičku cca 400,- a H/M collections jsem nekupoval, protože mám první edici a monstra jsou v podstatě ty samé. Časem možná nějaké poručíky na narozeniny nebo jiné významné události...

23.1.2016 21:40:56

conversion kit
jj, Conversion kit obsahuje pouze hodne karet hrdinu/monster, ale to mi nevadi, bo mam radu hezcich figurek z jinych her, takze proxy u hrdinu neni problem.

23.1.2016 22:04:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Conversion kit
Právě, je to jen pro ty, kteří měli 1ku, aby to zkusili i ve 2ce. Je však dobré upozornit, že mezi Conversion kitem a H+M rozšířeními jsou malé i velké rozdíly v schopnostech, hrdinských činech atd. stejných hrdinů. Možná i v nestvůrách. Proto rozhodně doporučuji H+M rozšíření, ač finančně náročnější.
Nejvíc muziky je za velká rozšíření - Labyrint a Nerakhall, stále dobré jsou menší Wyrm, Trollfens, Manor a vyjde Mists. Ještě méně je za H+M rozšíření, ale taky to má něco do sebe. Mno a nejméně, ale pro fajnšmekry stále dobré jsou ti poručíci.
Mno a pokud upořednostňujete nový příběh nad novými hrdiny či monstry, tak tu máme Heirs.
Ale rozhodně bych se nevracel k Conversion kitu, to je krok zpět...

25.1.2016 15:28:11

Vybíráme z Bazaru

Karak - věž na kartičky
Karak - věž na kartičky
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 58 minut

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas