Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření - má cenu kupovat?

Zdravím, lidi, mám zatím základní verzi Descent: Journeys in the Dark Second Edition a plánuji investovat do dalších rozšíření. Která rozšíření jsou přesně pro Journeys in the Dark Second Edition? Všechna nebo jen některá? A koukal jsem, že existují ještě taková mini rozšíření Lieutenant Pack, která však přidávají pouze figurku daného poručíka. Upravují tyto Lieutenant Packy ještě něco, nebo jen skutečně obsahují figurku?

Děkuji, Xavik
4.3.2015 21:33:40

Xavik
Lieutenant packy mají kromě figurky každý ještě individuální balíček karet pro vládce zla, pro která platí specifická pravidla (jsou zvlášť mimo běžný balíček karet vládce zla), každý lieutenant ho má unikátní a zaměřený nějakým způsobem. Jinak soupis rozšíření je třeba tady http://descent2e.wikia.com/wiki/Expansion jen tam chybí ještě print on demand kooperativní rozšíření Forgotten Souls a Nature´s Ire

4.3.2015 21:39:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozšíření - má cenu kupovat?
Takže všechny ostatní rozšíření jsou k té verzi Descent: Journeys in the Dark Second Edition? A ještě k těm Lieutenant Packům: Jsou někde ty individuální balíčky karet přeloženy do češtiny? Zde jsem hledal a nenašel... :)

4.3.2015 21:47:41

Xavik
Ano, vše je k druhé edici. Karty lieutenant packů asi přeložené nikde nejsou, jako asi většina rozšíření. Každopádně, pokud chceš rozšířit základní hru, vyplatí se ti stejně vybrat spíše jiná rozšíření, ta s vlastní kampaní.

4.3.2015 22:11:14

Xavik
Tak asi se ještě někde doprodávají věci k první edici, ale většina věcí bude k druhé. Pomáhal jsem s překladem Queen Ariad, Valyndra a Gargan Mirklace, do grafiky to dával Prometheus a nahrával to sem, stačí si vyjet přes hledání Descent a najdeš to. Lieutenanty mám všechny, takže někdy asi překlady dodělám, ale netroufám si odhadnou, kdy mi na to vyjde čas :)

4.3.2015 22:36:23

crown of destiny
Ja si nedavno poridil male rozsirko crown of destiny. To jedine je zde prelozene komplet. Jeste cekam jestli se dodela do cestiny almanach k lair of the wyrm a taky do toho pujdu. Jinak bf prislibil preklad labyrinth of ruin. Ale s tim bych pocital spis v prubehu roku 2016.

5.3.2015 07:51:46

Mejlo
Překlad dobrodružství k Lair of the Wyrm bude, dokončím ho asi příští týden, a dám Prometheovi podklady pro hození do grafiky. Kartičky dávám do grafiky sám, ty už jsou hotové, jen si je vytisknu a udělám korekturu a pak to sem nacpu. Návod jsem teda nedělal, ale tam těch věcí zas tolik není.
Jinak kromě Crown of Destiny jsem dělal překlad i pro Crusade of Forgotten, ale koukám, že to asi ještě Prometheus nestihl dát celé do grafiky, každopádně by to být taky mělo.

5.3.2015 08:12:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Teda koukám, že ty se tomu překladu nějak věnuješ. :) Na čem všem pracuješ? :)

5.3.2015 08:30:55

Froggery
Wow, pěkná práce s tím překládáním. Mě osobně dělají problémy akorát ta dobrodružství. Je tam použita nějaká zastaralá angličtina, zjevně, aby to dokreslovalo atmosféru. Což nám ale atmosféru spíš brzdí, než vykoktám českou větu. :D

5.3.2015 08:36:57

Xavik, Amolein
Xavik: K Descentu teď nic, po tom co ho dodělám chci udělat kartičky do X-Wing Miniatures. Jinak je hotový překlad karet k Lurker at the Threshold (Arkham Horror), ale dávat do grafiky to budu po X-Wingach, ty teď mají u mě přednost :) A cca ve třetině je překládání karet v Miskatonic Horroru (Arkham Horror). A doma mám hromadu dalších krabic k Descentu, které třeba někdy časem přijdou na řadu :)

Amolein: Jo občas se tam nějaká staroangličtina objeví. Tak snad bude překlad vyhovovat, snažím se aby ty pravidlové věci odpovídaly oficiálnímu překladu základu.

5.3.2015 08:51:32

DOPORUČENÍ
Crusade of the Forgotte nebo Crown of destiny? Co je lepší? BTW: Oba sou tu přeložené, jen jak někdo psal, že je tu jen Crown .

5.3.2015 15:31:22

crusade of forgotten
Opravdu je komplet prelozen i crusade of forgotten? Ten scenar ma jen jeden akt?

5.3.2015 15:42:23

...
Tak tato rozšíření přináší vlastně jen hrdiny a příšery z první edice a vždy nějaké dva questíky.

Takže nějaké rožšíření ve smyslu mechanik či příběhu bych tomu moc neříkal. A za ty peníze bych sáhl po "normálním" rožšíření.

Pokud ale chceš jen větší variabilitu hrdinů / monster, tak mrkni na obsah komponent, co tě zaujmou více. Ke questům se nevyjádřím, protože osobně tato rozšíření vynechávám (Mám Conversion kit a figurky z první edice).

5.3.2015 15:42:52

Merri
Mám pocit, že u Crusade je nahrané jen první střetnutí, chybí tam druhé střetnutí (Shadowside Watch) snad to časem Prometheus dodá, já mám kdyžtak ten svůj překlad v texťáku, tak to by asi taky stačilo, kdyžtak si napiš.

5.3.2015 15:52:26

rozšíření
Já mám osobně základ + Trollfens a 2 Lieutenanty (Splig a Bol Goreth), musím říct, že protože často hraji s novými lidmi, tak zatím jsme se nedostali tak daleko abychom vyzkoušeli rozšíření, používáme z něj pouze karty obchodu, monstra a tajnou místnost a samozřejmě postavy a povolání. Overlordovi karty taky, ale minimálně. K hraní s Lieutenantama se chci prokousat, až budu mít pár lidí, kteří to budou hrát víckrát a budou znát dobře pravidla základu, zatím používám pouze figurky :)
Osobně bych ale doporučil vzít určitě jedno to velké rozšíření, protože ti přidá do hry jak 4 nové postavy, tak i k nim ke každé třídě jedno nové povolání a to hodně zvětší variabilitu a možnosti volby pro hráče hrdinů a bude je to více bavit než hrát ty stejné classy a postavy pořád dokola :) A samozřejmě tam máš i monstra a v jednom případě úplně nový základní deck pro Overlorda a nové předměty (a celou novou velkou kampaň až dojedete základ) - nebo vzít dvě menší a nakombinovat to tak, aby jsi měl ke každé postavě jednu tu novou profesi. Rozhodně největší + v rozšířeních co nejvíce využijete i v základu už od prvních scénářů jsou právě nová povolání, monstra a předměty, to nejvíce zvýší variabilitu hry..

5.3.2015 23:32:22

crusade of forgotten
Omlouvám se překlad crusade of forgotten už mám hotový dlouho ale zapomněl jsem to tam dodat. Dnes jsem svůj omyl napravil

6.3.2015 17:10:22

Rozšíření+konverze.
Zdravím Vás,

mám takovou specifickou otázku a to.

Je možné, že se do budoucna setkáme i s dalším rozšířením v češtině, než jen s labyrintem zkázy?

A za další, pokud samozřejmě budu chtít mít komplet Descent, ale mám základní hru již v češtině, je po koupi anglické verze možné hrát to rozšíření již s českou základní hrou?

Otázka je spíše na samotné vyrobní materiály...zda se nijak liší s anglickou verzí. Pokud jde jen o texty v angličtine, nebo v češtině, tak neřeším, to je samozřejmé. Ale jen, jestli je to vůbec možné to takto zkombinovat... nerad bych musel pak celé kupovat v Angličtině. Navíc anglicky zatím neumím, takže mě to jen jako laika zajímá.

19.7.2016 15:35:53

univer
myslím, že budeš v pohodě. Hrajeme se základní hrou v češtině a kompletem rozšíření počeštěným tady ze zatrolenek a nikdo si nestěžoval :)

19.7.2016 16:16:29

Cz
já mám Descent CZ, Labyrint CZ a Trollfens EN (+2x monster a hero pack a 3x lieutenant pack v EN), a v pohodě, vzhledem k tomu že já anglicky umím, tak co je třeba ostatním přeložím (když už tedy občas někdo jazykem nevládne),takže jsme Trollfens ani packy nijak nepřekládali a karty a vše sedí k sobě nezávisle na jazykové verzi..

20.7.2016 13:41:29

Vybíráme z Bazaru

Liguria (DE, SK pravidla zde ke stažení) ve fólii
Liguria (DE, SK pravidla zde ke stažení) ve fólii
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas