Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 494x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pár otázek před koupí...

Ahoj, uvažuju o koupi této hry, ale jelikož se jedná o velkou investici tak bych se předem chtěl zeptat na pár otázek. Možná některé už byly zodpovězeny, takže se předem omlouvám, ale rád bych to měl trochu rozepsanější a pohromadě, takže jdeme na to :)

1) ZNOVUHRATELNOST - nemám nějaký velký výběr lidí, se kterýma bych to hrál (řekněmě tak 4-5) takže by mne zajímalo jestli by nás základní hra mohla bavit třeba i na delší dobu při opakování stejné kampaně se stejnými lidmy. A jak dlouho třeba trvá celé jedno projetí kampaně?

2) POČET LIDÍ - asi tu opět je nějaké téma s touto problematikou, ale stejně by mne zajímal ideální počet lidí pro tuto hru? Počítám, že nejčastější počet by byl asi 3 lidi (1 overlord + 2 další) - v takové variantě každý hráč hraje za dva hrdiny? a jestli ano tak není to pro začínající hráče, kteří nemají moc deskovek nahráno příliš složité? (počítám, že já bych hrál za overlorda a já nějaké ty zkušenosti mám, takže bych je asi mohl trochu postrkovat, ale zase by mne asi moc nebavilo jim vyloženě radit)

Děkuju ze odpovědi (rád bych byl, kdyby byly aspoň trochu rozepsané) :)
4.8.2015 12:53:26

odpověď
ad znovuhratelnost: řekl bych, že je celkem vysoká, už v základu máš dostatek scénářů na nějkých 18-20h čistého hraní. Mě nevadilo ani hrát ty první scénáře znovu abych to naučil více lidí, vždy to probíhalo trochu jinak, protože každá skupinka na to šla trošku jinak nebo lidi zkoušeli co se stane když zvolí jiný postup(nebo postavy/povolání) atd :) Když se rozhodneš něco přikoupit, tak hodiny jen přibývají + možnosti vytvářet pomocí webového editoru vlastní scénáře nebo stáhnout fanoušky vytvořená dobrodružství či změny pravidel (náhodné generování dungeonu, kartami ovládaný overlord a monstra atd..+určitě bych doporučil stáhnout karty pro custom monstra, někde jsem tu dával odkaz - modifikuje to tak stávající monstra ze základu na různé varianty a schopnosti, které vycházají z monster z první edice (a nyní jsou přidávaný formou packu Hero and monsters) - velice si tak rozšíříte variabilitu nepřátel a bude to tak bavit víc hráče i overlordy (pokud by jsi ale radši měl i přímo různé ty fantasy monstra s jejich figurkami, než jen varianty základu, bude to chtít ty packy)

K základu bych ale doporučil určitě nějaké rozšíření, které přídává nová povolání pro hráče (ať už velké se 4 povoláními nebo nějaké malé se 2, nevýhoda je, že zatím se teprve jedno překládá, jinak je vše v angličtině, ale já to třeba mám CZ základ a EN Trollfens a v pohodě, přeložíme co je potřeba, textu tam ale tolik není(až na popis kampaně a pravidel :)

ad počet lidí: za mě je ideál když se vás sejde těch 5, ale v pohodě se dá hrát už i ve 2 - tam jeden hráč ovládá dva hrdiny,nebo nějakou tu cooperative variantu od fanoušků bez overlorda (případně oficiální), ve 3 většinou hrajeme 1 overlord a 2 hráči, tam každý má svého 1 hrdinu(a klidně můžete hrát i za dva hrdiny když vám to bude vyhovovat).. Karty monster jsou odstupňovány dle počtu hrdinů, tj většinou více hrdinů = větší počet monster proti nim (případně jejich silnější verze)

ještě bych dodal, že to chce mít občas pevné nervy když se overlordovi či hráčům nepovede několikrát hod kostkou a díky tomu prohrají scénář, ve kterém bojovali třeba hodinu, ale vesměs o nic velkého nejde, je to jen jeden scénář z celé řady kampaní :)

viz moje recenze hry, kam jsem celkově sepsal své dojmy

4.8.2015 13:52:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Děkuji
Děkuji moc, přesně nějakou takovou reakci jsem si představoval. :) AJ nebude problém, pokud se rozhodnu pro koupi tak půjdu určitě do AJ verze. Zaprvé jsem četl, že ten český překlad není uplně to pravé ořechové a za druhé bych nerad míchal AJ a CZ verze pokud bych si dokoupil časem rozšíření (jsem tak trošku puntičkár :D ). Jen je vtipné, že za tu anglickou verzi dám témeř dvojnásobek, ale to se asi nedá nic dělat no.

Hra mě hodně láká, uvažuji mezi touto a MageKnight, ale u té mne odrazuje, že jsem četl, že je vhodnější menší počet hráčů a já bych právě rád nějakou hru tak pro ty 3-4.

4.8.2015 14:08:57

.
1) zalezi na tom, jak casto se schazite - takze se da zakladni kampan odehrat jak za pul roku, tak i za vikend (vlastni zkusenost), pokud celou dobu jenom hrajete Descent :P
plus je na to hromada rozsireni, takze bych se o hratelnost Descentu nebal...

2) idealni pocet je 5 - Overlord a 4 hraci, ale da se hrat i v mensim poctu, kdy hrac ma vice hrdinu, pripadne nektery hrdina je spolecny. Idealni je vzit 4-clennou druzinu, bo kazdy hrdina ma urcitou roli v teamu, ale to zjistite casem sami.Takze ve zkratce - cim vic hrdinu, tim lip.

4.8.2015 19:42:56

Vybíráme z Bazaru

SERBIA THE DEFIANT/ROMANIA... /EN/ částečně hraná
SERBIA THE DEFIANT/ROMANIA... /EN/ částečně hraná
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas