Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 494x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obarvení figurek

Hrajeme s dětmi (7 a 9 let) Descent už asi měsíc a jsme pořád nadšení. Nejvíce nás baví kooperativní hra proti appce.
Všimli jsme si, že někteří z vás si obarvili figurky hrdinů a někteří i nestvůr.
Nejsem modelář a nemám s barvením zkušenosti.
Prosím poraďte - jaké barvy? Kde sehnat? Asi modelářské obchody, jaké štětečky? Redidlo na opravy?
Děkuji za rady. S výsledkem se rádi pochlubime
12.8.2017 07:48:50

tady
http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/jak-barvit-figurky-2539/

12.8.2017 09:29:45

Hrdinové
podívej se na tenhle kanál
https://www.youtube.com/watch?v=DfKU8LuZh0s&list=PL6xOeNhrVj9sugrAwl2dod4Kr0S2ozLby

Z mého pohledu dokonalý návod krok za krokem včetně seznamu barev, ale jestli můžu poradit, vyber si jednu figurku, kup základový sprej a barvy potřebné na základ (base colors).
I tak ta figurka bude vypadat daleko líp než nenabarvená a neutratíš relativně dost peněz, jestli zjistíš, že tě to nebaví nebo ti to nejde. Ono ve skutečnosti to není tak jednoduché jako na těch videích :))

12.8.2017 09:45:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Figurky
Z mého pohledu amatéra, hodně pomohl článek tady na zatrolenkách (viz níže) a potom projít internet.

Kup si základní barvy i se stetcem sezenes je tak za 100Kč v modelářském obchodě (případně lepší štetce cca za 30Kč) barvu navíc jsem si sehnal par odstinu co casto používám a taky stříbrnou a bronzovou.

Určitě si sežeň nějaký wash. Pozvedne to odstíny figurky a vypadá to pak o 100% lépe.

Do začátku si vem nějakou velkou figurku a zkoušej to, když to nevyjde, prostě to přebarvi. Hlavně at te to baví a pak to pujde samo ;) HF

12.8.2017 14:08:43

Figurky
To by mě zajímalo, jaké barvy používáš. Jedna lahvička citadel vyjde na 89,- (osobně používám Vallejo-kvalita stejná, ale je levnější a je ji víc) + štětce potřebuješ aspon dva, z toho jeden na detaily (Descent je celkem titěrný) tak 3/0 a ten vyjde kolem 100,-.
Chci říct, že do stovky se nevleze ani náhodou.

12.8.2017 15:58:22

Pro začátek :)
Sada zakladu barev (5) + dva pofiderni stetce me stali 120kc, wash 60-80kc, stetec 00 v globusu za 30kč, barvy co nejsou značkove stoji kolem 40-70kč.

Jasne kazdy hobby nadsenec me asi zavrhne, ale do zacatku mi to staci, aspon na nabrani zkusenosti. Treba s odstupem casu a zkusenosti to prebarvim ale zatim dostačuje :)

12.8.2017 16:18:28

Dík za rady
dona42 to detailní video je super a budeme se tím řídit. Jen se pokusím zredukovat počet barev, které Sorastro používá

Dnes jsme zakoupili "tréninkový" set Warhammer 40000 se základními barvami, 3 figurkami a jemným štětcem.

Pokud se ukáže, že nejsme úplná kopyta, tak přejdeme k barvení Descentu.

Již jsme na první figurku aplikovali black primer (podle návodu, jinak jsem viděl, že většina lidí preferuje bílý primer), zítra až zaschne se pustíme do barviček. Ted ale vidím, že asi budu muset dokoupit nějaký wash. Chápu to správně? nebo ho mohu udělat výrazným naředěním jakékoli tmavší barvy?

Mimochodem zatím jsem přesáhl 500,-.

14.8.2017 22:20:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Riki
V setu určitě budou i nějaké ty washe, není třeba dokupovat.

14.8.2017 23:46:31

Riki
Wash (shade) nebude nic jiného než barva s malým množstvím pigmentu (hodně naředěná) a to asi netrefíš správně, proto bych ho radši koupil. Je to skvělá technika, prakticky nepostradatelná, ale taky chce cvik, uvidíš sám...

Jak už jsem psal, já preferuju barvy vallejo, třeba na tom samém washi ušetříš oproti citadel asi 40 korun, všechno jsou to stejé akrylové barvy, klidně je můžeš míchat mezi sebou a navíc se nemusí nabírat štětcem, mají kapátko :)
A tady je tabulka, která citadel odpovídá které vallejo

http://cdn.acrylicosvallejo.com/f142859c2dceec389f5e57bb16b87547/CC072_Rev17.pdf

A k tomu primer spreji: je nutný, o tom žádná, ale jestli bílý nebo černý...
existuje něco, co se jmenuje Zenithal Priming a jestli máš ty tréningové figurky, tak stojí za to to zkusit. Je totiž nezbytná velice jemná vrstva sprejů, jinak příjdeš o detaily figurky. Když pak dobře naředíš barvy, máš po starosti se stínováním.
http://www.powerfisted.com/?p=199

15.8.2017 17:23:57 | Upraveno autorem (porovnej)

wash
už jsem se díval na Vallejo. Půjdu si do něj. Má i kapátko, co asi nebude špatný.

Ten Zenithal Priming nechám na větší odborníky.

Jak poznám, která nádobka je s washem? Mne přijdou všechny jako barvy stejné... Ne, ted jsem otevřel jednu po druhé a zjistil, že jedna obsahuje něco modro-černé, o hodně řidčí než ostatní ... mám wash.

Dík za rady.

Jdu trénovat na moji figurce, abych děti zítra mohl coach-ovat.

15.8.2017 22:52:06

Baze pod figurky
Jak řešíte baze pod figurky? Malujete je nebo lepíte nějaký podklad (písek, trávu, ...) nebo měníte celý podstavec?

Chápu správně, že baze se pokryje herkulem a posype se třeba modelářským pískem, odfoukne se přebytečný písek a hotovo?

Děkuji za rady.

26.8.2017 09:33:54

Riki
Uplne nejlehci na bejzky mas texturovaci veci od Valleja(velke baleni) nebo od citadelu male idealni. Jinak jak pises. Nakapes herkules a das pisek/travu/ bordel dle libosti.:-)

26.8.2017 10:50:57

Vybíráme z Bazaru

Mindbug - Kickstarter Edice
Mindbug - Kickstarter Edice
Akt. cena: 660 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas