Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 494x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ nebo ENG verze? pls help :D

Ahoj lidi, strasne moc me zaujala tahle uzasna hra Descent. Jakozto nadsenec draciho doupete v mladi je toto jasna volba, ale jak jsem postupne zjistoval v ceske verzi Descent 2. edice je pry mnoho prekladatelskych chyb, ktere jsou nekdy primo zasadni. Proto bych se vas rad zeptal, jestli si mam koupit ENG nebo CZ. S anglictinou nemam problem a myslim, ze ani lide se kterymi budu hrat, nic mene cestina je porad muj matersky jazyk ale na druhou stranu chci hrat tak jak se ma, a chci aby vse bylo jasne :D a ne hledat tyden nekde co je spatne a jak to ma byt. Na druhou stranu nemam problem si nejakej pravidla dodelat a proste chovat se trosku jako Pan jeskyne z draciho doupete :D Co by jste mi doporucili vy?


Jeste jeden dotaz, nekde sem se tu docetl ze ma vyjit nejaka nova edice 2017 Descentu, ma cenu na to cekat? a popripade kdy a ma tam byt uz vse opraveno? :D

Dekuji moc vsem za odpovedi :D
18.9.2017 16:37:35

...
Urcite cz at podporis vydani dalsich rozsireni v cz :-)

Chyb bych se nebal, jsou zde opravy.

18.9.2017 17:11:55

Cestina
Pokud mas ve svem okoli klidne i slabe anglictinare, ber anglickou verzi. Na kartach toho textu zas az tolik neni. Dle mne s anglickou verzi budes mit mnohem mene hledani, nez s ceskou. Osvedcilo se mi mit pri ruce cesky almanach a zbytek hry anglicky. Toto je snadno proveditelne, protoze na zatrolenkach se prelozena dobrodruztvi vyskytuji, myslim, na vsechna rozsireni.

18.9.2017 21:29:45

čeština
Já jsem taky pro češtinu. Překlad je podle mě dobrý. Nenarazila jsem na problém, který by byl způsoben vyloženě špatným překladem. Mám základ a Labyrint zkázy v češtině a rozšíření v anj (kdyby byla rozšiřka v češtine, jdu zase do nich). Přestože mi angličtina nedělá problém, přeci jen je mi příjemnější mít vše v češtině. A co se týče té nové verze, tak tam má být místo Runy stínů Heirs of Blood. Ti jsou příběhově vyrovnanější než Runa stínů. Líbí se mi, že se člověk i lépe dostane do děje. Ale jestli na ni čekat, pokud jsi nažhavený na hraní, to je na tobě. I u Runy stínů zažiješ zábavy kopu a můžeš ji mít hned.

19.9.2017 06:33:16

Meeshab
U obojího chyby jsou, zvlášť u rozšíření v almanachu dobrodružství jich není zrovna málo, dával jsem to u něj do souboru ke stažení.

19.9.2017 07:15:07

Froggery
Máš pravdu, chyby tam jsou v eng i cz verzi. Jde mi o to, že ten překlad je na natolik dobré úrovni, že je krásně hratelný. Na rozdíl od některých jiných her, kde to vypadá, že majoritní práci na překladu odvedl google překladač. Pro mě prostě jednoznačně převážily klady češtiny.

19.9.2017 12:09:31

meeshab
Myslím, že Froggy měl namysli chyby v CZ verzích Runy stínu i Labyrintu zkázy. Ne v CZ i AJ verzi.

19.9.2017 12:56:21

Mejlo
Asi tak :-)
Jinak teda za mě asi nejlepší počkat na to vydání co by snad mělo být letos a které bude mít jinou (lepší) kampaň než předchozí vydání a bude mít v sobě už zabudovaná pravidla pro coop aplikaci plus další úpravy pravidel co proběhly erraty (a když to náhodou bude mít zvoraný překlad, tak tu pravidla i kampaň jsou přinejhorším k dispozici v mém překladu).

19.9.2017 14:08:28

Lomax
Dik vsem za odpoved. Nakonec uz jsem to nevydrzel a koupil jsem to v cestine :D Da se ta kampan Hiers of Blood koupit zvlast? Nechtel jsem uz cekat no to nove vydani, buh vi kdy to vyjde :D a anglickou verzi stejne nikde nemeli skladem a jeste je drazsi a ze zahranici sem to objednavat nechtel.

Takze jdu studovat pravidla a udelat ze sebe poradneho Pana Temnot :D

Nejakej tip co koupit jako prvni rozsireni? Dekuji!

19.9.2017 15:27:16

1. rozšíření
Já bych koupil určitě Labyrint zkázy. Je to velké rozšíření (hodně dodatečného obsahu ve všech kategoriích) a je navíc v češtině.

19.9.2017 15:39:42

tip
Pokud nutně nechcete hrát s pánem temnot, tak doporučím stáhnout appku a využít ji, jako overlorda :) Dle ohlasů většiny lidí se tohle hodně osvědčilo jako jedna z nejzábavnějších forem hry.

Samozřejmě pokud máte rádi hry tupu Všichni proti jednomu, tak jdi dle pravidel a Almanachu dobrodružství :)

Z rozšířeních doporučuju vzít určitě hned co je v češtině (tj jak psal Mejlo, to první velké), ať se ti zbytečně nemixují hned na začátku při učení CZ/EN verze..

Pak pokud by jste začali hrát hodně s tou aplikací, tak dobré jsou ty Hero/Monster Packy, kdy ti to přidává docela variabilitu, "co na tebe vybafne za rohem" :) A Lieutenanti, tak dva, tři na začátek budou stačit - ti se ti potom můžou objevit díky hrozbám z ničeho nic v jakémkoliv scénáři.. (a co jsem koukal tak poslední dvojkampaň s nemrtvýma co vyšla v angličtině, tak přidává každá 5 úrovní do módu Delve v apce a nějaká ta monstra, takže za mě je tohle další na seznamu co budu kupovat k rozšíření appky (vpodstatě už teď kupuju věci do Descentu jen kvůli té app) :)

Zase ale pokud chceš i variabilitu nových povolání pro hrdiny, tak buď vzít další velké rozšíření a nebo nějaká ta menší (ve velkých jsou pro všechny 4 třídy postav nová povolání, v menších vždy pro některá dvě)

19.9.2017 15:49:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Lomax
Heirs of Blood sliboval BF dát zdarma na web po vydání té verze,kde bude v základu, tak asi bude stačit chvíli počkat.

19.9.2017 21:44:06

Vybíráme z Bazaru

Ankh: Bohové Egypta v EN
Ankh: Bohové Egypta v EN
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas