Zima mrtvých: Dlouhá noc

xxxxxxxxoo hodnoceno 86x (Seznam vlastníků)

Zima mrtvých: Dlouhá noc - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Zima mrtvých: Cesty osudu
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Isaac Vega
Jonathan Gilmour
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

The Long Night vs. Dead of Winter?

Má už někdo nějaké srovnání?
18.2.2017 14:34:43

SUSD
srovnani na konci
https://www.shutupandsitdown.com/videos/how-to-play-dead-of-winter-and-the-long-night/

20.2.2017 13:17:43

WUT?
Obě krabice jsou spíš 2 samostatné hry, které můžeš zkombinovat. Ale ne úplně košér..... (Ty hry nejdou spojit tak "luxusně" jako třeba různé verze Zombicide, ale asi těžko porovnávat, když v celém zombicide je tolik textu jako na jedné kartičce osudu v Zimě mrtvých.)

Spojit karty předmětů z obou krabic totálně naruší jejich balanc a harmonii.Zbytek karet se dá spojit v celku bez problémů. Long Road přináší nové koncepty a je tak nějak víceméně na vás co chcete a nechcete zapojit, ale je potřeba roztřídit kartičky osudu, postav, itemů, a možná i krizí a úkolů, protože se to všechno na sebe váže..... a prostě nehrajete-li Bandity, musíte vyhodit postavu co na to má bonusy a různé karty osudu co na to reagují atd..... To je trochu opruz. Ale v budoucnu třeba budu hrát všechna rozšíření najednou a nebudu to muset řešit :)

Souhlasím s nějakou recenzí co jsem viděl na netu: Máte-li Zimu mrtvých a máte ji rádi, kupte si Long Road a budete potěšeni. Máte-li Long Road a přemýšlíte o Zimě mrtvých, tak je to spíš krok zpět.

Kdybych měl problém s financemi a uměl vrátit čas, tak koupím jen Long Road. Ale protože se utrácením za stolní hry samo léčím se svými problémy s hazardem, tak nákupu obou krabic rozhodně nelituji :) a těším se na další CZ rozšíření, bude-li :)

26.12.2017 18:00:14

porovnání
když už máme obě v češtině, poradíte, do které verze jít ?
(řekněme, že zatím vystačím jen s jednou)

29.12.2017 20:21:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Kterou vybrat
Pokud nemáte základní verzi tak určitě doporučím dlouho noc.

Jak zde bylo uvedeno, nedoporučuji spojovat krabice. Postrádá to trochu smysl a jsou to opravdu dvě samostatně hratelné hry. I když dosti podobné. Dlouhá noc dává nové prvky a dává nové možnosti. Které hru lehce upravují.

3.1.2018 09:33:03

Horší
Zimu mrtvých mám moc rád, hrajeme ji poměrně často a baví mě stále, ale tahle verze je naprosto šílená a především otřesná. Postavy i předměty jsou brutálně přesílené, mutanti z továrny prakticky nic nedělají a bandité spíš pomáhají, než aby škodili.
Absolutně se vytratil pocit zoufalství ze základní verze. Se zombíkama jsme za celou hru bojovali jen jednou (!!!), jinak se odstraňovali pomocí schopností a předmětů, jídla bylo dost a nespotřebovávalo se tolik (schopnost postav), morálka neklesala, protože nebylo jak ji sundat (případně to opět zachránila schopnost postavy)...
V posledním kole jsem měl šest postav a regulérně jsem neměl co dělat.
Upřímně dost nechápu tak vysoké hodnocení. Já už vím, že tohle hrát rozhodně nechci, ta hra je prostě rozbitá.

Za sebe tedy rozhodně doporučuji Cesty osudu a Dlouhou noc obejít velkým obloukem.

9.1.2020 10:34:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Souhlasím.
Částečně souhlasím, Cesty osudu jsou rozhodně lepší. Pokud máte Cesty osudu, tak rozšíření je fajn, přidává některé další postavy a osudy. Já jsem obě hry spojil do jedné a všechny karty které nejsou coop jsem vyházel. Nicméně musím přiznat, že nové předměty jsou silnější a tak je hra jednodušší, asi člověk musí udělat mix. Případně si to ztížit.
Pokud se rozhodujete, kterou z her koupit tak rozhodně Cesty osudu, hlavně kvůli scénářům.

9.1.2020 13:07:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds: Direchasm
Warhammer Underworlds: Direchasm
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas