Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

nahoda pri bitvach

Tak jsem zahral prvni hru a nahoda pri bitvach me moc nesedla - asi jsem Eurar :-)
No a tak uz ted pul hodky po konci hry si rikam jak to upravim.
Pro kazdeho hrace udelam balicek 12- ti bojových karet. Na techto kartach bude rozptyl 0-3 do útoku.
Jen jeste nevím jestli tam udelam stejny pomer jako je na kostkach tedy:
2x 0 , 4x1 , 4x 2 , 2x 3 nebo ten pomer upravim.

Treba kdyby byl balicek po 10-ti kartach tam dat 1x 0 , 4x 1 , 4x 2 , 1x 3

Vzdy kdyz dojde na bitvu tak kazdy otoci ze svaho balicku vrchni kartu.
Jaky na to mate nazor??
Nesnasim kdyz se hraje a nekomu padne 3 x za se bou trojka a nekdo hazi jednicky a nuly.
18.3.2012 21:10:19

PJ

Nelíbí
Já jsem taky eurař, náhoda mi v Cycladach vadí, ale ty karty se mi nelíbí. Je to taky náhoda a přeci jen je hod kostkou, byť ne ideální kostkou, pro mě hráčsky atraktivnější a emotivnější než táhnutí bojové karty...

18.3.2012 21:34:00

kostka
Ja s tim teda problem nikdy nemel, utocnik je vzdycky ve vyhode (krom iniciativy je vzdycky lepsi mit prevahu cistejch figurek, pac pri rovnovaze figurky vs. figurky+pevnosti staci utocnikovi na kostce remiza...) a da se kolem toho velmi snadno hrat. Navic utocnik ma zpravidla moznost ustupu.

Pokud ale chces ty karty tak bych urcite preferoval tu prvni variantu. Kdyz tam bude jen jedna nula a trojka tak se ze souboju imho vytrati jakykoli napeti ... a casto i jakas takas nadeje obrance se z toho vysekat. Pro utocnika pak bude stacit v pohode presila jednoho muze aby si byl v podstate jistej vysledkem a prijit o ostrov bude podstatne snazsi nez by vyhovovalo zase me.

18.3.2012 21:36:28

Nope
Po nekolika hrach nam taky neprijde kostka jako problem, ano dokaze nasrat/potesit a nekdy i ovlivnit hru, ale o to je to zajimavejsi, navic zrovna Cyclades nejsou hra, kde jedna prohrana bitva nebo jedna chyba znamena prohru.

Navic reseni s kartama nevede nikam, prece na zacatku mas stejny podil nahody, ano postupem casu se da vypocitat/vydedukovat pravdepodobnost, jaka karta ti prijde, dle toho jake uz jsi pouzil, ale to si teda radsi hodim kostkou.

ad to ze utocnik ma vyhodu - jo, ma velkou vyhodu, preci jen clovek vetsinou pokud uz nejde do tuheho ke konci hru, kdy se bojuje o metropole, si tu pozici pripravi, aby mel velkou moznost vyhry, ale na druhou stranu, nekdy trva dlouho nez se utocnik k tomu utoku vubec dostane, cesta z lodicek, pak Ares atd., takze obrance ma dost moznosti tomu zabranit, takze to asi tak ma byt. :)

18.3.2012 21:55:32

karty
A co ty karty použít jak v hře o tůrny. Vytvoř si balik bojových karet a každý si u bitvy jednu vybere (skrytě a pak najednou otočit). zahrané karty pak dávejte viditelně na stul. máš tak přehled otom co můžeš hrát a i otom co můžeš čekat od protihráčů.

18.3.2012 23:35:08

diky za názory
Dekuji moc za vyjadreni se k tematu.
Zkusím ještě parkrát zahrát s kostkami.

to Tharr - diky za tip - nastuduju si pravidla na Hru o truny domaa uvidim jestli aplikuju ci nikoliv.

19.3.2012 06:52:51 | Upraveno autorem (porovnej)

zbytečné
Nápad s kartami mi příjde zbytečný, o ničem. Když se válčí, nikdy přece není jasné, že vyhraje ten, kdo má víc vojáků a to ani v reálu. Náhoda hodu kostkou mi příjde povedená. Navíc v rozšíření s Hadesem si můžeš vylepšovat ostrovy hrdiny a nebo třeba použít nějaký ten bájný artefakt, tedy když nato máš. Kdo má prachy má i větší šance, ale ani to není při soubojích s kostkou rozhodující. Hra je podle mě dokonalá a po přidání rozšíření na ní není co vylepšovat.

19.3.2012 17:55:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Osud dobrodruha
Osud dobrodruha
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas