Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

další položka ve wish-listu

zajímalo by mě jak je to s jazykovou náročností
- myslím co se komponent týče ( hromada karet a kartiček v AJ, nebo jen pravidla?)
Popřípadě napište negativa téhle hry, protože jinak hrozí, že si ji pořídím :o)
15.3.2010 19:12:50

Jazyková náročnost
Přiložené fotky i BGG tvrdí, že hra neobsahuje žádný důležitý cizojazyčný text (samozřejmě kromě pravidel). Když se podíváš, tak karty jsou posety symboly, ne textem.
Negativa? Hmm, jelikož tuto hru nevlastním a ani jsem ji nehrál, tak jedině... Dražebka? Eurohra? Ne, nebijte mě, já už budu hodný a příště si s váma možná i nějakého toho Portorika zahraju :-)

15.3.2010 19:23:06

Kadaver
díky, díky,já se na BGG z nějaké technické chybky nemohl dnes dostat a právě že na zde přiložených fotkách to vypadalo jak píšeš.
Právě ta euro blízkost z toho dělá materiál, který bych protlačil i u manželky a zároveň si mohl užít mytologické bitky s kamarády.
Ach jo, tak šup s ní do košíku :o)

15.3.2010 19:43:05

to Rachmael
Za málo, ale co se týče mytologických bitek, tak bych možná počkal ještě chvilku na Myth:Pantheons. To vypadá zajímavě a není to jen suchá antika, ale od každé mytologie něco ;-)
Ale je pravda, že tam je celkem dost textu po kartách, tak by to nebylo takové přístupné.

15.3.2010 20:19:39

negativa
pro někoho může být negativem opravdu ta dražba nebo krátká herní doba (pro mne nikoliv) :)
a co se týče jazykové náročnosti - jedině pravidla:)
myslím si, že hra stojí aspoň za vyzkoušení :)

15.3.2010 21:44:14

PJ

Negativa?
Pro mě největším negativem asymetrický herní plán, což zase jiným lidem připadá jako nesmysl.
Trochu negativní může být stále stejný počáteční setup, ale tomu se dá předejít losováním barev.
Někomu vadí nutnost být "furt ve střehu". Skutečně si musíte neustále hlídat situaci na herním plánu, protože se často stává, že vítěz se vyklube z hráče, od kterého by to nikdo nečekal.
Relativně krátká herní doba je pro mne spíše přínosem.
Co se týče pravidel, chystám překlad, ovšem přednost mají překlady rozdělané. Jinak tam žádný jazyk není a ta angličtina v pravidlech je celkem jednoduchá....

15.3.2010 21:49:52

Kadaver
Ja bych teda osobne tu hru jako ciste Euro rozhodne neklasifikoval, podle me je to zatim nejzdarilejsi mix eura a AT, co jsem kdy hral, navic v atraktivnim prostredi, ktere tam sedi a neni pouze zastupne;)

16.3.2010 10:11:09

Symetrie
Podle přiložených fotografií, je herní plán symetrický v různém počtu hráčů (hlavní osa souměrnosti).

16.3.2010 12:20:59

Lunitare
Neee, neni, velikost ostrovu, toho co na nich postavis, na koho muzes, to vse se barvu od barvy lisi;)

16.3.2010 13:22:52

názory
díky všem za názory, opět si užívám tu krásnou ambivalenci z toho, že jsem si nenechal rozmluvit nákup nové hry :)
ZH jsou krásná past.

16.3.2010 17:52:13

Rachmael
Tak tak... jsem na tom podobně.
Krásná past, ale poněkud dražší =)

16.3.2010 20:51:00

Já to mám spíše opačně
Zatrolenky mi spíše pomohly si některé hry nekoupit (např. Cyclades, které bych si už podle krabice určitě hned pořídil), takže nevím, na co si stěžujete. [A tajně si skrývám za záda Warrior Knights a Cosmic Encounter, které jsem si pořídil na základě nadšených odezev ve zdejších diskuzích ;-)].

16.3.2010 21:31:33

Kadaver
My si rozhodně nestěžujeme - naopak. Stěžují si ti kolem nás =)

16.3.2010 21:42:03

Kadaver
Vsak to brzo budete mit v Korunce, tak si to tam budes moct vyzkouset a udelat si nazor po hrani;)

17.3.2010 09:36:43

to Aneken
No jo, ale než se k tomu v Korunce dostanu, tak to zas bude trvat. Já mám nejraději, když mám hru doma a můžu si to v klidu vyzkoušet. Mě v Korunce nejvíc vadí ten hluk.

17.3.2010 11:36:24

to Aneken & Kren
To Aneken: Jojo, vim o tom a mozna to i jednou zkusim, kdyz si najdu mistecko mezi Cosmicem a Chaosem, ktere by mely byt taky objednane a aspon je nebudu muset furt tahat z domu :-)
To Kren: A to jsi jeste nehral vedle stolu, kde Cauly s bandou hrali Ligretto Football. To byl fakt zazitek, ale opravdu se pri tom nedalo nic vymyslet :-)

18.3.2010 09:08:26

Kadaver
Chaos s Cosmicem v Korunce? Kecáš... :)

Navrhuji vytvořit v Korunce speciální ameritrash polici, která by byla v té vedlejší větší místnosti :))

Sorry za offtopic

18.3.2010 09:18:31

to Beholder
A to neni ani zdaleka vsechno. Velikemu Caulymu se zzelelo nas amerikancu a je v planu par peknych kousku od FFG, takze nezoufej, police bude, bo se to stejne nikam jinam nevleze :-)

18.3.2010 09:27:35

Kadaver
no slyšel jsem zvěsti o Runewars...Korunka Rocks!...:)

18.3.2010 09:40:52

to PJ
Nakdy vidíš ten překlad? Odhadem.

18.3.2010 14:28:24

PJ

kren
Do konce tohoto týdne.
Promiň, Tvůj dotaz jsem zaregistroval až teď...

12.4.2010 22:54:41

Vybíráme z Bazaru

Glory: A Game of Knights (CZ) - (JEN ROZBALENÁ)
Glory: A Game of Knights (CZ) - (JEN ROZBALENÁ)
Akt. cena: 840 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas