nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Crystal Clans

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, válečná
Čeština:
Vydavatelé: Plaid Hat Games
Autoři: Andrea Mezzotero
Colby Dauch
J. Arthur Ellis
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

Crystal Clans jsou novou válečnou karetní hrou od tvůrců Summoner Wars a pro porovnání obou nemusíte chodit zase až tak daleko, i když hry jsou v některých mechanikách odlišné.

Crystal Clans využívají herní plán s políčky, po kterých se přesouvají karty jakožto jednotky, bojují proti sobě a každá ze stran se snaží jako první získat čtyři mocné krystaly, které ji zaistí dominanci.

V základní hře je šest klanů/balíčků:
Vodní klan
Květinový klan
Klan lebky
Klan krve
Meteoří klan
Kamenný klan

Každý balíček klanu pozůstává z 27 karet:
- 3 rozličných hrdinů
- 6 kopií dvou běžných jednotek
- 3 kopií čtyř běžných jednotek
----------------------------------------------
= tedy celkem 9 rozličných jednotek

Pak se v balení nachází 15 karet krystalů (o které hráči bojují), přehledové karty každého klanu a hrací plán.

Na políčku se mohou nacházet a přesouvat až 3 jednotky hráče současně, které tvoří oddíl. Souboj ve hře je kvázi-deterministický a nevyužívá kostek. Místo toho hráči kromě využití útočné a obranné síly bojujících oddílů tahají jednu svou kartu a využijí její "bojovou" část pro určení aktuálních efektů (součástí toho je také variace systému kámen-papír-nůžky, která zajišťuje určitou míru náhody). Následně mohou být v každém oddílu zničeny jednotky, kterých obranu útok protivníka převýšil, a je také důležité jejich pořadí v oddílu (vrchní se brání jako první atd.).

Karty krystalů (poskytující také zvláštní efekty) mohou hráči získat, pokud útočí přímo na soupeře z jeho "domovského" políčka - provádí tím "invazi". Vítězí hráč, který takto získá čtyři krystaly.

Autor: Joe