Cluedo - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Hasbro
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1946
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

cluedo vs. "nova verze"

Je to mozna k nevire ale ja toto jeste nehral. A chtel bych se optat na trhu v soucasnosti objevuji 2 verze (pomijim karetni). Prvni nazyvaji obchodnici normalne Cluedo a druhou vetsinou Cluedo nova verze. Vite nekdo v cem se lisi? Je to jen o kvalite hraciho materialu nebo je to obsahove a navodove ponekud rozdilne?

Diky
24.11.2012 04:30:31

Block
Mám několik verzí, protože herní materiál téhle hry se mi prostě líbí.

Rozdíl je
a) v materiálu - odlišný herní plán, starší verze klasičtější, strašidelnější, nová verze moderní dům, bazén atd. Figurky - několik verzí - od realisticky vyvedených barevných figurek po moderní plastové otazníky (viz galerii). Karty taktéž různé.

b) v pravidlech - nová verze má navíc na kostce otazníček, který přidává kartu, která ti dá nějakou výhodu - nemám to teď u sebe, ale myslím, že je tam možnost třeba neukázat karty apod. Také si můžeš líznout kartu hodin, když se jich lízne určitý počet, je konec hry a případ je nevyřešen.

Tak to je zhruba, podle starých pravidel jsem ještě nehrála, tak možná ještě nějaký detail tam bude. Docela bych se divila, kdyby měli ještě někde starou verzi. Já to kupuju po bazarech. Ale já teda chtěla hlavně ty realistické figurky :)

Ještě jsem si vzpomněla, že je v nové verzi víc zbraní, takže je to o něco složitější.

24.11.2012 12:02:16 | Upraveno autorem (porovnej)

ikri
Diky za odpoved.
On asi mezi temi verzemi nebude tak velky casovy odstup. Krabice se hodne podoba. Nekde jsem videl s modrym rameckem a nekde dokonce ten (pro mne) starsi obrazek, ktery je tady. Nevim jestli nejde o treba jineho vydavatel (hasbro vs. ???) Ale co jsem videl - starsi verze (neoznacena jako nova) vychazela cca min o stovku vic. tj. okolo 500,- Proto jsem se ptal na to vybaveni. Jestli to v te nove treba nedavaji jen s plasty, slabou deskou ap. Ale uznavam, ze clovek co je neprodava, nevydava ci neni do nich fanda asi spatne muze porovnavat. O to vetsi dik

24.11.2012 12:13:41

Block
Tak už jsem z toho jelen :)
Ty se ptáš na rozdíl mezi dvěma verzemi s bazénem? Tedy obě mají na krabici tu babu s modrým rámečkem?

Pokud ano, koukni se třeba na svet-her,nebo se jich rovnou zeptej. Podle popisu bych ale soudila, že "nová verze" je to s těmi kartami intriky/spekulace a ta nenová je prostě ta původní. Tomu obrázku s babou pak ale nerozumím. Asi jiný neměli, protože popis sedí na tu starou "kubistickou" verzi.

24.11.2012 13:59:47 | Upraveno autorem (porovnej)

další verze
Když jsme u těch verzí (byť je to téma staré pár let), nevíte někdo, jak vypadá provedení herního příslušenství ve čtvercové krabici Cluedo s domem na levé straně a třemi hlavami postav na pravé straně (viz odkaz)?

www.albert.cz/imgm/YTcyNTU2fGExMzg1Mzl8YTkyNDd8YTM2NzY2NDRHUg/1606702-prd-clued-2-hires.jpg

17.7.2017 20:51:16

Starsi verze

Ta krabice s domem nalevo a hlavami napravo by mne takx zakimala. Jaky je rozdil oproti novym hasbro cluedo?

13.12.2018 12:38:01

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard playmats
ISS Vanguard playmats
Akt. cena: 790 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas