Černé historky

xxxxxxxooo hodnoceno 319x (Seznam vlastníků)

Černé historky - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 20
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, logická, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: G3
Gen-X Games
Kikigagne?
MindOK
Moses Verlag
Autoři: Holger Bösch
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Máte někdo?

Jaké jsou Černé historky? Docela zvažuju, že bych do toho za ty prachy šel. Viděl jsem jen preview na http://www.hrajeme.cz/Hrajeme/Files/bs_web.pdf a vypadá to, že na dlouhé cesty autem to může být celkem zajímavá zábava. Máte to už někdo?
6.7.2009 17:50:01

mám to
Ahoj, mám to, půjčili mi jí v Labyrintu v ČB když jsem si šel pro jinou hru aby je vyzkoušel a po večerním zahřívacím kole v hospodě jsem je koupil. Je to dobré, příběhy jsou skvělé, jen musíš opravu volně a správně zvolit když je budeš někam brát, kolik jich vzít. Je zřejmé že každou kartu můžeš slyšet jenom jednou apak se můžeš stát už jen vypravěčem příběhu, takže je potřeba rozvaha aby se ti hra rychle neohrála. Když jsem minulý týden jel stěhovat přítelkyni z koleje a zajížděli jsme s její mamkou do Ikei, tak tak na zpáteční cestě to byl skvělý relax a cesta setsakra rychle utekla. Teď ve středu jedu na Masters of rock, tak zase pár karet vezmu do auta na cestu. Já koupě nelituji, s hrou jsem spokojený, příběhy jsou úžasné. (Proč zemře 5 kamarádů, když dostanou chuť se vykoupat a skočí do vody? - nejlepší příběh jaký jsem kdy slyšel)

6.7.2009 18:17:25

Já taky
O těch černých historkách jsem věděl ještě než to MINDOK oficiálně vydal a nebylo mi jasné jestli to bude vůbec prodejné. No a když jsem je dostal, tak jsem zjistil, že asi jo. Naši rodinu to dost chytlo a vzájemně ty příběhy řešíme. Málokdy se sejdeme všichni a tak se ty historky u nás dost prostřídají. Ono se těch 50 historek zdá málo, nato aby se to neohrálo, když už to člověk pak zná. Jenže ...

1) příběhy není mnohdy tak snadné vyřešit, takže to pátrání trvá dost dlouho
2) i když to znáš, tak to můžeš brát mezi přátele, dělat moderátora a bavit se jak jim to nejde
3) MINDOK má další dvě sady historek po 50 příbězích, takže to už máme 150 historek a to už je síla

Takže za sebe mohu říct, že doporučuju všemi deseti. Jen bych chtěl říct, že je třeba nepodlehnout pokušení a nedívat se na řešení, když mi to nejde a nebo nenapovídat, když jsi moderátor - pak si užijete srandy, vzteku, rozčilování a beznaděje :-)))

6.7.2009 23:54:56

historky
Muzu jen doporucit, osobne jsem to kupoval hlavne kvuli detem na tabor, ale chytlo se to i v aute. Na nejake cestovani, pripadne pochod muzu jen doporucit. Nez vyresite 50 pribehu s jednou partou, tak vam to urcite bude trvat dlouho :)

7.7.2009 00:29:30

to Kren
A kde jsou k sehnání ty další dvě sady historek? Nebo jsou různé sady přímo ve hře a je tedy několik verzí?

7.7.2009 06:54:48

to Eyron
Mindok má připraveny další dvě sady.

7.7.2009 08:54:19

Husak
Jo, taky muzu jen doporucit, ma to dlouhou trvanlivost a vzit to nekam na dovcu mezi vic lidi je dobrej napad, urcite nezklames;)

7.7.2009 09:00:02

OK, jdu do nich!
Ukecali jste mě. Jen odolat a nekoukat. :-)

7.7.2009 09:34:19

ofocené hra
lidi, máte někdo naskenovanou tuhle hru? Pisnete mi prosim když tak...

7.12.2009 10:35:14

to perry81
To myslíš vážně :-(. Dvě stovky není zas až taková cena abys musel krást! Zkus napsat na Mindok jestli by to charitativně nemohli rozdávat zadarmo.
Takové vychcánky jako seš ty fakt nemám rád.

7.12.2009 10:47:29

to perry81
Ano, naskenovaou ji mám. Ale pouze pro osobní potřebu, když jsem si na jednu akci tisknul asi deset historek ve zmenšené formě, abych nemusel tahat originál, které jsme po odehrání házeli do ohně :-)

7.12.2009 11:22:33

to perry81
Ale ani se mně nesnaž psát, jestli bych ti ji nenahrál, odpověď je NE :-)

7.12.2009 11:23:07

to Merlin
... ha! Dobrý nápad naskenovat si to ve zmenšeném, ať to člověk nemusí tahat s sebou :-).

7.12.2009 11:29:47

otazka
Ahoj přemýšlim o koupi ale chci se zeptat jestli když s jednou grupou kartu vyřešim jestli se potom ve stejný grupě dá hrát znova. jako třeba nějaká obměna vyřešení anebo pouze platí 1 karta= 1 jediní hra. díky

14.11.2010 15:55:31

PJ

Rezet
Bohužel, nedá. Jedna grupa = jedna karta.
Ale i přes mizernou (nulovou) znovuhratelnost je to můj objev letošního léta č.1 jakožto hra, která se s úspěchem dá hrát v práci o pauze, při obědě, při jízdě autem/vlakem, při chůzi... tato výhoda aspoň v mých očích nepoměrně převyšuje (ne-)znovuhratelsost.

14.11.2010 16:00:21

to PJ
to vypadá na dost kladů. asi to zkusim

15.11.2010 10:11:15

Vybíráme z Bazaru

Space Race
Space Race
Akt. cena: 38 €
Končí za: 5 dnů

Offcanvas