Caverna: Cave vs. Cave

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Caverna: Cave vs. Cave - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Lookout Games
Mayfair Games
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

DC

DOJMY

U Ládi Smejkala už je to skoro k dostání a tak se chci optat, jestli už jste to někdo hrál, nebo co si o tom myslíte?? Chystá se někdo na překlad. Děkuji za názory.
13.7.2017 21:39:11

DC

všem
Hrál jsem cca 5x solo verzi a 1x hru ve dvou a docela se mi to líbí. Není to žádná super bomba, ale hrát se to dá :-). Máte někdo nějaké postřehy??

2.8.2017 19:54:37

DC
no a tak co k tomu povíš? Je to light verze aby to bylo zahrané relativně rychle. Nebo je to nějaká forma převahovky?
Cavernu díky prckovi na stůl moc často nedostaneme, ale pokud by byla nějaká zkrácená verze (chápu, že na úkor komplexnosti), docela bych ji uvítal.

3.8.2017 07:31:38

DC

Lumirus
No moc jednoduchý mi to tedy nepřišlo. Vlastně původně jsem si myslel, že to bude odlehčená Caverna s tím, že si ji zahraji se synem (6 let). ale to asi nepůjde. Vlastně to s původní Cavernou zas tak moc podobného nemá. Hraje se to na 8 kol, v každém kole děláš postupně 2,3 a v posledním kole 4 akce. Vybíráš vždy z vyložených destiček, na kterých jsou nakresleny jednotlivé akce (hloubení tvé jeskyně, stavění zábran, boření zábran, získávání a obchod surovin a stavění místností a jejich využití). Trochu se bojím o znovuhratelnost. Těch destiček, které postupně odkrýváš je stále stejně, záleží jen na tom, v jakém pořadí přijdou do hry. Ale úplně jednoduché vymyslet nějaké smysluplné kombinace není. Výhodou je několikavteřinová příprava a herní doba (do 30 minut). Je potřeba to zahrát :-)

3.8.2017 20:28:37

Znovuhratelnost
Mohl by nekdo po delsi dobe doplnit svoje postrehy ohledne te znovuhratelnosti?

21.11.2017 08:47:15

Srovnání
..určitě spíše s malou Agricolou než s velkou Cavernou a celkově to na mě působí víc engine-buildingově, snažíte se kombit např. budovu co vám dá len a budovu, co "mění" len na zlato.
Přijde mi to trochu míň tématické, ale kombinací je hodně, málokdy jsou dvě hry stejné a znovuhratelnost mi přijde podstatně větší než u malé Agricoly, protože tady je prostě pokaždé jiný setup díky náhodnému pořadí akcí a náhodnému odkrývání kartiček místností.
A když už nic tak tohle alespoň stojí takových rozumných 450 Kč, oproti "malé" Agricole All Creatures, která byla nechutně předražená. (Ale pravda, zase se dá jednoduše vyrobit, když máte velkou;))

21.11.2017 14:44:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Hru jsem hrál sólo i ve dvou a mám z ní dobrý pocit. Původně jsem si myslel, že se budeme předhánět o několik akcí, ale není tomu tak. Možností, co a jak zahrát, je opravdu mnoho. Dokonce bych řekl, že tím jak protivník odebírá akce, ulehčuje mi rozhodování a zjednodušuje hru. Protože je daleko horší si vybrat si z osmi možností než kupříkladu z pěti.

11.3.2018 23:24:30

Vybíráme z Bazaru

Puzzle námořní loď
Puzzle námořní loď
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 17 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas