nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Boots on the Ground

Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: neuvedeno
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: válečná
Čeština:
Vydavatelé: Worthington Games
Autoři: Sean Cooke
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Intel always changes - zpravodajské informace se pořád mění. Zažijte přestřelky jako v Black hawk down, hledejte zbraně hromadného ničení jako v Green zone nebo si prožijte hon na nejhledanějšího teroristu světa. Utíkejte z výsadkové zóny obklíčené povstalci, zachraňujte své spolubojovníky nebo jen tak prožijte městský boj v moderní armádě.

Boots on the ground je velmi jednoduchá válečná hra pro jednoho až tři hráče. Hráč za americké jednotky se stává velitelem týmu a snaží se splnit úkol daný scénáři. Hráč za povstalce se mu v tom snaží zabránit. Hra se dá hrát i kooperativně.

Příprava hry

Hráči si zvolí za jakou stranu budou hrát - Alpha a Bravo tým amerických jednotek nebo povstalci. Poté se na mapu umístí jednotlivé žetony zobrazující civilisty, auta - představující neznámý kryt, bedny s nářadím a jiným vybavením a žetony povstalců. Všechny druhy žetonů mohou přinášet výhody i nevýhody - auta jsou bezpečným krytem před palbou nebo podminovaná past, civilista je jen civilista nebo skrytý povstalec?

Průběh hry

Hra se dá hrát v těchto variantách:

  1. solitaire - hra pro jednoho hráče, kdy pohyb povstalců je zajištěn 60 kartami.
  2. kooperativí hra 2 hráčů - hráči hrají za alpha a bravo tým a snaží se splnit úkol společně. Karty představují pohyb povstalců, kdy hráč který není na řadě provadí pohyby povstalcůproti svému spoluhráči.
  3. hra 2 hráčů - jeden hráč jako alpha tým a druhý za povstalce. Hráč za povstalce tahá karty povstalců a podle toho určuje svoje možnosti pohybu(viz. níže)
  4. hra 2 hráčů - hráči si rozdělí alpha a bravo tým a soutěží o to kdo splní úkoldříve.
  5. hra 3 hráčů - jeden hráč hraje povstalce (stále pomocí karet) a zbylí dva hrají alpha a bravo tým.

Popsaná varianta platí pro kooperativní hru dvou hráčů.

Hra probíhá na tahy, začíná hráč s týmem Alpha(červený). Možnosti tahu jsou následující:

  • hráč aktivuje jednotku jako tým - tím se rozumí pohyb všech žetonů které jsou spojeny vertikálně, horizontálně i diagonálně. V tomto případě je hodota pohybu 3 a jednotliví členové týmu nemohou využívat své speciální schopnosti. Hráč tedy může vykonat pohyb a střelbu v jakémkoliv pořadí (např. pohyb o jedna střelba, pohyb o další dvě nebo nejprve střelba pak pohyb apod.)
  • hráč aktivuje jednotlivce - to znamená, že pohyb, střelba případně využití speciální schopnostiprovádí pouze s jediným členem týmu (příkladně sniper může provést pohyb až o pět a střílet až na vzdálenost 10 polí s bonusem +1 k hodu kostkou)

Když je dokončen tah jednoho hráče lízne se karta, která předstauje pohyb povstalců případně výhody pro americký tým. Karty mohou být různé od nasazení jednoho až pěti povstalců po náhodné výbuchy dveří až po průlet UAV, kdy se povstalci kryjí a nemohou střílet. Pokud je na kartě nějaká varianta pohyb boj pro povstalce, pak hráč který hraje za Bravo tým(zelený) provede všechny tahy za povstalce a při boji hází za ně. Druhý hráč pak "brání" všechny americké jednotky (červené i zelené). Po vyřešení situace pak hraje hráč s Bravo týmem a kontruje mu hráč za Alpha tým.

Konec hry

Takto se střídají do doby než nejsou schopni splnit úkol daný ve scénáři, splní úkol nebo dojde určený počet karet, který slouží jako limit pro hru.

Shrnutí

Velmi jednoduchá válečná hra, s určitým podílem náhody při přestřelkách. Hra trvá i s přípravou okolo hodiny a půl. Hra se nesnaží simulovat žádný určitý válečný konflikt vše je obecné.

Autor: Ghost