Blue Moon - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Fantasy Flight Games
Kosmos
Tilsit
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vyváženost rozšíření

Máte dojem, že jednotlivé rasy jsou vzájemně vyvážené? Já tedy moc ne, např. Buka s Terrany ještě nikdy nedokázali vyhrát...
28.8.2009 11:07:45

Podoklopčík

jj
urcite nie su vyvazene..uz len v zakladnej krabici to vychadzalo cca 40 ku 20 krystalov pre jednu 'silnejsiu' stranu..a to je asi uz zavazne:))

dovodov preco to tak je je imho viacero: od marketingu(aj ked tazko povedat, ci autor myslel prave tymto smerom), po 'novy hracsky rozmer' miesanie-tvorba vlastnych balikov, az po imho najdolezitejsi fakt, a sice matematicka nemoznost urobit uplne 'symetricku vyvazenost' bez toho, aby boli strany v podstate rovnake...ale to je na asi nadlhsie

inak vdaka za post, len ma utvrdil,ze som dobre spravil, ked som sa toho nedavno zbavil, po case ma to uz fakt prestalo bavit, haluz, a tak som si od toho vela sluboval:))

28.8.2009 13:55:06

resp.
ak teda namyslis na PC verziu.. :)

28.8.2009 14:02:25

podoklopčík
Nemyslím PC verzi - tu jsem hrála, ale nijak mě nezaujala. Přemýšlela jsem, že bych si Blue Moon pořídila, ale množství a cena rozšíření mě odradily. A navíc ta nevyváženost. Asi to fakt nemá cenu.

28.8.2009 14:05:10

Elissa
IMHO nejsou vyvazene, ale vyhratb se da s cimkoliv. Ale pri hre dvou vyrovnanych hracu to s nekteryma rasama fakt neni lehky.

28.8.2009 16:45:18

re:
Eli
to bolo presne to, co ma tiez odradilo..na to ze je to hra len pre dvoch hracov..
(ale napadla mi mala uprava pravidiel, kedy by to mozno mohlo hrat aj viac hracov..a to by mohlo byt uz ine kafe..:))

Aneken
isto, kazda rasa moze za 'nejakych' okolnosti vzdy vyhrat nad inou..ale tieto okolnosti imho nezavisia od hracov [ak teda 'vyrovnani hraci' znamena dokonalu znalost pravidiel, textov kariet a kazdeho mozneho komba v hre na kazdej strane;] ale od namiesania-poradia kariet v oboch balikoch sucasne. Cize 'slabsi balik' musi mat extra dobre komba v 'dobrom poradi', zatial co silnejsi balik toto poradie kariet ma 'ako naschval naopak';)chapes ..po XY hrach a nejakej statistike sa da skumat nejaka vyrovnanost..
(..ale ozaj velmi rad si precitam nazor-rozbor, preco to vyvazene je:)

28.8.2009 19:10:31

Vyváženost rozšíření
Mohu soudit pouze na základě odehrání několika her se startovními národy. Hru mám několik dní a stihli jsme s přítelkyní odehrát cca 10 her. Zatím jednoznačně vede lid Vulca (9:1)! Ale i přesto je to skvělá hra. Navíc nabízí možnost vytvořit si vlastní balíček.

29.12.2009 15:21:59

katastrofik
Tak to by se měl poměr postupně vyrovnat. Hoaxy považuju poměrně za dost silnou (a vyváženou) rasu. Ale je pravda, že Vulca jsou ideální pro začátečníky - prostě to masej všechno na fire. (Podobný jsou Terrah na element země). Mě zatím přijdou nejsilnější Khindi a nejtěžší vyhrát mi to přijde za Flity. (Aquy nemohu posuzovat, protože je nemám.)

29.12.2009 17:07:14

Tak tomu říkám obrat o 180 stupňů
.klopčí napsal 7/5/2009:
"inak hru - system hodnotim moc pozitivne, ide z neho obligatny kniziovsky duch, myslim,ze je to skvost..ono nie je jednoduche navrhnut "vyvazeny-nevyvazeny" system funkcii, ktore su roznych 'tried';ako chybu teda niektore nesymetrie neberem..a fandim;)
no a pomedzi hranie som sa aj par krat prichytil, ako sa namotavam na obrazky samotne, ich atmosferu..nadhera. uz sa opakujem :/ :))
..nieco na tom bude..treba dalsie rasy:D"

Z toho je cítit nadšení až nehorázné a tolerance až do nebes... A pak, o pár měsíců později, přesně 28/8/2009:
"inak vdaka za post, len ma utvrdil,ze som dobre spravil, ked som sa toho nedavno zbavil, po case ma to uz fakt prestalo bavit, haluz, a tak som si od toho vela sluboval:))"

Tak teď nevím. Přečíst si jen tu první diskuzi, tak bych díky jeho nadšení už kupoval. Ale protože jsem si přečetl obě diskuze, jsem na pochybách, zda mám koupit či ne. Popravdě, Blue Moon City (ta s dostavbou města, ne jen Blue Moon) je hra, kterou hrajeme dost rádi a taky princip přivolávání draků jsem uplatnil ve svém Khazad-Důmu na přivolávání Mistrů trpaslíků. Takže Blue Moon City mám prostě moc moc rád. Ale jestli teda mám koupit i Blue Moon, zvlášť, když bych potřeboval díky spoluhráčům české popisky karet a nejsem příznivcem přelepek, tak to teď doopravdy nevím... :-(

Jinak včera jsem měl další betatesty svého Khazad-Dům, trošičku jsem zjednodušil pravidla pro průchod podzemím a po ochozech, ale pořád je ta hra extrémně dlouhá (cca 2,5 hodiny ve třech). Už nevím, jak to zkrátit. Ale to sem nepatří (i když byl Khazad-Dům inspirován částečně BMC a díky prohlášení FFG, že BMC končí jsem chtěl alternativu, ale ne přímý klon), tak to napíšu do vlákna s Khazad-Důmem.

30.12.2009 12:54:58

to halbarad
Tak u nas je to spis opak. Z poslednich cca 8 her, vyhrali asi 6x hoaxove:) Taky mi prisli vulca ze zacatku silnejsi, ale ted co jsme si ujasnili nektera pravidla, tak je to spis napoak. Hoaxove jsou ale trochu tezsi na hrani. Kazdpopadne se nam hra zacina hodne libit a zacinam pokukovat po nejakym dalsim baliku.

11.1.2010 15:52:42

oplprokop
Přesně tak jsem to myslel. Ze začátku je hra za Vulca snažší, ale jakmile se člověk správně naučí využívat supporty a boostry, tak jsou Hoax přinejmenším vyrovnaný soupeř, spíš silnější. Nějakej další balík si určitě pořiďte. Já doporučuju Khind. Po výtvarný stránce jsou sice trochu zvláštní, ale co se samotný hry týče, tak jsou hodně zábavný (a silný).

11.1.2010 23:04:39

Vybíráme z Bazaru

Velká kniha strašlivých čar
Velká kniha strašlivých čar
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas