Blue Moon - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Fantasy Flight Games
Kosmos
Tilsit
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

bluemoon phylosophy : 3K

..Kartovka, Knizia, Konecne..

..po vcerajsom sebaobdarovani sa malou tazkou krabicou som medzicasom s priblblo-spokojnym usmevom preliezol co sa dalo..KRASA!
..dizajn je uzasny, vyhotoveniu nemam zatial co vytknut a obrazkov samotnych sa neviem nabazit! mnam!
..nastudoval som si pravidla (vdaka cauly!) a s radostou vyhodnotil, ze sa uz neviem dockat prvej partie..
..dam z nej vediet prve dojmy, mozno recenziu..ale najprv sa chcem spytat znalych, existuju obaly na tieto 'oversized' karty..? (asi by som tie skvosty mal dat hned zalaminaovat..predsa len, risk s ciernymi okrajmi.. a s pinzetou sa zle hra:)))
6.5.2009 17:41:50

Podoklopčik
To sem rad, ze se libi;) No s obalama je to horsi, ale karty jsou to nastesti kvalitni, mame s brachou docela nahranej ten zaklad a porad vypada velice dobre. Ten design je vlastne docela zradnej - dela z toho skoro sberatelskou hru, protoze ses zvedavej na dalsi rasy:)

6.5.2009 21:55:51

Dalsi rasy a design
Jo, to jo, dalsi rasy to chce a to nejen kvuli designu. Problem je, ze uz se skoro nedaji sehnat. Tak tak, ze jsem sehnal Khindy a Pillary uz asi nesezenu (mozna se postesti). No a jsou i dalsi, co mi chybi :-).
Co se tyka obalu, tak me se nic nepovedlo a snazim se hrat opatrne bez nich... Kdyby nekdo o necem vedel, at da vedet ;-)

6.5.2009 22:08:19

Kedrigern
Dej vedet, ktery rasy bys chtel, zkusim rozhodit site;)

6.5.2009 23:28:13

rbx

Podoklopcik
Ja byl take nadsen a navic se to i dobre hraje. Mam k tomu dve rasy navic, mimix a Pillar a urcite stoji za to. Jeste bych rad vedel, jake je to s temi emisary a allies.

7.5.2009 00:50:12

Aneken
Dik moc - urcite bych vzal Pillary (na zbytek ted nejsou penize...). Kdybys objevil, dej vedet.

7.5.2009 08:20:49

rbx
To jsou expanze, ktery jsou urceny k posileni rasy, kterou hrajes, ne na samostatnou hru.

7.5.2009 11:57:01

Kedrigern
Posnazim se, jeste nedavno se to dalo sehnat vse...

7.5.2009 11:58:22

Aneken
Jj, diky moc. On je problem v tom, ze FFG v podstate ohlasili, ze s Blue Moon konci - nevim, jestli je to oficialni, nicmene to posledni dobou koluje a problem fakticky je:-(

7.5.2009 12:09:57

hmm..
dal som vcera jednu prvu, taku testovaciu..takto to zacalo:

1. pozdava sa mi preklep v preklade pravidiel, kedy sa typ ohen/zem boja urcuje az PO doberani kariet;) mohlo by to posunut taktizovanie...samozrejme sme odzaciatku vyhlasovali typ pred..myslim,ze je to tak spravne -a narocnejsie;)

2. zacal som za Hoaxov, prva hra, prvy tah, prvy na tahu, z toho co som mal na ruke, som charakterne zahral hned FLIT12 (0/0+ "tvoje charaktery su ignorovane, okrem Flitov..") a utocil 0 v ohni.. z pravidiel: ak je nieco ignorovane, tyka sa to ako spec.pravidiel na karte ale aj hodnot X/Y..cize na druhej strane hociaky charakter (ak by nebola podpora, ci booster na charakter) ma ignorovane hodnoty a nemoze dorovnat ani na tu nulu..(?)
pointa: v pravidlach v casti o nulovom utoku som nevyzistil, ci sa toto povazuje za nejaku (nulovu a teda dorovanie) alebo ziadnu obranu(teda prehra).. ..vtedy sme dali ze ziadna obrana je nulova, nech sa frajerka hned nerozplace:P

2. neskor: na druhej strane bol staly support V26 (a teda som nemohol tahat v tomto suboji z drawdecku,zle)..ako mi karty ubudali a doslo mutantom ku zmene elementu, ostali mi na ruke len charaktery s max2, co na protajsok 4v ohni nie je sanca.. tak som vo svojom pokracoval a zahral Hoax11(=ak ja prehram,ty nedostanes ziadneho draka, 2/2) s tym, ze kedze je aktivny, bude platit text..
otazka:sedi to do situacie specialnych vlastnosti alebo som to nemohol podla pravidiela, ze ustup je pred charakterom, hlavne ak nemam ako minimalne vyrovnat (a objektivne som nemal)?

3.koli vyrovnanosti-tyka sa ta uprava zakladnych pravidiel (zaklad bez rozsirenia) toho,ze Hoax balik ma charakter a aj booster s navratom a Vulca nema ziadny, cize 'nepretrhne navraty tak lahko' - v ramci pravidiel, je obmedzenie opakovanej navratnosti dane superovym vylozenim..
(tusim nejake take pravidla su. zatial som ich vsak necekol)

dakujem za vase pripadne postrehy:)

inak hru - system hodnotim moc pozitivne, ide z neho obligatny kniziovsky duch, myslim,ze je to skvost..ono nie je jednoduche navrhnut "vyvazeny-nevyvazeny" system funkcii, ktore su roznych 'tried';ako chybu teda niektore nesymetrie neberem..a fandim;)
no a pomedzi hranie som sa aj par krat prichytil, ako sa namotavam na obrazky samotne, ich atmosferu..nadhera. uz sa opakujem :/ :))
..nieco na tom bude..treba dalsie rasy:D

7.5.2009 12:34:31

Podoklopcik
1. typ boje se hlasi ihned po vylozeni charakteru
2. staci dorovnat hodnotu utoku, i kdyz je ignorovana karta, pocita se jako nula.
2b. pokud nemas na dorovnani, musis ustoupit (tedy tvuj charakter jsi nemohl zahrat)
3. ano, muze si vracet na ruku a Vulca asi nic nema... Je to trosku horsi, ale pokud Vulca ve svem kole ustou, tak se karty zbavi... :-)

Doufam, ze jsem byl napomocny... Enjoy!

7.5.2009 12:55:13

Kedrigern
1. jj, prvy tah bitky je bez boost/supps. a tomto prvom sa urcuje typ.. ehm, da sa neskor zmenit typ aj inak ako charakterom mutanta, teda boost/sup? myslim v nejakom rozsireni, v zaklade to tusim nie je,..

2. ak teda ignoracia=nulovanie sily, potom sedi vec, v pravidlach som vsak toto nevycital..skor mi to prislo logicky naopak..
(potom Flit12 asi nie je moc na prave tan tah, kedy mozes len charaktery bez sups/boost, co:) dobre vediet:D

2b=3 hmm.. nuz okka.. skoda:D

3=4:) cize sa moc nestava, ze vulca ten suboj vyhra pri tejto konstalacii? je lepsie vzdy radsej ustupit? (ak teda vulca nema nieco extra special na ruke..)

vdaka, kazdy nahlad potesi, chcem to hrat spravne;).. I'll! :)))

7.5.2009 13:14:25

Podoklopcik
1. nejsem si jisty - kazdopadne obecne to meni mutant...
2. jasny, mas pak proste nulu. Kazdopadne souper muze zahrat charakter a na nej napr. booster, ktery uz ignorovany neni... Ale da se zahrat treba s nejakym charakterem, ktery ma free ikonu nebo s boostrem ci supportem s free (nevim, jestli v baliku neco takoveho je...). Dalsi moznost vyuziti je vyhodit jej v prostred souboje a tehdy se ignoruje souperuv charakter - pokud ma pouze charakter, tak zacinate od nuly. Dale by se dalo kombinovat s necim, co mu zakaze hrat support/booster (opet nevim, jestlis e nachazi v konkretnim baliku...)
3=4. Kdyz Vulca vyhraje, tak to znamena, ze Hoax ustoupil a mohl si vratit karty na ruku. Jediny zpusob, jak se karet zbavit je ustoupit a nebo nejak znicit jinou kratou...

Doufam, ze to pomohlo :-) Vitej do klubu :-)

7.5.2009 17:38:40

4)
..jasneee..malo mi to cvaknut samo och;)) Pomohlo vdaka!)
..prave to idem zadrtit s kamom Majkym..tvdy super, ITckar:)) ..bude krst ohnom..este ze mam testovaciu za sebou + to tu sledujem;))

..a ja vitaj? ..to Ty vitaj do klubu! :D

7.5.2009 18:05:01

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror LCG - podložka
Akt. cena: 480 Kč
Končí za: 7 hodin

Offcanvas