Blood Rage - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
CMON Limited
Guillotine Games
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad pravidel v grafice

Jelikož má toho CAULY asi až nad hlavu a nestačí aktualizovat stavy překladů,
budu sem dávat průběh mého převodu pravidel do grafiky. Překlad laskavě poskytl "Pato7", tímto mu velké díky.

Stav ke dnešnímu dni:
Jsem v cca 15% převodu.
- hotová šablona celého dokumentu
- počeštěny fonty
- nasázena nějaké grafika a texty

7.12.2015 15:08:27

15%
Ok. Čas se najde, připíšu 15%. Ale zdá se mi to jen takové "aby se neřeklo". 15% jsou necelé 4 strany (3,6). Takže 1. strana = titulní bez textu, 2. strana = obsah, 3. strana = úvod aneb pohádka ke hře, 4. strana = seznam komponent. Když se na to podívám, tak vlastně nic hotovo není ;-)

8.12.2015 15:47:11

20%
Tak jsem zase o trošku postoupil a snad už to bude rychlejší.

Cauly má pravdu, ale asi tak z poloviny.

Jednou jsem prováděl převod návodu do grafiky pomocí PDF editoru a narazil na problémy. K těm menší patří třeba zarovnávání textu do bloku. K těm zásadním patří délka překladu, kdy se text nemusí vejít do originálního rozměru.
Proto to dělám "od začátku", kdy si musím nachystat šablonu (záhlaví, zápatí, styly,...), z originálu vyextrahovat obrázky a fonty. Fonty pak počeštit a případně doplnit chybějící písmena. (Třeba u Blood Rage fontu chyběly písmena "B, Z, X". Je zajímavé, že je v celém dokumentu nepoužili). Délka překladu se pak nemusí vejít do původního prostoru a může klidně celý odstavec přejít na jinou stránku a případně s ním i obrázek, na který se případně odkazuje ,...
Takže rozjezd zabere hodně času, ale pak už sázení textu postupuje mnohem rychleji. (Třeba u StarCraftu jsem šablonu chystal 7 dnů a poté nasázel 48 stran za 10 dnů. Pokud by jste pravidla porovnali s EN verzi, našli by jste zmiňované posunutí obrázků na jiné stránky, ...)

Nechci moc slibovat, ale rád bych to do vánoc dokončil.

8.12.2015 21:12:49

60%
Teď jsem měl zase chvíli čas, tak jsem postoupil.

12.12.2015 15:53:44

99%
Tak ještě to jednou zkontroluji a pak dám ke stažení.

13.12.2015 19:21:20

100%
hotovo, jakmile proběhne ověření od admina, budou pravidla ke stažení.

14.12.2015 21:01:41

Jen se zeptám,
má nějaký důvod, proč jsou na straně 5 wálečníci a nikoliv válečníci?

15.12.2015 07:02:10

Opravy překlepů
Tak první chybičky už se ukazují (a rovnou je opravuji).
Dám tomu ještě týden a nahraji opravenou verzi.
Pokud najde v překladu ještě nějaké chyby napište mi PM, ať to mohu opravit.

Díky

15.12.2015 10:35:33

Nová revidovaná verze pravidel (2.0)
"tracnik" se pustil do korekce pravidel a téměř kompletně je přepracoval. Musel jsem je tedy znovu vysázet do grafiky a měli by být hned po schválení dostupné ke stažení.
Díky

30.1.2016 14:59:25

karty
máte někdo nascanované karty co potřebují překlad (tj všechny s textem?)

Pokud chcete, přepíšu na ně moje texty co tu jsou ke stažení v jednom z diskuzních vláken (i s asi dvěmi opravami chyb, na které jsem narazil).

Nemělo by mi to zabrat více než den či dva. Ale znovu se mi to nechce scanovat, tak kdyby někdo přispěl svou troškou, tak budou mít všichni karty s překladem :)

30.1.2016 15:41:54

Vybíráme z Bazaru

Descent CZ - Stíny Nerekhallu
Descent CZ - Stíny Nerekhallu
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas