Battletech - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 14
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: FASA
Autoři: Jordan Weisman
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Přínos "výroční" verze...

Docela by mě zajímalo, jaký je obsahový rozdíl této verze oproti 4. edici, kteroužto vlastním.

Co jsem koukal do seznamu komponent, tak je tam 24 figurek Mechů, kdežto 4. edice měla 2 x 24 kartonových žetonů mechů v podstavečkách.

Dále tam jsou mapy z tvrdého kartónu, ne jen obyčejný tenký papír.

Ale jinak si myslím, že nic zvlášť přínosného (pro majitele 4. edice). Pro nováčky, či majitele starších verzí určitě plus.

Že by hodlali taky vydat i další rozšíření?
28.3.2011 11:57:37

Tak asi takhle
Mno máš pravdu, že těch mechů je tam 26 (24 + 2 Klanové Omnimechy).
Oproti 2hé po případě 4té edice od ALTARu jsou ve vnitř pravidla pro pěchotu a vozidla, které v českých verzích chyběly. Pokud si pamatuji tak ALTAR chystal i CITYTECH, který už v sobě tato pravidla obsahoval, nicméně nakonec se to nekonalo (v té době mě to velice ranilo :-)) ).

Pokud se do krabice podíváme dále, najdeme tam kromě jiného MAPU vesmíru rok 3067 (A1 nebo takový větší formát).

Stojí také poznamenat, že zatímco Battletech 4té edice se "konal" 3049, nová verze je posunuta až do roku 3067 (doba po návratu Clanů). To jsou ale drobnosti pro "normálního hráče nepodstatné" tak s tím přestanu…

V krabici mě však potěšila zásobárna čtení:
a) Historie o vývoj světa (sice jsem to již četl v jinačích svazcích, ale i tak topotěšilo)
b) Karta s přehledem
c) Pár stran o barvení - Tady jsou opravdu jen shrnuty základní techniky, ale zase pro začatečnka super myslím
d) Taktika boje - Zase pouze základy, ale i tak aspoň něco
e) „How to core rulebooksworks“ – Tuhle malou knížečkou je možné stáhnout přímo od výrobce. Je zde rozepsáno v které knížce najít jaké informace - tzn: Total Warfire jsou rozšířená pravidla pro jednotky, TechManuál je pro tvoření nových Mechů,Technical Readout popisují stroje atd...

Pak bych už jenom zmínil desky z kartonu, které se opravdu povedly a jsou oboustranné. Zklamal mě pouze fakt, že mapy už jsem znal z předchozích MAP setů.

Zamrzí však jakákoliv absence figurek pěchoty a/nebo vozidel - (když už jsou tam ty pravidla tak tam aspoň nějakou jednotku dát mohli - mno ne?)
A za mě ještě velké mínus za chybějící pravidla boje ve městě…

8.4.2011 20:30:55 | Upraveno autorem (porovnej)

c00p3er
Jsou na mapách města? Nejsou. Tak proč by tam měla být pravidla pro boj ve městě? To mi hlava nebere. Ale v tom samém duchu (taky) nechápu proč v krabici nejsou jednotky ani vozidla, když pravidla pro ně obsažena jsou. Stačil by aspoň obyčejný kartonový žeton...

9.4.2011 01:29:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Jasný! Ty města patří do CITYTECHU a jsou také v TOTAL WARFIRE pravidlech (Do Battletechu nepatří).
To jsem si opravdu jen posteskl, protože osobně boje v uličkách měst patří mezi moje nejoblíbenější...

9.4.2011 19:11:49

Tak uz to dorazilo
Vypada to super. Uz zacistuji a pripravuji na nabarveni vsech 24 ABS robotu. Dva detailni vypadaji paradne. Jen LOKI je trosku puzzle na slozeni bez nejake navodove kresby. Snad to dam. Nevim jak presne namalovat roboty. Jestli jak ma napadne nebo je namalovat podle kanu, to ale je budu muset rozdellit do tymu ne? abych to pak nemichal pri hre. Koukal jsem na camospec.com a moc chytrej jsem z toho nebyl. Je tam i prirucka na malovani se zaklady barev pro jednotlive klany. Jen nevim jak tech 24 robotu rozdelit. Super je ze tam jsou zakladni pravidla na tvorbu vlastnich mechu (tusim ze level 1), takze modelarine a fantazii se meze nekladou.

11.4.2011 15:11:27 | Upraveno autorem (porovnej)

ataribaby
Uděll bych je neutrální, protože podle scénářů budou bojovat za různé frakce Inner Sphere a i klanů:-)

11.4.2011 15:47:00

figurky pro pěchotu
je škoda že jich tam pár nedali, ale na druhou stranu, uvážíme-li jak převážně pěchota dopadla v souboji s mechy a její oblíbenou přezdívku UZP, tak to zas tolik roli nehraje... od koupě mě to rozhodně neodradí :)

11.4.2011 17:19:25

Marvin
Jo supr napad, diky. Budou neutralni. Zkusim pohledat web na nejake napady. Na bocich krabice jsou take vyfoceni nabarveni mechove. Ale jestli to jsou neutralni kombinace nevim.

11.4.2011 19:17:36

CAMO
Mno se týká kamufláž tak můžeš udělat napříkald klanovou kamufláž per mech.
Stejně tak Mercenaries kamufláže per mech by taky dávaly docela smysl.
Další možností jsou jednotlivé povrchové kamufláže - desert, jungle, arctic...

možností spousta :-)

BTW:jsem na tom podobně, začištuji a stříkám základem, abych bylo vše připraveno na malování.

12.4.2011 12:58:14 | Upraveno autorem (porovnej)

c00p3er
Deset, Jungle, artic kamuflaze sem videl v mech labu ve hre mechwarrio 4 Mercenaries, ktera je ted uvolnena zdarma pres takovyho silenyho klienta. mektek nebo tak nejak. Asi bujdu do desert nebo jungle tematu. Jinak mam vse zacisteno, slozeno a pripraveno na zaklad nastrik GW Chaos Black. Uvidim jak to na tom zkurvenim ABS plastu bude drzet. Lepit se to moc neda takze ulamane casti co jsem mel sem pomoci pajky pritavil a v poho. Nema nekdo tip na sekundove lepidlo co to slepi. Gelove co jsem mel ani tuk. Tech 24 ABS mechu beru jako startovaci zaklad. Dval plastove jsou super a zbytek bude o samodomo a o schaneni kovovych battletech modelu na ebay. Meritko by melo byt v pripade Battletech 1/280.

12.4.2011 16:11:07 | Upraveno autorem (porovnej)

barvení
Váhám, jestli to vůbec barvit. Modely jsem si prohlížel a jejich kvalita mi nepřijde nijak oslnivá. Asi to nechám spíš jen, jestli se budu někdy vážně nudit nebo mě zaujme nějaké pěkné schéma, které bych si rád zkusil na ně nabarvit.

12.4.2011 16:18:19

ataribaby
jasný, z mechwarriora 4 se dá taky čerpat :D
Ale kamufláže jsou i na:http://camospecs.com

GW Chaos Black taky preferuji, co jsem teďka stříkal pár kousků tak to vypadá, že to drží.
Co se týče kvality plastu, tak musím uznat, že opravdu nic moc. Hromady vrtání, broušení, tmelování. Nejvíce mě však štve, že po zapilování občas zbývají takové žmolky, které jsou hodně blbě dolů, prostě ty plasty jsou děs.

12.4.2011 19:51:35

c00p3er
Jojo, Nechapu proc to neni odstriknuto z polystyrenu jako ty dva cupr detailni mechy. Kvuli zmolum jsem to ani moc nebrousil a jen zacistil tim odlamovacim britem. Vrtani, zacistovani, brouseni, lepeni by pak bylo parada. Na camo spec jsem koukal, ale pripadalo me to ze tam jsou jen klanove kamuflaze, nebo se pletu?

12.4.2011 20:08:40

ataribaby
Mno co jsem se koukal (http://camospecs.com/Faction.asp?ID=179) tak si taky pár vyberu. Třeba tady AWESOME (http://camospecs.com/Miniature.asp?ID=4962)vypadá docela hezky, jako inspirace je to super...

12.4.2011 20:37:18

c00p3er
Super, to je to co jsem hledal a nevidel. Diky. Asi pujdu do forrest/jungle.

12.4.2011 20:58:43

Vybíráme z Bazaru

Pax Emancipation - nova, poze rozbalená
Akt. cena: 610 Kč
Končí za: 23 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas