Battlestar Galactica: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 293x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochix.it
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

několik nejasností v pravidlech

Mám několik bodů které zas tak úplně nachápu jak se mají hrát.
1. co když hráči dojdou během kole karty?? Musí počkat než k němu dojde kolo a znovu si nabrat nebo si smí doplnit když příjde o poslední kartu?
2. cilonský útok.-Když je galaktika pod útokem popsaném na právě tažené kartě krize rozmístím lodě tak jak je na ní popsané, to mi je jasné. Co když v dalším kole vytáhnu další krizi s jiným útokem. Mám toto kartu ignorovat a táhnout novou?
3. aktivace viperů – jak vipera dostat na plochu a zahrát s ním tah mi je jasné. Ovšem v pravidlech se píše něco ve stylu „Každý viper může být v hráčově kole mnohokrát.“ Jak to mám chápat? Pokud by to tak bylo, znamenalo by to že ve chvíli kdy aktivuji vipera můžu s ním lítat a střílet až do aleluja což je nelogické.
16.10.2012 18:36:27

dodatek
4. jsem na ošetřovně a přijde na mě řada. Táhnu jednu kartu. Co můžu dělat dále? Můžu se zase pohybovat po galactice jako za normálního tahu zkrátka pokračovat ve standardním kole??

16.10.2012 18:57:00

re nejasnosti
Takže popořadě
ad 1) Karty dobíráš až na začátku svého kola, je tedy dobré plánovat kdy pomůžeš (uškodíš) a kdy vyšetříš na horší (lepší ;) ) situaci, abys nezůstal s prázdnou rukou než na tebe přijde řada.
ad 2) Neignoruj, prostě do situace na stole přidej další lodě podle nákresu na kartě. Pokud už nemáš modely daného typu (typicky cylonská basestar) tak umístění takové lodi přeskoč. Dál se karta vyhodnocuje stejně jako normálně.
ad 3) Chce se tím říct že lze aktivovat jeden Viper vícekrát pokud k tomu máš možnost. Např. místnost Command ti umožňujě aktivovat dva nepilotované Vipery, tj buď dva různé jedenkrát, nebo i jeden viper 2x po sobě. Pokud tedy na tebe někdo zahraje executive order když jsi v Commandu, můžeš jeden Viper aktivovat až 4x.
ad 4) Ano můžeš dělat cokoli, jediný problém s ošetřovnou je, že ti na jedno kolo sebere přísun karet, což ale může být vzhledem k ad 1) dost fatální..

16.10.2012 19:09:24

doplnění
ad 2) umístění lodí, které už došly se neignoruje. Aktivní hráč rozhodne, jestli lodě, které už nejsou v zásobě, přemístí na novou pozici podle právě tažené karty krize nebo nechá tam, kde se právě nacházejí.

Jinak doporučuji karty krize s flotilou (přibližně) pravidelně "rozmíchat" do balíčku krizí, ať se nestává, že do jednoho skoku přijdou 3, nebo naopak žádná (což je děsná nuda, zejména pro piloty). Ale ještě lepší je koupit si rozš. Exodus, které karty flotil nahrazuje jiným mechanismem.

17.10.2012 08:25:29

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne South seas
Carcassonne South seas
Akt. cena: 2850 Kč
Končí za: 22 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas