Battlestar Galactica: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 293x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochix.it
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

BSG + PEGASUS + EXODUS - hra pre 7 hráčov

Hrali ste niekedy niekto BSG vo väčšom počte ľudí ako 6 ? 7 prípadne 8 ?

8 mi príde už megalomanstvo - podľa mňa nie je dostatok skill kariet.
No ak sa zíde partička 7ich ľudí tak predsa nebude jeden sedieť a nečinne sa prizerať nie ?
20.12.2011 21:53:50

rozloženie síl
Aké rozloženie síl by ste volili ?

Mne ako najvyrovnanejšie príde .
2x cylon
1x cylon leader
1x sympatizant
3x human

20.12.2011 21:55:17

oficiálna verzia od FFG
Práve som v pravidlách (Pegasus) narazil na konci pravidiel str. 18 variantu pre 7 hráčov. Tak sa ospravedlňujem za spam tému. (hru totiž nevlastním tak som nevedel že taký variant existuje)

No ale predsa hral niekto nejak inak v 7mich ? 8mich ? :)

20.12.2011 22:36:33

7 hráčů
V sedmi hráčích jsme hráli, máme BSG + Pegasus, složení podle pravidel a upřímně řečeno, nebylo to zrovna to pravé ořechové.

V tolika lidech strašně dlouho trvalo, než se dostal tah zase k tobě a vzhledem k dlouhému kolu byly běžné situace, kdy 2-3 hráčí kolem stolu neměli žádné karty v ruce. Navíc je tím někdo nucen hrát za Cylon leadera, což jsem si vybral já, ale hra mě za něj moc nebavila.

Ostatně i proto nemám rád sympatizanta, protože hra ho chtě nechtě v polovině (+-) odhalí a už není pochyb o tom, za kterou stranu kope. A přiznejme si to, ty pochyby a dedukování, kdo je kdo, je na BSG to nejlepší.

Takže jako nouzovku ano, možná. Ale raději v těch 5.

21.12.2011 06:13:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Hike
5 je naj to môžem potvrdiť

No k tomu sympatizantovi - my máme aj Exodis z ktorého NAJ podľa mňa je cylon fleet.
K Sympatizantovi tak už v Pegasovi je to že príslušnosť Sympatizanta sa rieši cez karty agendy čo je podľa man oveľa lepšie než nútene sťahovanie jedného zdroja do červeného.

21.12.2011 08:27:09

Faarha
Exodus jsem hrál jednou a ta Cylon Fleet je podle mě super, ale třeba ty karty pro lidi s těmi osobními úkoly mě už nezaujaly, takže jsem zůstal u základu s Pegasem.

Sympatizant z Pegasu je skutečně lepší, nicméně pořád tam zůstává to nucené odhalení a nějak mi to není po chuti.

21.12.2011 10:10:47 | Upraveno autorem (porovnej)

BSG v 7+
Mám za sebou několik her, které se hráli v 7 i více hráčích a budu trošku nesouhlasit s dosavadními názory.

Pokud se sejde opravdu dobrá parta lidí, kteří tu hru znají a tudíž vědí jak hrát, tak není problém hrát téměř v jakémkoliv (nebrat do slova :) ) počtu. Ve velkém počtu hráčů se nemusí házet tolik karet do zkoušek dovedností, tudíž by nemělo nastávat, že karty dojdou a pak není co dělat. Navíc v tolika hráčích se obvykle nad hrou velice živě diskutuje. Hra ve více lidech zároveň i prohlubuje tahanici o jednotlivé tituly a podezíravost, jestli to onen člověk hraje pouze z chamtivosti, či nevěří někomu jinému, nebo je Cylon.

Osobně nejsem příliš kladně nakloněn Cylon leaderům a snažím se vždy přemlouvat, ať se s nimi nehraje. Počet cylonů je většinou tvořen stejným způsobem jako v základní hře: 5 hráčů (2), 6h (2+Sympatizant, nebo snížené suroviny), 7h (3), 8h (3+S)

Pokud ale hráči hru dostatečně dobře neznají a musí se při hře hodně vysvětlovat, pak nemohu vyšší počet hráčů doporučit. Hra pak chvílemi strádá, což může hráče nudit.

21.12.2011 12:25:30

Faarha
My pravidelne hrávame BSG s rozšíreniami Pegasus a Exodus, pričom používame Pegasus aj Cylon Fleet a podľa chuti New Caprica alebo Kobol. Najlepšie sa to hrá v 5 hráčoch, kde sú 2 cyloni na 3 ľudí. V nepárnych počtoch 4 a 6 sa hráva so sympathetic cylon, ktorý má personal goal. Sympathetic cylon je podľa mňa ešte celkom únosná hra.
Hru v 7 hráčoch sme hrali iba 2x a zdalo sa nám to dlhé, najmä preto že človek dlho čakal na nejakú akciu. Ale to je možno iba subjektívne.
Cylon leaders sa neujali, zdali sa každému málo hrateľní.
Karty You are not a cylon, Personal goal a Final five dávame do jednej kopy, z ktorej sa náhodne žrebuje do balíka loyality.
Plus v posledných hrách sme v rámci house rules (aj kvôli strate surovín v personal goals) pridali po 1 surovine na začiatku.

27.12.2011 16:10:31

caaro
s počtom ľudí na BSG partičku 5 úplne súhlasím je to najideálneší počet. No ak sa raz nazbiera 7 hráčov tak sme boli nútení zahrať v 7mich :) ... aspoň sa hra teší obľube :)

27.12.2011 20:08:59

Faarha
nám sa ale zatiaľ nepodarilo dať dokopy 7 ľudí, ktorí by túto hru dobre poznali. Takže aj kvôli tomu sme mali zdržovačky. Ale zasa pri 7 máš lepšiu inkvizíciu a môžeš vyberať viac ľudí na poprávku... ;)

28.12.2011 11:05:43

Vybíráme z Bazaru

Among Cultists
Among Cultists
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas