Bang! Divoký západ

xxxxxxxooo hodnoceno 218x (Seznam vlastníků)

Bang! Divoký západ - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Bang!
Bang! Střela
Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Emiliano Sciarra
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Postavy

Některé postavy z tohoto rozšíření mi přijdou poněkud silné.
Už jste divoký západ zkoušeli? My ano a hned jsme začali navrhovat nějaké oslabení nových postav.
Co si myslíte například o Greygory Deckovy?
my jsme se rozhodovali o tom mu buď jeden život zkrouhnout nebo to že svojí schopnost musí použít vždy.
29.3.2011 09:50:59

postavy
Tyhle postavy evidentně nemají být kombinovány, ale měli by být hrány samostatně.

29.3.2011 10:56:11

.
Jenže to mne osobně přijde škoda.. rozšíření by mělo hru rozšiřovat.. ne dělat ji jinou

29.3.2011 12:03:03

Svetlovdusi
Promiň, ale to, co jsi právě řekl, je tak trochu nesmysl. Skutečně se jedná o rozšíření hry, které se normálně používá s ostatními kartamy. Hrdiny jednoduše přidáš k těm ze základní sady a ostatních rozšíření. Ostatně je na tobě, jestli hru budeš hrát bez nebo s rozšířením nebo například jen s kartami "Divoký západ" a bez hrdinů. To už je prostě věc vkusu. Hrdinové jsou pravda silnější, ale nemyslím si, že by jejich schopnosti vážně měnily průběh hry. Top hrdinou je stále Willy The Kid a Slap The Killer s vulkanikem. Navíc má každý stejnou šanci si některého z nových hrdinů vylosovat. Hru jsme hráli s rozšířením máme ozkoušenou a zaběhlou a osobně si myslím, že jde o zatím nejlepší rozšíření Bangu.

29.3.2011 14:22:45

to eskel
Kdyby to byl hluboce strategický typ eurohry, kde každá malinká nevyváženost hru úplně rozbije, tak bych si s tím dělal starosti. Bang ale takovou hrou ani zdaleka není a vůbec nezáleží na tom, jestli má někdo postavu silnější nebo ne. Případně pokud se ostatním zdá moc silná, tak se proti němu spiknou. U Bangu bych si s takovými problémy opravdu hlavu nelámal a i podle mě je tohle rozšíření opravdu povedené.

29.3.2011 14:25:54

Greygory
Já musím souhlasit stím že, to že jsou nové postavy trochu silnější nevadí a normálně je hrajem, ale greygory máme zkušenost že si vykombí nějekou hrozivou šílenost a pak u ní zůstane proto jsme udělali pravidlo, že se mu ty vlastnosti mění každé kolo.

A těch šílenejch kombinací je opravdu dost.
Třeba wili a calamita
nebo Wili a Suzi
nebo wili a Slab
žurnalista a lucky
atak dále

30.3.2011 08:00:07 | Upraveno autorem (porovnej)

postavy
mně asi na rozšíření postav pobavila nejvíce parodie na filmové herce westernů, jako například:
Flint Westwood = Clint Eastwood
Big Spencer = Bud Spencer
Teren Kill = Terence Hill
Greygory Deck = Gregory Peck
John Pain = John Wayne
:-)

12.4.2011 10:04:49

Pro ty, co nevidí ty další
Lee van Kliff - Lee van Cleef
Gary Looter - Gary Cooper
Youl Grinner - Yul Brynner

ony všechny jména postav v Bang!u jsou parodie, kdybyste si toho náááhodou nevšimli

12.4.2011 11:09:30

Wolfsen
...díky za doplnění.

12.4.2011 13:01:21

Wolfsen
Tak to máš naprostou pravdu, že Buda Spencera a Terence Hilla alias Bambina a Joa Trinitiho například z westernu Pravá a levá ruka ďábla by měl s společně s Clintnem poznat asi každý. Ale například takový Lee van Cleef už je spíš záležitost pro milovníky westernů. Já osobně zbožňuji filmy z divokého západu a to zejména ty od Sergia Leoneho. Takže mně trochu mrzelo, když jsem mezi novými hrdiny nenalezl například Tucu alias "ošklivého", kterého stvárnil Eli Wallach (též známý ze Sedmi statečných) v legendárním filmu "Hodný, ošklivý a zlý", když už se ve Wild West Show objevili i jeho dva kolegové právě z tohoto westernu ( Lee Van Cleef a Clintn Eastwood).
Co naplat, člověk nemůže mít vše. I bez Eliho je toto rozšíření pecka. Například roubík je v mé jindy hovorné skupině považován za delikatesku. A taková výměna míst nebo zahraj tři karty jinak život dolů vůbec není na škodu.

To Eskel: Máš naprostou pravdu a musím uznat, že ten tvůj nápad je geniální. My to doposud řešili docela jinak. Dotyčného jsme prostě co nejrychleji odbouchli. Ale toto tvé řešení bude jistě alespoň pro hráče Greygoryho přijatelnější. Co já si pamatuji, tak u nás byla nejdrtivější konstelace karet. WWS - každá karta lze hrát jako karta BANG!
FF - Léčka, HN - Prokletí, Kombinace hrdinů - Suzi + Slap s vulcanicem+nikdo neměl mustanga nebo léčku.

12.4.2011 15:50:52

John Pain a Vera Custer
Jak byste řešili situaci, kdy Vera Custer si vezme schopnost Johna Paina a v kole se ověřuje třeba dynamit? Kdo si bere kartu? Nebo se nějak střídají?

23.1.2012 17:43:36

Terren Kill + Roubík + Požehnání
"Jsem Terren Kill a kdykoliv mám umřít, líznu si kartu. Pokud není piková, neumřu a doberu si jednu kartu. Z karet divokého západu právě platí Roubík - kdokoliv promluví, ztrácí život. A navíc z karet High Noon právě platí požehnání, kdy jsou všechny karty srdcové. Vedu si tedy sáhodlouhý monolog nebo si zpívám písničku. Lížu si karty (srdcové) a dobírám si jednu za druhou. Až jsem spokojený s množstvím karet Bang! na ruce (třeba 20), vyložím Volcanic a zabiju všechny, které potřebuji. Lidé se na mě dívají velmi škaredě."

Michal S

24.11.2019 17:25:08

Vybíráme z Bazaru

Kufr 2 společenská hra - nové otázky a úkoly
Akt. cena: 260 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas