nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Bandido

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština:
Vydavatelé: Helvetiq
Autoři: Martin Nedergaard Andersen
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

"Nechvalně proslulý mexický zločinec Guzmán opět uprchl z vězení". Takhle by to nešlo.  Musíme vybrat lepší stráže. Někoho komu to myslí, dokáže skvěle spolupracovat s ostatnímy a neztratí v podzemních tunelech orientaci.          Část týmu by taky měli být jedinci menšího vzrůstu, aby se mohli v nízkých tunelech které Guzmán vykopal lépe a rychleji pohybovat. Třeba tak asi jako 4-5 leté děti.....

Hra Bandido je jedna z malých karetních her poměrně nového nakladatelství Helvetiq. Je inspirovaná několika úspěšnými pokusy o útěk, slavného narkobarona "Prcka" z přísně střeženého mexického vězení. Hráči se společně snaží zmařit pokus o útěk. Pokud se jim to povede vyhrávají všichni, pokud ne - ?!!.. :(.

Do středu stolu je položena karta s vězeňskou celou, ve které je zavřený Guzmán a smutně kouká. Nicméně už má     ( podšívka mexická ) z cely vykopaných několik tunelů. Každý hráč dostane na ruku tři karty. Zbylé karty tvoří dobírací balíček.

Ve svém tahu musí hráč přiložit jednu ze svých  karet k mapě tunelů která vzniká ve středu stolu kolem první karty s celou. Na kartách hráčů jsou nakreslené různé tunely (podobně třeba jako ve hře sabotér) . Tunely na sebe musí navazovat, případně jít ven, do prázdna. Po přiložení karty si hráč dobere jednu kartu z dobíracího balíčku.            Takto hráči hrají tak dlouho, dokud nedojdou karty v dobíracím balíčku i v rukách hráčů.

Pokud se podaří během hry ( než dojdou karty ), uzavřít všechny tunely, hráči vyhráli a zabránili Guzmánovi v  jeho útěku. Pokud po tom co došly všem karty, ještě zůstal nějaký tunel otevřený (končí do prázdna ) pak se podařilo zloduchovi opět uprchnout a všichni hráči prohráli  ( a FBI bude mít zase práci navíc ....).

 

 

 

 

 

Autor: čínan