Axis & Allies Europe 1940

xxxxxxxxxo hodnoceno 18x (Seznam vlastníků)

Axis & Allies Europe 1940 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 210 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Lawrence H. Harris
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PRAVIDLA

DOTAZ NA PODMÍNKU VÍTĚZSTVÍ

už finišuju s překladem. Evropu už mám a teď ještě pár stran upřesnění pro Globální hru. V závěru překladu Evropy jsem ale narazil na jednu nesrovnalost v mém chápání podmínky vítězství - takže pokud byste mi mohl pomoct, byl bych rád.

EUROPE 1940:
Na str. 6 se píše, že podmínky vítězství (kontrola vítězných měst u vítězství Osy a kontrola Berlína a Římu u vítězství Spojenců + svoje hl. město) musí být splněny po celé kompletní kolo.

Na str. 24 se ale píše, že podmínky vítězství musí být splněny od konce tahu některé velmoci až do začátku jejího následujícího tahu. Tedy jestli to dobře chápu NE během standardního kola, ale během dvou necelých kol než se na tah dostane velmoc u které se podmínky vítězství začaly kontrolovat.
Např. Spojenci zvítězí, jestliže jsou podmínky plněny kontinuálně od konce tahu Velké Británie do začátku tahu Velké Británie v následujícím kole.

Chápu to tak správně ??? A platí to tak i pro podmínky globální hry (Europe + Pacific), kde se píše na str. 31 také o platnosti podmínek kompletního kola, ale není to nijak blíže specifikováno ???
29.10.2010 15:37:44

Offtopic
Já je, že když už tu nabádáš lidi ke správnému chování, tak napsat titulek velkými písmeny je na internetech krajně neslušné, bo to vypadá jak výkřik :)

29.10.2010 15:40:25

ad titulek
No myslel jsem to tak, že u každé hry různé dotazy na pravidla bývají nejdůležitější a bývají také většinou soustředěny pod jedním vláknem, kdy ten název bývá často každý pes jiná ves a pak celkem mezi ostatními vlákny zapadá. Proto jsem to učinil :). Jinak bych samozřejmě to vlákno nazval Dotaz na podmínku vítězství a napsal bych to malým písmem. Mne celkem velká písmena neiritují, ale pokud to tak vadí, tak se příště polepším :).

29.10.2010 15:55:22

kren
Já jsem si říkal, že to bude proto, ale jde o to, že si spousta lidí myslí, že jejich příspěvek je zrovna ten nejdůležitější a pak se "překřikují". Ale nemyslel jsem to zle :) Jinak pryč s OT a díky za překlad!

29.10.2010 15:58:19

kren
chapes to dobre, je v tom trochu zmatek :)
v evrope plati ze musi splnovat podminky po cele kolo .. tj treba od tahu nemce kdy ziska 8me mesto do dalsiho tahu nemce

v global platit totez (minimalne v alpha+2 ..a nic jineho uz ani nema smysl hrat)

v pacificu je to jedine trochu jinak ... japonsko vyhrava kdyz ma splnene objectivy na konci celeho kolo (at the complete round of play), tj. po odehrani anzacu, zatimco spojenci musi mit 1 vlastni capital a japonsko na konci kola japonce (vzhledem k tomu ze japonec hraje v kazdem kole prvni je to ve skutecnosti totez ... po dosazeni podminek vitezstvi ma kazda mocnost jeste 1 tah na to aby s tim neco udelala)

17.2.2011 14:35:58

Vybíráme z Bazaru

Discoveries: The Journals of Lewis & Clark
Discoveries: The Journals of Lewis & Clark
Akt. cena: 501 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas