Assyria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Emanuele Ornella
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

zkušenosti

Ahoj,
hry od Ystari mi ve většině případů dost vyhovují, tak se chci zeptat jestli to někdo hrál? O hře bych i uvažoval, ale nečetl jsem zatím žádné recenze. Anglicky v podstatě neumím, takže odkazy na zahraniční stránky mi poslouží leda tak pro podívání na herní plán. :-D
4.12.2013 22:06:31

Hokub
Ahoj hru jsem vlastnil, rozbalil, karty strčil do obalu jednou zahrál a šla z domu :-D. Ale ne vážně asi nejsem zrovna cílovkou pro tyto hry.

O co v této hře de. No stavíš si malou vesnici na různých polích, ty pole obsahují vždy nějakou surovinu. Aby ti tam ty domečky mohly zůstat musíš "vydražit" odpovídající surovinu a jednotlivé domečky zásobit. Vydražit je v uvozovkách protože nejde až tak moc o dražbu jak spíše kdo si kartu vezme dřív tak ji vlastní. Podle toho kde a jak máš postaveny svoje vesničky a podle toho jak jsi je zásobil dostáváš vítězné body a taky velbloudy.

Vítězné body jsou jasné, takže se zaměřím na velbloudy. Velbloudi se používají jako univerzální platidlo pro všechny akce ve hře. Suroviny za ně nenakupuješ ale jinak všechno. Můžeš si za ně přistavět zikkurat, můžeš se natlačit do politiky a získat nějakou výhodu ať už bodovou a nebo v surovinách a nebo je můžeš prakticky vyměňovat za vítězné body.

Těch akcí je víc ale zhruba představu máš. Třikrát za hru proběhnou záplavy které ti tak jako tak spláchnou nějaké vesnice a buduješ nanovo. Jinak je to asi vše, prostě stavíš vesnice, získáváš velbloudy a kupuješ si akce. Pak se to točí dokola s novým prvním hráčem.

Vyhrává ten kdo má nejvíce vítězných bodů myslím koncem 8. kola. Vítězné body se získávájí za spoustu věcí, například tím kde máš postavené domečky nebo jak moc máš postavený zikkurat, nebo více zikkuratů.

Jako hra to zábavná pro někoho asi bude, interakce tam taky je. Respektive čím se dá škodit je zabírání cenných míst protihráčům, jak na desce kde si stavíš domečky tak v politice. Jinak si všichni frčí na vlastní triko.

Pokud máš rád eura je to pro tebe určitě to pravé, pro mě jediné čisté euro co mě baví je jenom Vysoké napětí. Tohle je na mě už hodně kalkulační.

4.12.2013 22:34:50

BMAJTZ
Ahoj,
moc díky za přiblížení. Je fakt, že když jsem Tvůj popis četl, nijak mě to nenadchlo, ale na druhou stranu jsem přece jen ten "podřadný" euro hráč, takže by to nemuselo být tak marné. :-)
Absolutně mi sedí od Ystari např. Caylus. Relativně nedávno jsem se seznámil s hrou Sylla a taky mě dostala. Snad jediný kus, který mě zklamal je Yspahan. Dokázal bys Assyrii přirovnat k některé ze zmíněných her?
Díky! ;-)

6.12.2013 20:36:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Hokub
Zadnou z tech her jsem nikdy nehral promin.

7.12.2013 16:19:49

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne Princezna a drak (stará edice)
Carcassonne Princezna a drak (stará edice)
Akt. cena: 569 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas