Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 179x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

SPOILER: jak jste dopadli?

Upozornění: Nečíst, pokud jste hru nehráli, nebo si nechcete ihned spoilnout příběh kampaně. :)

Náš první pokud skončil vcelku fiaskem, hráli jsme s detektivem a Wendy. V prvním scénáři jsme sejmuli kněze a srovnali barák se zemí. Lita se k nám přidala a s lehce pochroumanou duší jsme šli po stopě kultu.
Druhý scénář nás totálně vypekl, dostali jsme jen jednoho kultistu. Hunter samozřejmě lovil Wendy, která se mu pořád jen vyhýbala, ale zabít ho se nám nepodařilo. Detektiv se vypořádal s kanibalem.
V lese jsme chvíli bloudili, pak na nás vylítlo všech 5 zbylých kultistů a zbaběle jsme utekli, protože jsme neměli vůbec nic čím zkázku odvrátit...

Druhý pokus kampaně probíhá vcelku podobně. První scénář byl úspěšný a oba jsme si odnesli 5xp. Ve druhém scénáři jsme opět dostali jen jednoho kultistu (tentokrát na hřbitově). Jedna postava dostala nakládačku a došel nám čas. Ani nevím, jestli má smysl se pokoušet o třetí scénář, protože předpokládám, že opět nastane konec světa a my s tím neuděláme vůbec nic :)

Je to normální, že druhý scénář končíme s takovým výsledkem, nebo jsme opravdu tak moc špatní? :D
Hrajeme na standarní úroveň s jednou krabicí (druhou rozhodně kupovat nebudu, počkám si na expanzi).
7.12.2016 19:10:40 | Upraveno autorem (porovnej)

dopad
No jak čtu vaše dopadnutí tak třetí scénář rozhodně nedoporučuji, dostali by jste naloženo ještě více. Zkuste barák nesrovnat ze zemí, Lita se k vám přidá tak jako tak, ale dostanete více xp

7.12.2016 19:21:38

lita
Právě, že pokud barák nepodpálíš, tak se k tobě nepřidá.

7.12.2016 19:41:51

Úroveň
Tak ono štandardná úroveň so súčasnými kartami je podľa mňa dosť veľa. Ja som hral sám na najnižšiu úroveň a dopadol som takto:

Myslím si, že táto kampaň potvrdila, aspoň zatiaľ, moje dojmy, že v sólo móde za jedného hrdinu to bude ťažšie, nevravím, že nehrateľné. Sranda to bola a teším sa až si to s iným hrdinom zopakujem. Ale skrátka koordinácia hrdinov, vypomáhanie si, vylaďovanie vzájomných slabín, skrátka to je jedno veľké plus, čo táto hra má a v solitéry to odpadá a človek sa musí veľmi spoliehať na to, aby mu prišli na ruku práve tie karty, ktoré potrebuje. Napr. v druhom scenári sa mi podarilo prelízať vyše 20 z 34 kariet v balíku. V treťom som sa ale nedostal ani do tretiny a práve tam mi najviac chýbali potrebné karty.

Ale, zase je to len moja prvá skúsenosť, uvidíme ako to dopadne s iným hrdinom. Pre info - hral som za Daisy Walker, ktorá silný skill na preskúmavanie a útok som mal poriešený cez kartu Shrivelling, ktorá mi dovolovala útočiť intelektom, ktorý som si posilnil kartami: Holly rosary (+1 intelekt) a v kombinácii s jej unikátnou schopnosťou som to boostoval od 2. scenára Encyklopédiou, ktorú som v prípade potreby striedal s Old Book of Lore, ktorá mi pomáhala si vybrať takú kartu, ktorá mi vedela so skill testom pomôcť.

/Pozor!!! Nasledujúci text obsahuje príbehové spojleri z každého scenára kampane!!!/

Hral som na najslabšiu obtiažnosť.

Prvý scenár som prešiel úplne bez problémov, veď je to len výukový, niečo ako v Pánovi Prsteňov. S Ghoul Priestom mi pomohla Lita.

V druhom scenári už ale začali väčšie problémy. Síce, keďže som hral sám, tak som od začiatku nemal na ploche žiadnu príšeru, ale za to som mal smolu, že som narážal na lokácie, kde bola len 1 stopa a na stretnutie s cultistom som stopy potreboval 2. Do toho mi prišli udalosti, ktoré mi práve stopu 2x zobrali, tak som sa spomalil a pri tlaku času to so mnou nevyzeralo dobre. Ako naschvál, keď sa mi už podarilo identifikovať nejakého cultistu, tak sa objavil presne v lokácii na opačnom konci, čiže som sa musel trepať za 2 akcie cez celé mesto, sem tam ešte spomalený nejakým tým "neunikátnym" cultistom, ktorý sa mi do počtu 6 potrebných kusov nepočítal. Prvého cultistu sa mi podarilo získať až za polovicou scenára. Nakoniec som si získal 3 zo 6.

Keďže sa mi nepodarilo získať všetkých cultistov do polnoci, tak nielen, že som musel začínať tretí scenár s väčším časovým tlakom, ale ešte som mal aj nepriateľov navyše. Scenárom sa šlo v pohode až práve do momentu, kedy sa na mňa vyrojili naraz 3 príšery (2 cultisti z minulého scenára) a Umôrdhoth - zlo, ktoré sa prišlo pomstiť. A keďže Umôrdhoth mal obrovskú silu a ešte aj liečenie a cez cultistov som sa nebol schopný dostať, tak som urobil jedinú rozumnú vec: hodil som mu Litu Chantler :D

akže scenár som prežil, ale tú traumu a depresiu len tak nerozchodím.

Podľa doporučenia hry (aby malo toto výsledné rozhodnutie vôbec nejaký hlbší zmysel), si túto moju konečnú postavu uložím a keď príde Dunwich Legacy, tak budem pokračovať s ňou. Nech si to Daisy pekne vypije :D

7.12.2016 19:52:48

...
SPOJLER ALERT

Já dopadl jak u Chlumca. Hrál jsem s bouchačem. První scénář OK. Vypáleno, zabito. V druhé jsem sebral 3 kultisty a zdrhl před půlnocí (mně se zas všechny lokace se stopama zamknuly událostmi :( ). Třetí scénář tragédie. První encounter karta a hned Dark Young. Měl 5 životů a sílu 4. Rozhodl jsem si to s ním vyřídit. Chyba. Naboostoval jsem si jeden útok na damage 3, ale vytáhl chapadla (výrazně nejčastěji se objevující token). Pak už jsem dával jen útoky za dva, ale nikdy se mi nepovedlo ze tří akcí dát dva úspěšné útoky, a jelikož se ten mamrd lečil každé kolo za dva, tak jsem dohrál. Asi jsem se měl pokusit ho evadnout (ale s tím bouchačem to je na ho... a vhodná karta nepřišla. :(.

8.12.2016 05:02:50

Spoiler
zkuste kouknout na tyhle videa:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLZrJGAFajrfEvcei4p4IcPU9QOd-Lvt9Y

8.12.2016 05:32:20

...
Nééé :D Tabletop simulátorové lets playe jsou pro mě neukoukatelné, kor když má průvodce hlásek jak chlap s lízátkem před školkou. :D

Ale třeba až zas nebudu moct někdy usnout, tak to zkusím. :)

OT: Fakt jsem zrovna někomu pomluvil lets play po minutě, co jsem na něj koukal?? OMG!!! Stává se ze mě monstrum!

To se mám na co těšit, až vyjde ten můj...

8.12.2016 06:25:46

obtížnost
Ty scénáře jsou obtížné i se dvěma základama, kde do balíku dáváš 2x silné karty. S jedním základem je to o dost těžší, navíc nemůžeš tolik kombinovat karty. Za mě - já bych tu hru pouze s jedním základem nehrál.

8.12.2016 06:54:24

obtížnost
mě to naopak vyhovuje to hrát s jedním základem a beru to jako výzvu :D

8.12.2016 08:46:07

Obtiažnosť
Síce to bolo ťažké, ale bolo to fajn... okrem toho je dobré, že to nie je až tak ľahké, pretože človek má aspoň potrebu sa vracať k tomu naspäť... už aj napr. s vylepšeným balíkom z iného scenára.
Takže zas tak zúfalý by som z toho nebol. Aj v Pánovi Prsteňov bol problém prejsť druhý scenár - šikovní ho zvládli a tretí scenár- ten snáď so základom nezvládol nikto :D alebo len s nutnou dávkou šťastia a veľkej šikovnosti.
Myslím si, že po prvom cykle budú dostupné zaujímavé karty a človek sa k tomu rád vráti. Možno aj po každej časti nového cyklu.

8.12.2016 08:59:57

celyl
Kupovat si dvakrát stejnou hru principiálně odmítám :) Počkám si na rozšíření, kde další karty budou stejně.

Obecně ze zkušenosti s Cthulhu hrami od FFG vím, že to není pohodička a vítězství např. v EH beru jako chybu v Matrixu ;)
S vysokou obtížností nemám problém, tady jsem si ale říkal jestli nedělám chybu, protože jsem jednoduše neviděl možnost, že bych mohl uspět trošku líp. Ze zkušenosti ostatních to vypadá, že to tak má být.

8.12.2016 10:12:01

tabletop sim
Mimochodem to video je fakt dobrý, týpek to teda šíleně okecává, takže by to mohlo být dvakrát rychlejší, ale člověk si z toho něco odnese.

8.12.2016 11:20:52

Spoiler Alert
Zkoušel jsem hrát za dva investigátory a s dvojicí core setů (druhé karty mám naproxované...).
-Roland Banks a Daisy Walker - velice silně combo - bouchač a expertka na prohledávání lokací
- První scénář bez problémů, dům jsem nechal shořet a získal tak Litu, ale během hry mi nepřišla ani jednou na ruku, takže to bylo stejně k ničemu :-D
- Druhý scénář je vynikající, z core setu asi nejlepší. Rád se k němu ještě párkrát vrátím. Protože už jsem ho jednou odehrál s kamarádem (4 kultisti), tak jsem věděl do čeho jdu a podle toho se i choval, dokončil jsem ho s 5 kultistama ve victory displayi. Mít o kolo víc, tak ho dohraju úplně, ale Nighgaunt mi odnesl Bankse do centra, holt Evade mu moc nejde :-D. Utekl jsem tak jedno kolo před půlnocí.
- Třetí scénář jsem už měl také odehraný z dřívějška, ve třech nás Umordhoth rozmáznul. Teď když jsem ho hrál sám, tak nevím jestli jsem měl jenom štěstí, nebo mi to vážně šlo, ale vyhrál jsem tím, že jsem přerušil rituál. Takže naprosté vítězství.
- Celkově musím říct, že scénáře jsou velmi dobře připravené a ten třetí je opravdu těžký, což určitě nevadí, protože tím, že by ho člověk vyhrál napoprvé by snížil jeho hodnotu. Druhý scénář mi přijde zatím nejkvalitnější a určitě ho zkusím znovu abych pokořil všech šest kultistů.

8.12.2016 16:36:48

Solo
V multiplayeru jsme to dohrali, nicmene na solo s jednim invetsigatorem mam zatim skore (vsechno normalni obtiznost):

Skid O Tools: Dohrano, prerusenim ritualu.
Daisy Walker: Dohrano maximalne obetovanim Lily, s Daisy se mi to vylozene nedari stihnout vcas.

Moje decky jsou:
http://arkhamdb.com/user/profile/876/Hennessy

9.12.2016 10:47:10

Sólo s Rolandem
Já sem hru poprvé zkoušel sám, abych vstřebal pravidla.
Roland Banks je pořádně namakanej týpek, pro ránu nejde daleko a ve spisech se umí hrabat vcelku důkladně.

Můj první pokus ukončil Ghoul Priest prakticky ve chvíli kdy se objevil, blbě se mi sešli sekvence actu s agendou a v main hall jsem dostal pořádného popíka.

Druhý pokus už byl na jistotu. Za 4 kola jsem proletěl celý dům, zabil Priesta, podpálil dům (v domnění, že tím zabráním dalším potvorám v útocích - já idiot) a ženskou jsem popadl za pačesy a vzal sebou.
Hned z kraje druhého scénáře, kdy jsem začal pátrat na hřbitově, mi přišla ženská na pomoc a začalo to být celé taková lehká sranda. S Lovcem jsem řezal tři kola a pořád nikde ani náznak šancí získat nějaké stopy - natož je využít. Během druhéagendy se mi ale situace konečně uklidnila a já začal kultisty řezat hlava nehlava. Se všemi jsem se vypořádával pomocí jejich speciální nabídky (stopy, karty, atd.). Nakonec mi ale dva vyklouzli a utíkali všechno nabonzovat do lesů.
Začal jsem tedy pátrat v lesích a až příliš dlouho jsem jen bloudil a v ruce nic lepšího, než lupu a první pomoc - rozenej zabiják. Už ta začalo vypadat beznadějně, když sem se konečně prokousal k druhému aktu. Co svět nechtěl, v tu samou chvíli se na hlavní stezce objevila jedna zrůdička a dva uprchlíci kultisti. A protože jsem měl před sebou celé tři volné akce, protáhl jsem se přes hlavní stezku až na plac s rituálem, čímž sem aktivoval třetí akt a všechny tři nepřátele mohl zahodit z herní plochy. Hned na to se ale také probudil prastarý a začal dělat dusno, jednomu jeho útoku jsem uskočil a věděl jsem, že víc jak dvě kola nepřežiju. Začal jsem zkoumat rituál a zastavil ho. Prastarýho sem zapudil a všichni mi byli tak vděčný, že mi nevěřili ani slovo z toho co sem dokázal. Což ublížilo mýmu egu a dostal sem na vrch další dvě mentální traumata...

Ve zkratce: R1,R2,R1. První průchod semi líbil, další bude už ve dvouch a je mi jasné, že obtížnost tím stoupne o řád výš. Ale ta atmosféra je parádní :)

31.1.2017 09:26:22 | Upraveno autorem (porovnej)

první hry
Já teda moc štěstí neměl, tak jako asi každý jsem dal první hru solo s Rolandem dle tutorialu.
1.scénář celkem pohoda, Ghoul Priest zkosenej a of course jsem zapálil vlastní barák a získal tak akorát trauma
2. scénář tragédie, spawnuli se mi nějaký kultisti a nastřádali přes treachery hodně doomu, takže jsem fofrem frčel agendu a zabil do půnoci jen jednoho, netuše co mě čeká dál.
3. Pohroma, opět smůla na treachery, spawny a chaos bag a můj hrdina se poroučel insane

Dal jsem novou rundu tentokrát s Wendy + Zoey a to bylo jiný kafe. PRvní a druhý scénář jak po másle, ale zasekl jsem se na třetím. tři pokusy a výsledek: smrt, obětování Lity, smrt. Pokaždé mě něco tak zbrzdilo během prohledávání těch lesních lokací a zastavit rituál jsem nestihl. JEdnou jsem se nedolízal k Litě a podruhé mě treachery zabilo Daisy s Litou připravenou k obětování.

No nic jdu na Dunwich Legacy. Nejspíš s tímhle dívčím kombem, docela se mi zamlouvá.

1.2.2017 10:17:08

dohrání
V sobotu jsem dohrál základ za Wendy (ukončení R2) a musím říct takhle napínavou hru jsem dlouho nehrál. Což dokazuje i fotodokumentace, kterak záverečný souboj probíhal na mostě. Hodně pomohla Aquinnah (xp.3), která díky své schopnosti ukončila souboj.

28.8.2017 08:29:34

Zealot
Jsem na tom dost podobne . Z prvniho lvl sem schopnej vytriskat maximum, v druhem mam nejlepsi score chycenych 5kultistu (posledni mi utek kvuli jedne akci!!) No a treti lvl.. to byl masakr..:)) strasna bestie ten prastary...

Daisy + Skids

11.10.2017 11:28:13

Vybíráme z Bazaru

Blazen: Deluxe Edition
Blazen: Deluxe Edition
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas