Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Mulligan

Upoutala mě jedna věc ohledně pravidla mulligan. Je pravda, že v této hře lze vyměnit i jen část karet na ruce a dolíznout si nové. Jinak v ostatních hrách jako Hra o trůny, Pán prstenů a jiné mám pocit, že mulligan označuje, že si vyměním celou ruku a ne jen jejich část. Proto mě překvapilo, že toto pravidlo může být rozdílné v rámci her. Nebo jsem to celé špatně pochopil a hraje se toto pravidlo jinak i v jiných hrách?

Jaký názor na to máte vy?
21.3.2018 13:22:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Mulligan
Já moc nevím proč by to pravidlo nemohlo být v různých hrách jiné. To, že zlidovělo v Magicu neznamená, že na to mají patent. Jsou hry, kdy mulliganujes vše a zamichas to zpět a pak si liznes znovu. Jinde dáš ty karty stranou a doliznes nové a pak michas (AH LCG). Případně dokonce někdy zahodis ty karty a doliznes nové (Shadespire). Někdy to můžeš udělat jen jednou, jindy víckrát. Prostě možností je vícero. Mulligan je prostě spíš korektivní nástroj jak v hrách s balíkem nějak dát šanci hráči v případě, že bude mít prostě smůlu. A varianty jsou pak přizpůsobené každé hře.

21.3.2018 13:49:39

Coewolf
Díky za tvoje upřesnění. Mám ve své sbírce hry, kde mulligan zahazuje celou ruku a pak právě Arkham Horor, kde to bylo poprvé jinak. Teď už tedy vím, že to pravidlo může mít v jiných hrách rozdílný výklad ;)

21.3.2018 14:06:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Mitogar
To je docela zajímavý dotaz, který mě mj. přinutil podívat se, kde a kdy se mulligan vzal a proč se mu tak říká (hezké shrnutí viz např. Wiki - https://en.wikipedia.org/wiki/Mulligan_(games)).

Souhlasím s Coewolfem, že mullingan (úmyslně psané s malým "m" - zde je to označení herní mechaniky, nikoliv jména osoby) jde spíš souhrnné neformální označení pro mechaniku, která má dát hráči "druhou šanci" v případě, že mu první pokus ošklivě nevyjde a mohl by mu úplně zkazit hru, resp. vystavil by ho velmi obtížně napravitelné nepříznivé pozici v dané hře.

V různých hrách má různý obsah (viz ostatně článek na Wiku - původ mulligana je v golfu, kde s kartami nemá nic společného). Díky popularitě a rozšířenosti MtG je dost zažité, že funguje tak, jako v téhle hře (tj. zahození celé úvodní ruky, její zamíchání zpět do balíčku a líznutí o jednu katu méně), ale není tomu tak - v různých hrách funguje různě. V AH:LCG je např. výrazně výhodnější pro hráče než v MtG (úvodní ruka se nemusí odhodit celá, ani se odhozené karty nezamíchávají před dolíznutím nových karet zpět, nehledě na to, že dolízává do plného počtu karet bez ponížení o jednu), což podle má svoji logiku (AH:LCG je jednak kooperativní hra, jednak v ní platí "grim rule" - já osobně nastavení zdejšího mulligana chápu zejména jako určitou kompenzaci právě "grim rule", ale třeba se pletu).

21.3.2018 14:22:50

Hawkie
Díky za tvůj náhled a nové informace. Asi mají zkušenější hráči pocit, že jsem objevil Ameriku. Ale opravdu jsem předtím ve všech svých hrách i s ostatními hráči vždy zahazovali celou ruku, tak jsem si to po přečtení pravidel k AH LCG chtěl ujistit, že to může být i jinak...

21.3.2018 14:38:46

Mitogar
Vůbec se ti nedivím, díky MtG je velmi zažité.

Za tvůj dotaz naopak díky, minimálně mě přiměl podívat se po tom, kde a kdy se mulligan vůbec vzal a proč - člověk se neustále dozvídá nové a nové věci (škoda, že je všechny neudrží... :)...).

21.3.2018 15:47:13

Vybíráme z Bazaru

Lord of the Rings TCG - karty
Lord of the Rings TCG - karty
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas