Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ako hrávate?

Len tak pre zaujímavosť ako zvyknete hrávať?
1. Solo
2. Dvaja hráči
3. Traja hráči
4. Štyria hráči
5. Two handed
11.7.2017 21:42:18

Ve dvou
Primárně ve dvou se ženou.
Jednou jsem zkusil solo jako učící hru, ale hrát sám mě prostě nebaví

11.7.2017 22:00:53

Odpoveď
No, myslel som, že to budeme hrať v dvojici s kamošom, ale nemá veľmi čas a tak som sa nakoniec, aj napriek podobnému odporu, ako naznačil Yedle, pustil do hry sólo a prekvapivo to celkom ide :)
Len dodám, že hrám za tri postavy... a som prekvapený, že to ide celkom v pohode, pretože v iných hrách neznášam hrať za viac postáv a nedokážem si to užiť, tak tu mi to nejako nevadí a ide to celkom dobre.

11.7.2017 22:08:42

Odpoveď
Já jedu hlavně solo s jedním vyšetřovatelem a přijde mi to jako nejlepší solo karetka co zatím vyšla.

12.7.2017 09:43:20

Sám
Podobně jak Ludomyl. Základní kampaň jsem prošel s kamarádem, což bylo super a hodně mě to bavilo, ale na první cyklus už jsme se nedomluvili (když je čas, hrajeme jiné hry), takže ho hraji solo s jedním vyšetřovatelem. A určitě mě to taky baví.

12.7.2017 23:22:18

Jeden vyštrovateľ
Je to s jedným vyšetrovateľom hrateľné?

(pozor, text môže obsahovať spojlery s deluxe rozšírenia a z prvých scenario packov)

Ja som skúšal základnú kampaň s jedným a ma to úplne rozsekalo - hlavne keď bolo treba bojovať s rôznymi príšerami či hľadať a presviedčať ľudí a každý mal iný skill test. Sa mi zdalo, že tá strata možnosti vzájomnej pomoci pri skill testoch je dosť zásadná - hlavne ak hrá človek sám vs. ak hrajú dvaja (resp. dve postavy). Hlavne aj neskôr počas prvej dlhšej kampane, kde prichádzajú nepríjemné karty, ktoré zohľadňujú počet kariet v balíku. Potom darmo si viem vypomôcť aj sám, keď mi hrozí trest za to, že vyčerpám balík, alebo že mi zostane málo kariet v ňom.

13.7.2017 00:44:55

Jeden vyšetřovatel
Je to hratelné, ale je to těžší. Chce to hrát s postavou, která je poměrně univerzální (třeba Roland). Hra se skvěle škáluje - skáče na tebe méně příšer, když prohledáváš balík, taháš jiné počty karet apod. Jediný problém je vážně v tom, že si nemůžeš říci: "Ok, tady se mi hodí tenhle skill, pošlu sem tuhle postavu, támhle zase jinou."

13.7.2017 09:35:53

Jedna alebo dve
Ja som začal s jednou postavou, Rolandom, ale už pri miskatonic múzeu som mal 4 mentálne traumy a celá hra bola len o jeho zachráňovaní. Odvtedy hrám za dvoch a oslovila ma hlavne možnosť, že si môžu postavy medzi sebou preberať nepriateľov podľa toho kto je na tom lepšie.

13.7.2017 09:52:03

2 handed
Bohuzel nemam s kym hrat, takze jedu solo se dvema vysetrovateli. Zkousel jsem i v jednom, ale nemelo to takovy smrnc. Ve dvou se da vic specializovat a taktizovat a je to takove pestrejsi. Stesti v encounter draw je mensim faktorem hry.

Schovaval jsem si dunwich legacy, az bude komplet a ated ho konecne rozjel s kombem Zoey + Daisy. Role jsou myslim jasne, jde se zasadne primocare na vec. Prvni 2 scenare zatim luxus, vymetl jsem uspesne hracske doupe a nasel co hledal, zatimco na universite jsem radeji rezignoval kdyz Zoey mela uz jen 1 zbyvajici horror a Daisy taky zrovna neprosperovala, nenasel jsem nic a zbabele utekl pred masakrem.
Uz se tesim jak malej az si najdu cas na dalsi porci.

13.7.2017 12:42:09

solo
Právě že za dvě postavy je to celkem nuda, protože Roland pouze střílí a Daisy hledá stopy. Nic víc. Hraju pouze za jednu postavu a je to výzva dostat z té postavy skutečně to, co umí. A jde to díky novým a novým silným kartám.

13.7.2017 15:28:19

Postavy
Ono taky hodně záleží kolik máš core setů a rozšíření. Já mam 1x core set(Backstab a Sneak attack jsem dokoupil na ebay) a všechny rozšíření a hraji za Wendy a první scénář byl hodně na pohodu a záporák dostal naloženo aniž by o tom věděl.

13.7.2017 15:58:32

4 hraci v skupine
hrajeme od zacatku na hard (ve 4 je to ok).

hravame primarne v Breclavi v cajovne...
...nyni i v Brne

12.12.2017 12:47:23

Twada
Tak ve 4 na hard to musí být hodně zajímavý a atmosférické.
By jsi mohl nahodit nějaký popis hraní :D

12.12.2017 14:05:57

Arkham

Ja som zakladny set hral sam s jednym vysetrovatelom, nedohral som ho a urobil restart s kolegom .. takze 2ja s jednym zakladom. Hra mala velky uspech ...

Nasledne sme zacali (a uz aj dokoncili ) Dunwich v trojici (dokupeny 2 zakladny set). To bolo uplne super.

Momentalne sme zacaly Carcosu v stvorici a dojem je .. vynikajuci. Hra funguje v kazdom pocte. Navyse momentalne uz mame aj celkom dost kariet na vyber. Takze stale fungujeme s 2 zakladmi a 1x kazde rozsirenie. Kazdy ma postavu s inou specializaciou , takze baliky sa daju stavat celkom OK a aspon hrame aj karty, ktore by sa inak do balikov nedostali ...

Ako kooperativka s atmosferou 10/10. tesime sa na dalsie scenare / sety...

12.12.2017 14:14:06

Arkham
Zásadně solo 2 postavy.

5.5.2018 11:59:02

Vybíráme z Bazaru

Ve svitu půlměsíce - vynikající asymetrické euro
Ve svitu půlměsíce - vynikající asymetrické euro
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas