Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Skladove zasoby AH rozsireni

Zdravim vsechny! AH jsem si poridil az letos na vanoce. Uz dlouho jsem ho mel v bufferu, jenom ted nemam na deskovani cas, takze jsem si rikal, koupim ho, az bude vic casu. Pak jsem ale prisel na to, ze v nekterych shopech je oznacen jako "Nedostupne-uz asi nikdy nebude", takze jsem nevahal a objednal, nez CZ verze zmizi uplne. Moje otazka ted smeruje na rozsireni, jestli u nich nehrozi stejny problem. Nevite nekdo, jestli jich je jeste dost, pripadne jestli je nadeje na nejaky dotisk? Nechci je obe (v CZ) kupovat rovnou, zatim jsem nevyzdimal potencial zakladni hry, ale zase nerad bych je minul uplne...
14.1.2015 15:46:27

Rozšíření
Dunwitch česky vyšel někdy před Vánocemi, takže toho bych se nebál. U Faraóna by to mohlo být na pováženou, netuším, jestli Blackfire plánuje dotisk, základní hra ale dotisk měla. Každopádně namátkou fantasyobchod ještě pár kusů Faraóna má a cena nijak závratná není, takže lze koupit "do zásoby".
No a vždycky je možno koupit rozšíření v angličtině, i když chápu, že pro některé je jazyková bariéra nepřekonatelná.

14.1.2015 18:56:50

...
Přesně u dunwitch bych se vůbec nebál a klidně bych i tak rok čekal. Co se týče faraona, tak nevěřím, že by byl dotisk, rozšíření je to malé a prodávalo se jen kvůli tomu, že bylo jediné na českém trhu (pro arkham horror). Otázka však zní zdali se na Arkham horror nevykašlat a nepočkat si na Eldritch horror, nebo nezkusit něco jiného. Zase takové terno to není co si budem povídat. Hlavní důvod úspěchu byl fakt, že se jedná o jednu z prvních her (ne li první) na českém trhu, která je ameritrash a kooperativní. Jinak je to pro mě hra čistě průměrná, která neurazí, ale ani nenadchne.

14.1.2015 20:01:50

Diky
...obema za info a nazory. Me se teda AH libi zatim moc, ale hrali jsme to 3x, takze jsem porad novacek. Jak jsem se dival na Eldritch, deska a lokace vypadaji podobne, teda podobne na mape sveta. V cem to bude o tolik lepsi nez AH? Tak jak tak kdo vi, kdy se ho dockame...
Co se anglictiny tyce, doma by to az tak nevadilo, ale casto hrajem s neanglictinarema a bylo by to dost omezeni.

16.1.2015 10:07:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Angličtina a Eldritch
Tak je to kooperativní hra, taky jsem párkrát hrál s lidmi, kteří anglicky moc nerozumí, ale u Arkhamu není problém překládat spoluhráčům za pochodu. Kdyby tam byly nějaké tajné informace nebo hráči hráli proti sobě, tak je to samozřejmě něco jiného, ale u kooperativky stačí jeden, který rozumí.

Jinak s Eldritchem osobně zkušenosti nemám, jen jsem leccos vyčetl z fór. A jak to tak hráči popisují, tak nevím, jestli je to hra nutně lepší. Samozřejmě je daleko novější, takže modernější a na těch mechanismech to bude poznat. Třeba se mi líbí, že každý AO má vlastní balíček karet, takže hry by snad měly být ještě odlišnější než v Arkhamu. Ale zaznamenal jsem taky stížnosti, že podíl náhody je v Eldritchi ještě vyšší než v Arkhamu. Ale to by jistě líp popsal někdo, kdo dobře rozumí oběma hrám. Sám bych ho rád někdy vyzkoušel, ale Arkham kvůli němu jistě nezatratím.

Ještě abych reagoval na matewr84 - mám za sebou přes sto her Arkhamu a ta hra mě stále baví a něčím překvapuje (čemuž samozřejmě přispívají rozšíření, zážitek ze základní hry je trochu jiný). Takže naopak pro mě je to hra velmi nadprůměrná a vždy nadchne. Ale to jsou všechno subjektivní názory, věc vkusu :)

16.1.2015 11:20:01

Eldritch vs Arkham
Sice to sem uz moc nepatri, ale taky me teda Arkham nadchnul mnohem vic nez Eldritch... U Arkhamu mi nevadi sedet ctyri hodiny, od Eldritche jsem po pul hodce znudene odesel hrat neco jinyho.

A jak uz tu padlo, anglictiny bych se urcite nebal, pokud aspon jeden anglicky dovede a muze se zhostit nejaky role vypravece. Navic Mortheho lokalizace karet je tu snad ke stazeni i k rozsireni, ne?

17.1.2015 01:54:51

rozšíření arkham
Pro mě je arkham nejlepší hra vůbec, kterou jsem kdy hrál. Po těch letech pořád mě baví a je jedno v jaké verzi i základ jsem si po letech zahrál a bavil mě. Rozšíření dodají více karet a tak se nebudou opakovat stejné setkání a AO. Není třeba čekat na to až vás základ omrzí, nejsem si jistý jestli když vás omrzí základ jestli je to schopné rozšíření zachránit ... ta hra se žádným rozšířením zase tolik nezmění.
Co se týká Eldriche už si moc nepamatuju jak jsme to hráli, myslím že to byla pěkná hra podobná arkhamu, takže se mi líbila jenom jsem si nevypěstoval potřebu mít hru i doma. Nevím proč ... možná tam bylo málo rozmanitosti nebo to nebylo zase až tak odlišné od arkhamu.... fakt už nevím...

17.1.2015 02:44:22

Vybíráme z Bazaru

Apocrypha Adventure Card Game (2017)
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 5 hodin

Offcanvas